TIK VIENO NAMO RENOVAVIMO „GRIMASOS“ ZARASUOSE

40950766 530620144054558 110329785619578880 nS. Nėries g. 49 namo Zarasuose gyventojai pasipiktinę daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) darbus vykdančiais statybininkais, jų darbu. Piktina pati renovacijos eiga. Pagrindinė rangos sutartis įsigaliojo 2017 m. rugsėjo 5 d. Gyventojams buvo pažadėta renovaciją pradėti balandžio-gegužės mėnesiais. Praktiškai darbai prasidėjo tik birželio mėnesį. Dirbo epizodiškai pasamdyti, atsitiktinai žmonės, ir tie patys dažnai buvo keičiami. Gyventojai jau tada pastebėjo keletą jaunuolių, kurie „atlikinėjo“ namo renovacijos darbus. Gaila buvo žiūrėti į tokius renovuotojus. Darbai vos ne vos judėjo. O terminas buvo labai glaustas - iki 2018 m. rugsėjo 5 d. Gyventojai tikėjosi, kad per vasarą visi darbai bus atlikti. Juk šis metų laikas buvo labai dėkingas statybininkų darbams. Sausa, ne taip dažnai ir lijo.


O kai atėjo laikas ir meteorologai ėmė žadėti lietų, liūtis, statybininkai staiga sujudo. Jiems sauso laikotarpio neužteko. Stogo dangą išdraskė ir paliko... laukti liūties. Gyventojai ir dabar nesupranta, kodėl buvo pradėtas ardyti stogas, jeigu nebuvo planuota netrukus atlikti renovavimo darbų.


Zarasuose šių metų rugpjūčio 26 dieną gausiai lijo. Namo gyventojams prasidėjo tikras siaubas. Vanduo pasipylė per elektros komunikacinę šachtą. Kitą dieną įvyko trumpas sujungimas ir gyventojai liko be elektros. Taip ir tęsėsi daugiau kaip parą gyvenimas be elektros energijos. Šaldytuvuose ėmė gęsti maisto produktai, sušaldytos vasaros gėrybės žiemos atsargoms. Po tokios liūties namo butų sienos ir laiptinės sienos sudrėko.


Nemalonių akimirkų gyventoja patyrė ir daugiau. Renovuotojai su gyventojais elgiasi lyg su antrarūšiais žmonėmis. Namo laiptinėje buvo pakabintas informacinis pranešimas. UAB „Aukstata“ pranešė apie langų keitimą daugiabutyje. Buvo nurodyta, kad rugpjūčio 9 dieną nuo 10 valandos bus atliekami langų, balkonų išmatavimai, o jų montavimas buvo užplanuotas nuo rugpjūčio 26 d. iki rugsėjo 9 d. Tačiau visi terminai praėjo, o dėl matavimo darbų dar nė pas vieną gyventoją neatėjo joks statybininkas.


Namas nėra šis didelis, tačiau darbai taip laiku ir nebuvo atlikti. Gyventojai šiandien baiminasi artėjančių rudens darganų, šildymo sezono sulaukti šaltuose butuose.


Neapkentę tokios netvarkos namo gyventojai parašė pareiškimą į VšĮ Būsto energijos taupymo agentūrai, Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos. Supažindino su savo pretenzijomis ir UAB „Zarasų būstas“, Zarasų rajono savivaldybės administraciją, UAB „Aukstata“.


Po patikrinimo pažeidimai buvo surasti. Akmens vatą, kuri buvo ant sienų uždėta, nuimta. Tačiau klijus paliko. Gal vertėtų statybininkams gerbti save, o taip pat ir namo gyventojus ir sutvarkyti savo „dailės šedevrus“. Dabar jau namo skelbimų lentoje „džiuginantis“ skelbimas – namo renovacija pratęsta dar metams. Vieną bendrovę keičia kita bendrovė. Žmonių laukia ne tik gyvenimas šaltame, išdarkytame name, bet ir turtiniai nuostoliai. Naudos jokios, o banko palūkanos jau skaičiuojamos.


Štai tik keletas renovavimo nesusipratimų, yra jų ir daugiau. Tačiau jų niekam nesinori spręsti. Renovuotojai tyli, nes į gyventojų priekaištus jie neturi ką pasakyti.
Reikia paklausti, kas gi atlygins žmonėms turtinę, ir neturtinę žalą namo gyventojams?


Kazys Juozėnas

Nuotraukose: skundo priedas, kuriame užfiksuotos renovavimo „grimasos“ ir tokias paliko namo sienas statybininkai po broko taisymo.

40950766 530620144054558 110329785619578880 n

41033382 2290865711054289 6440008185645367296 n

41080596 879772205549873 5614692685999767552 n1

41291256 1123871087762295 8050090957040779264 n


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
+2 # Nu 2018-09-14 10:45
O prieš pasirašant sutartis niekam nedaėjo pasidomėti kas per firma?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Valdas 2018-09-14 18:42
Tos firmelės keičiasi dažnai. Jei tai TAdeušas, tai pas jį turbūt jau dirbo visa buvusi SSSR - moldavai, ukrainiečiai, belarusiai. Pusiau sumoka ir ieško ką sekantį išdurt. O pinigai seniai pravalgyti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Valdas 2018-09-14 18:41
Šiaip tai dabar tą renovaciją pakabino ant galvų visiems gyventojams. Mūsų namas 2 kartus nubalsavo prieš. Ar tai nėra įstatymų pažeidimas? Maždaug - mes jums renovuosim (bet kaip), po to skaičiuosim ilgus metus už savo darbą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Tu teisus 2018-09-14 20:57
,renovacija reikalinga, bet ne tokia, ir ne tie ją turi daryti. Gerai, kad žmonės atsiliepė...
Manau, be teisėsaugos institucijų, tokių darbų nepriiminėsime. Reikės, matyt, ir nepriklausomų ekspertizių ir teisminių tyrimų. Taip daroma, kad baisu. Baisu ir kas daro šiuos darbus. Nesuprantama, kaip gyvens po to tie, kurie įkišo žmones į tokį "vamzdį". Negi jie sulauks tik pasmerkimo? Šis klausimas labai įdomus. O ko jie patys tikisi. Žiemą, šaltyje, dengė stogus, klijavo sienas, atlikinėjo kitus darbuie...s. Ta Beta kokia tontora, kad apsaugok viešpate
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Zarasuose tvarka 2018-09-14 21:36
Čia renovaciją vykdo zootechnikai, kadangi žmones čia nevertinami. O jeigu gyvulių mokslą esi išėjęs, tai toks žmogus gali viską. Pirmiausia savimi pasirūpinti, jau antrus metus pensijoje būdamas rūpinasi, gali gal ir kitais ...pasirūpinti. Taigi tvarka Zarasuose... Ko jums daugiau reika?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Giliau kapstykit 2018-09-18 10:35
Renovacija priklauso nuo to, kas ir kaip ją vykdo. Jeigu užsakovas (patys žinote kas), sugebėjo parašyti tokias viešo konkurso,o vėliau - ir sutarties sąlygas, kai subrangovais gali būti net firma, turinti 4 darbuotojus ir net neturinti firmos antspaudo, tai jau daug ką pasako, kokių rezultatų galima tikėtis.. Ir blogiausia, kad tokie "renovatoriai" ne vieną namą Zarasuose renovuoja.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Zigismundas 2018-09-19 00:09
Zarasų miesto gyventojai, kodėl Jūs nenorite išsikviesti LRT, Specialaus tyrimo laidos, tegul padaro reportažą. Išklauso mūsų mero Nikolajaus Gusevo, administracijos direktoriaus Benjamino Sakalausko, visų gerb. Zarasų būstas direktoriaus Algimanto Cibulskio ARGUMENTŲ į šią situaciją.
Zarasiečiai, eilinei miesto gyventojai, KALČIAUSI esate Jūs ir tik Jūs dėl savo pasivumo. Eikite ne po vieną namą, o eikite keli namai. Tegul valdžia Jums paaiškina, KODĖL stringa kaikurių namų renovacija. O užsakovai žinodami, kad rangovas nepajėgus, vis tiek leidžia jiems dalyvauti. Gal situaciją galėtų pakomentuoti mano asmenine nuomone, Zarasų kraštui nusipelnęs savo darbais, idėjomis ir acakingumu pasižymintis gerbiamas verslininkas Tadeuš Uždel. Nes tokios nesąmonės, kokios vyksta su kaikuriais daugiabučiai, tai jau perpildė daugelio gyventojų kantrybę. Mieli Zarasų gyventojai, - ką išsirinkote, tą ir turite. Zarasų rajono valdžia - kaip lakmuso popierėlis apie rinkėjų mentalitetą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # čia ne laidas kviest 2018-09-19 06:56
čia reikia kreiptis iškart į FNTT, STT, PROKURATŪRĄ, Nereikia iš tokio rimto dalyko šou daryti. Gaila, kad šios mūsų teisėsaugos institucijos tik politinius užsskymus vykdo. Zarasų rajono žmonės per šiuos dešimečius labai apgauti. Buvo išparceliuota rajkoopsąjunga, vartotojų kooperartvas, rajone net nėra vartotojų kooperatyvo, kai visur jie egzistuoja ir papildo rajono biudžetą, antra, geriausias paežeres užgrobė mafijoznikai, šildėsi rankas ir mūsų veikėjai šiose afiorose. dabar trečia afiora. Skaudu, kad kai kas dalyvavos ne visose šios afiorose. reikia tik teisėsaugos, jos veiksmų
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # Zigismundas 2018-09-19 21:48
Teisingai pastebėta skaitytojo, kad ne tik vartotojų kooperatyvas, rajkoopsajunga, bet nereiktų pamiršti ir Zarasų partijos komiteto sunaikinimo, nes jo vietoje ėmė veikti meno mokykla, teismas. Tačiau meno mokyklai išsikrausčius pastatas irgi stovi pusiau tuščias.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # pirtis 2018-09-20 07:22
Nereikia gailėti pastatų teismui ir meno mokyklai. Kalba eina apie tai, kad turtą, kuris buvo išparceliuotas. Valdžia visa laiką deklaravo, kad vystys turizmą. Iš to vystymo prichvatizavo Ekskursijų biurą, išparceliavo kempingą. Jie vystys afioras. Ne tai seniai radau Lietuvos ryte straipsnį apie pirties prichvatizaciją prie Degučių. Atspėkite, kas dalyvauja šiose afiorose? Bus tikrai nesunku. Jeigu neatspėsite, paviešinsiu,
Kai kurie tarybos nariai tada kėlė tas prichvatizacijas, bet tik tarybos posėdžiuose. Deja, posėdžiuose jie būdavo rečiau nei girti apsimyžę gulėdavo. Pakalbėkime geriau apie tuščią miesto pirtį. Džiaugiamės apie šuniukų aikštelės, o pamirštame Žmones. Jie neturi galimybės net nusiprausti normalioje pirtyje, ne visi prisivogė ir pasistatė nuosavas pirtis.kelbiate anketas apie šuniukų priežiūrą, paskelbkite anketa su klausimu.Ką atsakys dvidešimtmetis, ar tu buvai pirtyje?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Aisku 2018-09-20 16:08
Su meno mokykla ir teismu aišku, o štai su prokuratura žymiai įdomiau, ta parduotuvė tyliai buvo parduota is pradzių privačiam asmeniu, paskui beveik už penkis kartus brangiau parduota inovaciniam bankui. Pardavėjos pačios už tą kainą būtų nusiprkusios, tačiu joms neleido! Spauda., tada rašė apie ti rajono laikraštis, pačia iki galo taip reikalo ir neišsiaškino, o kai inovacinis bankas sprogo, patalpas paėmė valstybė ir perdavė valdiškai įstaigai prokuratūrai, šiose afiorose dalyvavo žinomi žmonės ZARASUOSE. .štai tau
teisingumo ir sąžiningumo siekiai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # tokia teisėsauga 2018-09-20 20:51
Štraupaitę už benzino baką kelis metus tampo, o čia už nesuskaičiuojamas afioras niekas nieko nedaro. Subankrutavusių bendrovių meistas Zarasuose renovacijos parado priekyje. Apie jį visoje Lietuvoje anekdotai sklando. Toks tokį pažino ir ant alaus pavadino. Gal dar aferistą Petriką pasikvieskite, Zarasuose maža aferistų, ar ne ? Būtų labai graži kompanija, ar ne taip?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # Solveiga 2018-09-21 09:44
Kas čia per desperatyvus komentaras - nieko, nieko Jūs mums nepadarysite. Buvo esam busim... :lol:

Iki šiol nesugavo, nesugaus ir ateityje. Nedrumskite vandens.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # Zigismundas 2018-09-20 20:49
tik nebandykite viešinti, nes galų nesurasite, o bus galima traktuoti TIK, kaip šmeižtą prieš dorą ir nekaltą asmenį.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # surasime galus 2018-09-20 21:11
Laikraščio iškarpą paviešinsime, galėsite teistis iki užspringimo, yra ir daugiau įrodymų, tad būkite ramūs, galėsite savo gyvenimą teismuose leisti ir ginti savo "garbę" ir "orumą". Yra ir gyvi liudytojai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # Zigismundas 2018-09-20 23:19
nėra jokių laikraščių, nereikia blefuoti informacija, kurios Jūs net neturite, tik spėjate, kad ji neva yra. Jei turėtumėte, seniai būtumėte ja pasinaudoja ir paskelbę :lol:

Nesivelkime į bereikalingus ginčus, Zarasai gražėja, atsinaujina, o kas buvo praeityje, lai tegul ir lieka praeičiai. Gyvenkime taikiai, nes ir mums gyventi reikia :oops: :-*
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # ateina laikas viskam 2018-09-21 06:36
Viskam yra metas, ir kiekvienam
reikalui tinkamas laikas po dangumi.
Laikas gimti ir laikas mirti;
laikas sodinti ir laikas rauti,
kas pasodinta.
Laikas žudyti ir laikas gydyti;
Laikas griauti ir laikas statyti.
Laikas verkti ir laikas juoktis;
Laikas gedėti ir laikas šokti.
Laikas išmėtyti akmenis ir
Laikas juos rinkti;
Laikas glamonėtis ir laikas
nesiglamonėti.
Laikas ieškoti ir laikas pamesti;
laikas turėti ir laikas išmesti.
Laikas perplėšti ir laikas susiūti;
laikas tylėti ir laikas kalbėti.
Laikas mylėti ir laikas nekęsti;
Laikas karui ir laikas taikai.
(3:2-8)


(BIBLIJA. Senasis Testamentas. Koheleto knyga.)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-4 # Solveiga 2018-09-21 09:41
Matau, kad pradėjęs cituoti Bibliją - knygų knygą, išsigandote ir atsitraukėte - puiku, TAIP ir toliau. Ryžtingumo stoka šiuo klausimu Jums bus kaip tik į naudą. Rajone mes tvarkomės gerai ir tvarkysimės, o Jūs džiaugsitės gražėjančiu miestu, nors patys už jo gražinimą nedidele dalimi prisidėsite patys - jau prisidedate :-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Tik dar priešakyje 2018-09-21 16:50
Jeigu kas taikstysis, tai ne visi, mes eisime . Lauksime jūsų rezultatų, šilumos ir pigaus mokėjimo. O po to bus pakelti visi- Prokuratūra, STT ir kitos institucijos. Tegul atlieka nepriklausomas ekspertizes. Darbo užteks ir jiems. Apskritai su tokio lygio būtybėmis diskutuoti nesame linkę. Ir į įvairias nesąmones neatsakinėjame.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # biblija 2018-09-21 17:03
mums suteikia jėgų su tokiais aferistais
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # kam reikalingas Uzde 2018-09-22 09:58
Susirinkimuose žmonės pasirašydami sutartį, sakė, uždelis mums nereikalingas. Jie jau daug girdėjo apie šį veikėją. Cibulskis tylėjo. Dabar Uždel visur tik ir vadovauja. Pasakykite, kodėl Cibulskis negali be Uždelio? Tegul ir Beta atsako. Nes komentarų rašymas tuoj baigsis, keliaus raštai Prezidentei. Mūsų ir valstybės pinigai ir jų neleisime švaistyti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Savaitės populiariausi

DIDŽIOJOJE SALOJE PLANUOJAMA ĮRENGTI PADELIO TENI...
01 Lie 2020 13:16DIDŽIOJOJE SALOJE PLANUOJAMA ĮRENGTI  PADELIO TENISO AIKŠTELES

Zarasuose lankėsi vienas garsiausių visų laikų [ ... ]

Plačiau
NESUVALDĖ VILKIKO
29 Birž 2020 08:18NESUVALDĖ VILKIKO

Birželio 26 d., apie pusę keturių po pietų, Za [ ... ]

Plačiau
ŠEŠIOLIKTOJI DUSETŲ KRAŠTIEČIŲ ŠVENTĖ
30 Birž 2020 06:33ŠEŠIOLIKTOJI DUSETŲ KRAŠTIEČIŲ ŠVENTĖ

Programa: Liepos 4 diena

Plačiau

Naudingos nuorodos

Apklausa

Šią vasarą atostogausiu:

Naujausi skelbimai

Parduodu Lietuvos juodagalves avys
( / Kita)

Parduodu Lietuvos juodagalves avys
07-04-2020

Priekabos bortai
( / Kita)

Priekabos bortai
07-04-2020

Vertimų biuras Visagine
( / Darbo skelbimai)

noimage
07-04-2020

Darbas internetu
( / Darbo skelbimai)

Darbas internetu
07-04-2020

Detoksikacija,laselines Vilnius,Klaipeda,Siauliai,Lietuva
( / Darbo skelbimai)

Detoksikacija,laselines Vilnius,Klaipeda,Siauliai,Lietuva
07-04-2020

parduodu ožkytę
( / Kita)

noimage
07-03-2020

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information