TS-LKD

TS-LKDVisuomeninis rinkimų komitetas Švari savivalda Nr. 20

Švari savivalda


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

Lietuvoje

Prisijungimas / Registracija

SLOVAKIJA: NEGALI NEPATIKTI

36176999 2004407989872796 7532285873019158528 nJau tapo tradicija, kad Zarasų žemės ūkio mokyklos bendruomenė mokslo metų pabaigoje organizuoja ekskursiją į kitą šalį. Maurų patarlė teigia: „Nekeliaujantis žmogus nepažįsta tikrosios žmonių vertės“... Vos tik prasidėjus atostogoms laukė - kelionė į Slovakiją. Dalyvavo labai skirtinga grupė: nuo senjoro iki būsimojo pirmokėlio, tačiau įdomu buvo visiems.

Kadangi ilgas kelias per Lenkiją, pirmasis rimtesnis „kojų pamankštinimas“ – Varšuva. Nors tądien lašnojo lietus, Lenkijos sostinėje debesys išsisklaidė: apžiūrėjome įspūdingą senamiestį, įrašytą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, užbėgome į Šv. Jono katedrą, pamatėme miesto simbolį - Undinės skulptūrą, esančią Turgaus aikštėje, siauriausią namą; Barbakaną.


Slovakija – Europos sąjungos šalis, esanti pietinėje vidurio Europos dalyje. Joje gyvena beveik 5,5 mln. gyventojų. Administraciškai skirstoma į 8 kraštus.


Slovakijoje negali nesigrožėti kalnuotais peizažais. Visus pakerėjo XIII amžiaus Oravos pilis – stovinti 112 metrų aukštyje. Pilies istorija prasideda 1241 m. – buvo statoma, kad galėtų apsiginti nuo totorių puolimų. 1919 m. mirus paskutiniam valdytojui, pilis tapo valstybės nuosavybe. Ji sudaryta iš trijų dalių: Aukštutinės, Viduriniosios ir Žemutinės pilies – gal todėl atrodo taip pasakiškai.


Slovakijos stalaktitų – stalagmitų urvai – vieni gražiausių Europoje: Stalaktitai – panašūs į įvairių dydžių ir formų varveklius, susiformuojantys nuo lašančio vandens. Stalagmitų augimo būdas toks pat, bet jie auga į viršų, taip pat būna įvairių formų, spalvų, kurias suteikia skirtingos priemaišos. Kad būtų patogu apžiūrėti, urvuose įrengti takeliai – laiptai.


Lankytojams labai patiko maudynės terminiuose Bešeniovo baseinuose: po atviru dangumi esantys karšto vandens baseinai, juose galima maudytis ir žiemą, ir vasarą. Kiekvienas gali pasirinkti sau patinkantį: vandens temperatūra - nuo 30 iki 40 laipsnių.


Aukštieji Tatrai – sunkiai aprašomi. Kildami aukštyn keltuvais, galėjome stebėti ne tik atsiveriantį grožį, bet ir švelnų debesies rūko prisilietimą, gamtos unikalumą, orų permainas. Norintys - kopė dar aukščiau. Paskui – laukė vakarienė nacionaliniame slovakų restorane – Kolyboje: tautinių patiekalų degustavimas, čigonų kapela.


Nuostabi išvyka į Pieninų Nacionalinį parką. Nepakartojamas įspūdis – plaukimas ilgais mediniais plaustais Dunajeco upe, jungiančia dvi šalis: kairiajame krante grožėjomės Lenkijos, o dešiniajame – Slovakijos vaizdais: kalnų didingumu ir grožiu. Čia išvydome uolą, panašią į erelį, Trijų karūnų kalną. Tądien buvo panašu į lietų, todėl viršūnes slėpė švelnus rūkas. Pietūs – guralių užeigoje: nacionaliniai patiekalai.


Stara Liubovnios tvirtovė pirmą kartą paminėta 1292 m. Vengrijos karalystės kronikose, viena iš administracinių karalystės regionų. XIII a. pabaigoje pastatyta pilis – pasienio tvirtovė prie prekybos kelio, vedančio į Lenkiją. Tačiau labiausiai garsina etnografijos ir kultūros muziejus po atviru dangumi (labai panašu į mūsų Rumšiškes), kurį sudaro 17 pagrindinių pastatų: čia yra bažnyčia, kalvė, malūnas, gyvenamieji namai. Nesunku pastebėti trobesių skirtumus, spręsti apie šeimininkų socialinį statusą.


Tris naktis gyvenome Poprad. Tai Slovakijos miestas, kuriame gyvena apie 55000 gyventojų, įsikūręs Spišo istoriniame regione - Tatrų papėdėje.


Stebino ir džiugino pakelėse bažnyčių gausa, įdomi jų architektūra (labai daug bažnyčių neseniai pastatytos), visur žaliuojantys – apsėti laukai, gyvulių bandos; nesunku pastebėti, kad smarkiai plečiamas turizmas – daug reklamos, gausu smulkaus verslo: nedideli viešbutukai, kavinukės. O jau gėlių... Įvairiaspalvės žydinčios gėlės maloniai traukė prašalaičio akį: jos auga darželiuose, vazonuose, supasi pakabintos medžiuose, net puošia stogo šlaitą.


Keliauti visada gera... Ši kelionė buvo unikali: į atmintį neišdildomai įsirėš įvairūs mūsų potyriai: oras (kalnai, pilys), žemė (urvai), vanduo (baseinai, upė), kvapai ir skoniai (nacionaliniai patiekalai)... Bet visiems puikai žinomas posakis: „Visi keliai veda į Romą“ – po kelių dienų skambėjo jau kiek kitaip: „Visi keliai veda Namo“... Nuostabūs įspūdžiai atostogų pradžioje puikiai atpalaidavo, leido pamiršti įtampą ir kasdieninius darbus, o kartu įkvėpė ir naujoms veikloms.


Už nuostabias kelionės iniciatyvas, bendruomeniškumo skatinimą visa keliautojų grupė 100 AČIŪ (šiemet šis skaičius ypatingai populiarus) taria Zarasų žemės ūkio mokyklos direktorei Nijolei GUOBIENEI, už rūpestį ir tą „nematomą“ organizacinį darbą – mokyklos bibliotekos vedėjai Rimai VAICEKAUSKEI, šauniai gidei – Lidai MICHAILOVAI, už saugią kelionę – UAB „Zarasų autobusai“ vairuotojams Vytautui GOVEDUI ir Leonui KAVALIAUSKUI.


Giedrė MIČIŪNIENĖ

36176999 2004407989872796 7532285873019158528 n

KYLANT Į KALNUS

ORAVOS PILIES VAIZDAS

ORAVOS PILIS

POPRAD

POPRAD aikštelė vaikams

STARAJA LIUBOVNIA

STARAJA LIUBOVNIA VAIZDAS

URVAI

URVUOSE

vaizdas plaukiant DUNAJECO UPE

VARŠUVA

VARŠUVOJE

 


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
-1 # per 2018-07-11 20:21
maza padeka tokiems zmonems reik padekoti platesniu mastu, delfi, LR ir per visas televizijas o cia mazai kas skaito gali likti ir nepastebeti..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # baisu 2018-07-13 18:18
baisu, kai pensininkai stumdosi prie nukainuotos duonos ir papuvusių pomidorų taip švastomos lėšos.Reikėtų parašyti, kas finansavo, kiek kainavo. Aš manau, kad apie šias prabangias keliones turėtų pasidomėti atitinkamos tarnybos. Jos ir turėtų tarti žodį, gal laikas jas finsuoti iš savo kišenės. ką ten veikia šalies ir savivaldybės institucijos. pensininkas 10 litrų kuro negali kuro nusipirkti, o kai kurie savivaldybės institucijų vadovai nulevas mašinas perka. Zarasai - kontrastų žemė.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # patikslinimas 2018-07-13 18:30
patikslinu, gal įmonių, jie gi kuklūs. algos mažos, nors mašinėle tegul pasidžiaugia. darbininkai algų nesulaukia.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Savaitės populiariausi

VISUOMENINIS RINKIMŲ KOMITETAS „UŽ ZARASŲ KRAŠTO ...
12 Vas 2019 12:23VISUOMENINIS RINKIMŲ KOMITETAS  „UŽ ZARASŲ KRAŠTO ATEITĮ !“ – ĮGYVENDINKIME KARTU MŪSŲ KRAŠTUI SVARBIUS POKYČIUS!

Kiekviena savivaldybė stipri tiek, kiek stipri jo [ ... ]

Plačiau
APTARTOS UAB „ZARASŲ BŪSTAS“ VEIKLOS PROBLEMOS ...
10 Vas 2019 09:33APTARTOS  UAB „ZARASŲ BŪSTAS“ VEIKLOS PROBLEMOS

Rajono Savivaldybėje įvyko rajono Savivaldybės  [ ... ]

Plačiau
PADĖKA ZARASŲ PAREIGŪNAMS
12 Vas 2019 09:48PADĖKA ZARASŲ PAREIGŪNAMS

Gyvenimas globos namuose labai įvairus ir intensy [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

Parduodu
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

noimage
02-15-2019

Perkame
( / Kita)

noimage
02-15-2019

Perkame
( / Kita)

noimage
02-15-2019

IEŠKOMAS PROFESIONALUS AUTOCISTERNŲ VAIRUOTOJAS
( / Darbo skelbimai)

noimage
02-15-2019

Ieškau buhalterės darbo.
( / Darbo skelbimai)

noimage
02-15-2019

Rašomasis stalas
( / Kita)

Rašomasis stalas
02-14-2019

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information