2024 M. KULTŪROS IR MENO PREMIJA SKIRTA ETNINĖS KULTŪROS PUOSELĖTOJAI DIANAI SKVARČINSKAITEI

0
142

Vasario 16 d. šventiniame renginyje Zarasų kultūros centre 2024-ųjų metų Kultūros ir meno premijos Laureato diplomą ir menininko Romualdo Pučeko dekoratyvinę skulptūrėlę „Žydėjimo geismas“ Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė įteikė Dianai Skvarčinskaitei už profesionalų ir kūrybišką etninės kultūros puoselėjimą Zarasų krašte, šio krašto garsinimą įvairiuose folkloro festivaliuose Lietuvoje bei tarptautiniuose etninės kultūros renginiuose, jaunosios kartos kultūrinį ugdymą, gražiausių Zarasų krašto etninės kultūros tradicijų saugojimą, renginių „Žolynai“, „Zalvynė“, „Oželio pastogėj“ tęstinumą.

D. Skvarčinskaitė dirba Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje muzikos mokytoja, ji yra Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos mokytoja, Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro etnografė, folkloro ansamblių „Seluona“ ir „Čiūta“ vadovė, etninę kultūrą puoselėjančių Zarasų kultūros centro projektų vadovė. Nuo 2023 m. D. Skvarčinskaitė yra Zarasų rajono savivaldybės atstovė Aukštaitijos regiono etninės kultūros globos taryboje.

Kandidatūrą 2024 m. Kultūros ir meno premijai pateikė Uždarosios akcinės bendrovės „Zarasų kraštas“ kolektyvas. Rekomendacijas parengė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veikloms V. Šatkauskienė, Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro direktorius A. Gudas ir Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos direktorė A. Navickienė. Visi kartu jie pabrėžia D. Skvarčinskaitės atsakomybę, nuoširdumą, pozityvumą, kūrybiškumą ir jautrumą puoselėjant jaunąją kartą. V. Šatkauskienė pabrėžia D. Skvarčinskaitės gebėjimą etninę kultūrą aktualizuoti dabartyje, ją šiuolaikiškai interpretuoti ir improvizuoti. Pasak Uždarosios akcinės bendrovės „Zarasų kraštas“, D. Skvarčinskaitė noriai dalijasi savo veiklos rezultatais, rengia etninės kultūros mokymus, informaciją medijoms.

Zarasų rajono savivaldybės Kultūros ir meno premiją įsteigė Zarasų rajono savivaldybės taryba. Ši premija teikiama kasmet vietos kultūros srities profesionalui.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite