Adomus

Ignalinos kredito unija

Dienos informacija


Dienos vardadieniai:


Lietuvoje

Prisijungimas / Registracija

APIE TAI PRIVALOME GALVOTI

policijaŠykščios policijos komisariato suvestinės eilutės. 2017-03-24 gautas Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato reagavimo skyriaus vyriausiojo tyrėjo tarnybinis pranešimas, kad 2017-03-23 apie 20.07 val., Antazavės vaikų globos namuose, esančiuose Zarasų r., Antazavės sen., Antazavės k., Dvaro g., atvykusiems pagal iškvietimą dėl viešosios rimties trikdymo Utenos pareigūnams pasipriešino neblaivus (nustatytas 1.21 promilių girtumas) Antazavės vaikų namų globotinis (g. 1999 m.). Jaunuolis griebė Zarasų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjui už tarnybinės uniformos, išplėšdamas dvi švarko sagas, bei sužalojo kairės rankos mažąjį pirštą. VŠĮ Zarasų ligoninė priėmimo skyriuje pareigūnui nustatytas kairės rankos mažojo piršto paviršutinis sužalojimas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinę.

Tokias suvestines tenka skaityti gana dažnai. Jeigu ne Antazavėje, tai kitose vaikų globos ir ugdymo įstaigose. Šios policijos komisariato eilutės byloja apie tai, kad patyrę pedagogai, jų patirtis ir žinios jau neįstengia suvaldyti paauglių, o teisiškai vos ne aštuoniolikmečių vaikų, poelgius. Protingas ir niekada neklystantis Seimas priėmė įstatymą – vaikų mušti nevalia. Sutinku, sovietmečiais išaugusi karta patyrė ne tik tėvų beržinę košę už išdaigas. Teko sutikti ne vieną žmogų, prieš kurį rankas kėlė ir mokytojas. Vienas garbus žmogus pasakojo, ką jam teko patirti mokykloje. Buvo keli mokytojai, kurie plėšė ausis, daužė liniuote per rankas už mažiausią pražangą. Keiksmažodžiai buvo labai normali auklėjimo priemonė. Šis pasakotojas ir šiandien negali suprasti, kodėl taip vykdavo. Jis sako: „Suprantu, kad mokytojas irgi žmogus“. Gal dėl to, kad žmonės, praėję tremties baisumus, lagerių siaubą, arba sulaukę iš ten savo tėvų, visada galvojo, kad tik smurtu gali paveikti kitą žmogų. Tas smurtas ne vienam ir pasitenkinimą keldavo. Suprantama, tai gana lengvesnis ir paprastesnis jauno žmogaus „auklėjimas“.


Dabar jau kiti laikai, kiti požiūriai. Tačiau uždrausti mušti vaikus yra maža. Būtina išugdyti tokius žmones, kurie įstengtų gyventi be smurto ir patyčių. Dažnas klausia, kodėl yra įstatymas, draudžiantis mušti vaikus. O kodėl niekas nepasirūpino įstatymo, draudžiančio mušti tėvus, globėjus, priėmimu. Atsiprašau už sarkazmą. Tą palyginimą pateikiau tik todėl, kad čia įrodymas, kad įstatymais šios problemos neišspręsime. Asocialiose, girtaujančiose šeimose kaip pėrė diržu vaikus, taip ir toliau bus. Galima priimti dar vieną teisės aktą, bet padėtis nuo to niekada nepasikeis. Kaip galima uždrausti įstatymais gerti alkoholinius gėrimus, vogti, apgaudinėti, svetimoteriauti ir daug kitų blogybių daryti. Tačiau vien įstatymais šių ir kitų blogybių neišnaikinsime.


Štai ir grįžkime prie Antazavės. Baisu ir siaubinga. Vaikų globos namų auklėtinis pakėlė ranką prieš pareigūną, atliekantį savo tarnybines pareigas. Čia ne tik pasipriešinimas, čia nepagarba valstybei ir jos atstovui. Toliau jau eiti nėra kur. Norime vaikų namų sistemą išardyti. Tačiau kaip bus auklėjami vaikai šeimose, kai globėjai, kaip taisyklė, bus žemesnio išsilavinimo, išprusimo žmonės. Ką vėl į namus kviesime policiją ir spręsime nuolatinę vaikų-tėvų problemą? Pamirštame smurtą prie vaikus. Bet kuo užpildysime auklėjimo spragas, jeigu pedagogų patirties ir triūso būna per maža? Apie tai privalome galvoti visi.

Skaitytojo nuomonė
Jeronimas BUTKUS

policija


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
+6 # Sima 2017-03-24 12:53
Baisu kas per karta auga ...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Simute 2017-03-24 21:28
O kaip jūsų karta atrodo? Gražiai nuaugusi ar šiaip sau?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-6 # Jeronimui Butkui 2017-03-24 15:56
Apie ką jūs čia "Apie tai privalome galvoti"? Nėra ką galvoti, reikia veikti. Institucinė globa žaloja veikus, ši situacija tik ir iliustruoja tai, kad globos namų personals, kad ir koks jis profesionalus bebūtų, nesugeba užtikrinti vaikų saugumo globos namuose, alkoholio prieinamumas nepilnamečiams, užimtumo nėra, tad geria. Vaikams reikia meilės ir normalių santykių, tokių kokius gali duoti tik šeima (tėvų, globėjų, įtėvių). Deja savo straipsniu ne tik kurstote visuomenę prieš vaikus, skatinate galvoti apie smurtą, žeminate globėjus, sakydamas, kad jie mažesnio išprusimo. Šlykštu skaityti jūsų pezalų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Klausyk 2017-03-24 16:21
Tau yra puiki proga, nuvažiuok į Uteną, paimk iš areštinės tą jaunuolį, duok jam meilę, šeimos jaukumą, užimtumą, alkoholio neprieinamumą. Lankykis su juo koncertuose, teatruose. Nerašinėk, o pradėk dirbti.O tu, berašti ir dykaduoni tik mokai Jeronimą Butkų. Įrodyk savo darbu, ką gali. Taip pat pademonstruok, kaip šeima gelbėja jauną žmogų nuo institucinės globos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-5 # Klausau ir antrinu 2017-03-24 19:51
Aš ir sakau, kad institucinė globa su savo profesionalais niekaip neprisideda prie jaunuolių paruošimo gyvenimui. Tik pamanykit, Jeronimas Butkus pasibaisėjęs, kad policininkui išplėštos dvi sagos iš švarko. O aš pasibaisėjęs, kad policininkai Lietuvoje uždirba mažiau nei maksimos kasininkės. Ir dar suprask pagal Jeronimą, kad jaunuolis per mažai beržinės košės gavęs, todėl ir pareigūno negerbia. Tas jaunuolis tiek girtas buvo, kad nesuvokė ką daro. Nepateisinu ir aš tokio elgesio. Bet dar kartą apie ką tas Jeronimas skatina pagalvoti? Apie ką? Aš tik suprantu, kad Jeronimas gina profesionalias auklėtojas globos namų, kurios nesuvaldė situacijos ir pačioms gėda, kad taip nuskambėjo Antazavė. Paskaitykite, 20:07 jaunuolis girtas siautėja Antazavėje. Tai, kaip tas profesionalus personalas nesužiūrėjo?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-9 # Klausau ir antrinu 2017-03-24 19:53
Jaunuolis matyt jau dieną išgėrinėti pradėjo. Tarnybinį patikrinimą reik daryti ir greičiau tuos globos namus uždaryti. Gaila, kad tiek globėjų neparuošia, kiek vaikų nelaimingų alksta šeimos institucijose. Ir dar Jeronimas abejoja globėjų kompetencija. Neteko girdėti, kad globojami šeimose vaikai valkatautų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Aš taip suprantu 2017-03-24 20:43
# Klausau ir antrinu 2017-03-24 19:51
Kad policininkai gauna mažesnį atlyginimną už maximos kasininkę, kad tokie pašlemėkai nemoka mokesčių valstybei, sukčiauja.
Ir dar. Visuomenė abejinga vaikams iš globos namų. Vieno zarasiškio, kuris vėliau pateko į globos namus, klausiau. Nuo kiek metų rūkai. Tas atsako, kad nuo dvylikos. Klausiu, kur cigaretes gaudavai. Taške, sako Vytauto gatvėje ir nurodo lengvai surandama adresą. Būtinas įstatymas, kad tokius teistų ne tik už kontrabandos pardavinėjimą kuklia baudele, o realiais metais pataisos namuose.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-4 # Klausau ir antrinu 2017-03-24 21:24
Tai ponas Jeronimas lai garsiai ir galvoja apie visuomenės piktžaizdes, o ne apie nostalgiškas beržines košes globos namuose augantiems vaikams. Vaikai čia nieko dėti ir nekalti, kad jie atsidūrė, ten kur dabar yra. Tai mes suaugusieji savanaudiškai sprendžiame, kas jiems geriau. Geriau vaikui augti šeimoje ar globos namuose? Geriau sušerti beržinės košės, ar pabandysi pasikalbėti ir suprasti, kodėl vaikai elgiasi mus nepriimtinai? Bet baisu klausti, nes atsakymą žinome, tai mes suaugusieji, negebame kurti ryšio su vaiku. Ir staiga vieną dieną nubundame, kad štai iš to kūdikio nekalto kūdikio kažkaip užaugo nusikaltėlis? Tai kaip mes jį užauginome ne žmogumi?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Klausau ir antrinu 2017-03-24 21:45
Cituoja Klausyk:
Tau yra puiki proga, nuvažiuok į Uteną, paimk iš areštinės tą jaunuolį, duok jam meilę, šeimos jaukumą, užimtumą, alkoholio neprieinamumą. Lankykis su juo koncertuose, teatruose. Nerašinėk, o pradėk dirbti. O tu, berašti ir dykaduoni tik mokai Jeronimą Butkų. Įrodyk savo darbu, ką gali. Taip pat pademonstruok, kaip šeima gelbėja jauną žmogų nuo institucinės globos.

Klausyk susinervinęs žmogau, nei tu, nei aš nenuvažiuosime ir nepaimsime to jaunuolio, kuris prisigėręs užšoko ant baltų žirgų. Nes už jį atsako globos namai, jie jį ir pasiims, kai išsiblaivins ir dar patys administracinę baudelę sumokės. Nežinau aplinkybių, iš viso gal pirmą kartą jaunuolis prisigėrė sulaukęs 18. O globos namams gėda - didžiulė nekompetencija, paviešinta Jeronimo, taip greitai pasiilgusio beržinės košės, pagalba.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Geriau paskaitykite 2017-03-25 06:44
Niekas straipsnyje ir nesiūlo grįžti prie beržinės košės, aiškinamasi, kaip toliau auklėti vaikų namų globotinius. Niekas to jaunuolio neims, taip prisipažįstama komentare. Tai kur jam dėtis? Štai problema. Ir visas pyktis autoriui, kad paviešino šią problemą. Patys parašykite, pasvarstyti, o ne nutildyti problemą. Sovietmetis seniai praėjo viešinama aktuali problema ir nereikia nutyldyti autorių. Sovietmets taip gyvas kai kuriose galvose.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Naudrys 2017-03-25 09:13
Šakalienę reikia pakviesti su panele Grybauskaite ir tegul pažiūri į realybę.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # don 2017-03-25 18:34
Visi jus cia protingi sededami namie prie kompu,padirbetumete nors pora menesiu su neadekvatais gal suprastumete o ne cia šuda maltumete
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės įvestiems ribojimams galimybių paso neturinties asmenims?

Savaitės populiariausi

ZARASUOSE DEGĖ AUTOMOBILIAI
14 Saus. 2022 06:29ZARASUOSE DEGĖ AUTOMOBILIAI

2022-01-13 apie 6.15 val., Zarasuose, Vytauto skg. [ ... ]

Plačiau
2022-01-11: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE
12 Saus. 2022 17:182022-01-11: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE

2022 m. sausio 11 d. užfiksuoti 12 COVID-19 ligos [ ... ]

Plačiau
LAISVĖ ŠVĘSTI
13 Saus. 2022 14:47LAISVĖ ŠVĘSTI

Laisvė – aukščiausias tautos gėris. Tam, kad [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

SKLYPAS 9,67HA PLOTO SU VAIZDU Į ČIČIRIO EŽERĄ
( / Nekilnojamasis turtas)

SKLYPAS 9,67HA PLOTO SU VAIZDU Į ČIČIRIO EŽERĄ
01-17-2022

Stalius – dailidė – darbas Švedijoje
( / Darbo skelbimai)

Stalius – dailidė – darbas Švedijoje
01-17-2022

Perku kardaninius velenus, šakutes, kryžmes
( / Kita)

noimage
01-17-2022

Vieno kąsnio užkandžiai
( / Kita)

Vieno kąsnio užkandžiai
01-17-2022

Nuoma
( / Nekilnojamasis turtas)

noimage
01-17-2022

Parduodama sodyba Žiogiškių k., Zarasų r.
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodama sodyba Žiogiškių k., Zarasų r.
01-17-2022

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information