EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ KOMISIJOS POSĖDYJE – AKTUALŪS KLAUSIMAI

Pirmadienį įvyko Zarasų rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Komisijos nariai, pakviesti į posėdį dalyviai aptarė aktualius civilinės saugos klausimus.

Komisijos posėdyje informaciją apie priemones legioneliozės prevencijos priemones užtikrinti papasakojo AB „Panevėžio energija“ Zarasų šilumos tinklų rajono viršininkas Aidas Kaziliūnas ir jo pavaduotoja Alė Lamanauskienė. Jie informavo, kad Zarasuose, Užtiltėje jau buvo atlikta terminė dezinfekcija („termošokas“). Dabar pagal UAB „Zarasų būstas“ reikalavimą pakelta karšto vandens temperatūrą ir šilumos tiekėjai gauna karštesnį vandenį. Atkreiptas buvo dėmesys, kad galima būtų terminę dezinfekciją daryti ir dažniau, tačiau ne visi gyventojai į šiuos reikalavimus atsiliepė. Ir siūlomų rekomendacijų neatliko, kas matyti pagal suvartoto vandens kiekį.


Posėdyje buvo akcentuota, kad tokios terminės dezentifikacijas reikėtų atlikti mokymo įstaigose, nes visos šios įstaigos naudoja karštą vandenį ne šilumos tinklų, o vietinių šildytuvų.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos ministerijos Utenos departamento Visagino skyriaus vedėja, laikinai vykdanti Zarasų skyriaus vedėjo funkcijas, Valentina Malinovskaja, Zarasų skyriaus vyresnioji specialistė Ona Kvedarauskienė akcentavo, kad svarbiausia, jog daugiabučių namų valdytojai bei prižiūrėtojai palaikytų pastovią higienos normose nustatytą vandens temperatūrą.


Legioneliozės profilaktikai neleisti vandeniui užsistovėti, tinkamai valyti vandens sistemas, kad nesusidarytų nuosėdos, reguliariai valyti dušus, dušų galvutes, vandens čiaupus, valyti ir dezinfekuoti vandens šildytuvus, vandens filtrus ir kt.


Posėdyje buvo akcentuota, kad būtina nuolat informuoti gyventojus apie pavojus, prevencijos priemones Savivaldybės internetinėje svetainėje. Gyventojai turi žinoti kaip žmonės turi apsisaugoti nuo pavojų ir kokių būtina imtis priemonių.


Posėdžio metu taip pat buvo aptarta 2016 m. savivaldybės civilinės saugos sistemos būklė bei Savivaldybės institucijų, įstaigų bei kitų įstaigų ir ūkio subjektų pasirengimas reaguoti į ekstremaliąsias situacijas. Šio svarstymo metu buvo akcentuotos sudėtingiausiai sprendžiamos problemos.


Rajono Savivaldybei privalu turėti įrangą ir priemones ekstremaliųjų situacijų operacijų centro darbui ir jo narių saugumui užtikrinti. Zarasų rajone veikia gera gyventojų perspėjimo sistema. Sirenomis, balsu perdavimo priemonėmis galima informuoti apie tris ketvirtadalius rajono gyventojų. Tačiau neįgyvendintas vienas svarbus reikalavimas - neužtikrintas perspėjimo sistemos veikimas ne mažiau kaip 7 paras. Rajono Savivaldybei būtina ieškoti galimybės įrengti alternatyvius elektros energijos tiekimo šaltinius. Tačiau dėl lėšų stygiaus šios priemonės nėra įgyvendintos. Zarasų rajono savivaldybės administracija yra prisijungusi prie Gyventojų informavimo perspėjimo sistemos. Bet kuriuo metu turi galimybę perduoti žinutes apie gresiančius pavojus į gyventojų mobiliuosius telefonus. Ši sistema veikia patikimai. Tačiau dar nemaža dalis gyventojų nėra nustatę savo mobiliuosius telefonus perspėjimo pranešimams priimti. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama tinklalapyje adresu www.gpis.vpgt.lt, o taip pat rajono elektroninėje svetainėje www.zarasai.lt. Būtina pasiekti, kad visi gyventojai galėtų naudotis šia paslauga.


Aktualiais civilinės saugos klausimais posėdyje kalbėjo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Andrejus Jančevskis, Utenos apskrities aplinkos apsaugos departamento Zarasų aplinkos agentūros vedėjas Danielius Čeikauskas, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Žusinas ir kiti dalyviai.

Zarasų rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

KomentuotiApklausa

Šviežias daržoves:


Savaitės populiariausi

TRYS DIENOS, DU FESTIVALIAI, VIENO MIESTO GIMTADIE...
15 Rugp 2019 08:17TRYS DIENOS, DU FESTIVALIAI, VIENO MIESTO GIMTADIENIS

Rugpjūčio 15 - 17 d. Sėlių aikštėje ir [ ... ]

Plačiau
PAS ZARASIŠKĮ RASTOS GALIMAI NARKOTINĖS MEDŽIAGOS...
14 Rugp 2019 08:34PAS ZARASIŠKĮ RASTOS GALIMAI NARKOTINĖS MEDŽIAGOS

2019-08-13 apie 19.30 val., Utenoje, Pramonės g.  [ ... ]

Plačiau
UAB VIGOTEMA AUTOSERVISO PASLAUGOS
13 Rugp 2019 15:07UAB VIGOTEMA AUTOSERVISO  PASLAUGOS

UAB VIGOTEMA
AUTOSERVISO PASLAUGOS

Plačiau

Naudingos nuorodos

Naujausi skelbimai

Parduodu VW PASSAT dalimis
( / Transporto priemonės)

noimage
08-20-2019

Malkos, briketai
( / Kita)

noimage
08-20-2019

Išnuomojamos patalpos
( / Nekilnojamasis turtas)

noimage
08-20-2019

klausos aparatai ir kita medicina
( / Kita)

noimage
08-20-2019

zvejibos tinklai
( / Kita)

noimage
08-20-2019

Nusipirksiu Jūsų 2/3/4 kambarių butą ar namą!!!!
( / Nekilnojamasis turtas)

Nusipirksiu Jūsų 2/3/4 kambarių butą ar namą!!!!
08-20-2019

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information