2024 M. NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO IR TĘSTINIO MOKYMOSI PROGRAMŲ SĄRAŠAS, JŲ ANOTACIJOS IR ĮGYVENDINIMO LAIKOTARPIS

0
72

Zarasų rajono savivaldybės administracija, siekdama atrinkti ir finansuoti Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas, finansuojamas rajono Savivaldybės biudžeto lėšomis, 2024 m. balandžio mėnesį skelbė Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų atrankos konkursą.

Konkursui buvo pateiktos 4 paraiškos (iš jų 2 paraiškas pateikė rajono biudžetinės įstaigos ir 2 paraiškas – kiti švietimo teikėjai). Visos paraiškos buvo teikiamos vertinimui Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytai komisijai. Komisija pripažino, kad visos 4 vertintos Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų paraiškos atitinka reikalavimus.

Zarasų rajono savivaldybės meras, atsižvelgdamas į komisijos siūlymą, 2024 m. gegužės 20 d. potvarkiu Nr. P-218 „Dėl atrinktų 2024 m. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų, finansuojamų Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, sąrašo tvirtinimo bei lėšų paskirstymo“ patvirtino atrinktų programų sąrašą: Zarasų trečiojo amžiaus universiteto programa „Asmenų mokymasis trečiojo amžiaus universitete „Savęs ir aplinkos pažinimo“ fakultete“, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos programa „Anglų kalbos pamokos“, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos programa „Autizmo spektras – pažinti ir suprasti”, laisvosios mokytojos Ingridos Mulvinienės programa „Vyresniojo amžiaus asmenų fizinio aktyvumo ugdymas Zarasuose“. Šioms programoms finansuoti skirta 3 000 Eur.

2024 m. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų anotacijos ir jų įgyvendinimo laikotarpiai.

Eil.Nr.TeikėjasProgramos pavadinimasUžsiėmimų skaičiusDalyvių skaičiusProgramos įgyvendinimo laikotarpis
1.Zarasų trečiojo amžiaus universitetasAsmenų mokymasis trečiojo amžiaus universitete „Savęs ir aplinkos pažinimo“ fakultete78 val.952024 m.birželio–gruodžio mėn.
Programa skirta padėti vyresnio amžiaus žmonėms prisitaikyti prie visuomenės pokyčių, skatinti jų saviraišką, aktyvų, pozityvų gyvenimo būdą, mokymąsi visą gyvenimą. Jos metu bus vykdomi mokymai, padedantys geriau pažinti savo poreikius, vertinti galimybes, pozityvų prisitaikymą prie kintančios aplinkos, vedami praktiniai užsiėmimai psichologiniam atsparumui, sveikatos stiprinimui ir kt. Vyks išvažiuojamieji edukaciniai užsiėmimai.Programos vykdytojo kontaktinis tel. +370 698 13009
2.Zarasų rajono savivaldybės viešoji bibliotekaAnglų kalbos pamokos34 val.122024 m.birželio–gruodžiomėn. 
Programos tikslas – sudaryti sąlygas Zarasų viešojoje bibliotekoje suaugusiems žmonėms tobulinti anglų kalbos įgūdžius. Programoje numatomi anglų kalbos mokymai Pre–Intermediate (A2) lygio. Baigus šį kursą, mokymų dalyviai mokės palaikyti pokalbį kasdieninėmis temomis: kelionių patirtis, bendravimas internetu, socialiniai tinklai, laisvalaikis, kultūriniai renginiai, bendruomenių veikla, gamta ir aplinka, dar labiau praplės savo žodyną, skaitys ir supras lengvus tekstus, tinkamai naudoti gramatines struktūras.Programos vykdytojo kontaktinis tel.+370 385 30935
3.Zarasų švietimo pagalbos tarnybaAutizmo spektras – pažinti ir suprasti24 val.102024 m.birželio–gruodžio mėn.
Programos tikslas – gilinti mokytojo padėjėjų žinias ir įgūdžius, dirbant su ASS turinčiais vaikais, siekiant konstruktyvaus santykio su ASS turinčiais mokiniais ugdymo procese. Programos vykdymo metu bus organizuojami specializuoti mokymai siekiant įgyti papildomų žinių, būtinų teikiant pagalbą ASS turintiems mokiniams. Įgytos žinos padės sėkmingai bendradarbiauti su mokytojais organizuojant harmoningą vaikų ugdymosi procesą klasėje. Formuosis teigiamas ir tolerantiškas požiūris į ASS turinčių vaikų ugdymą.Programos vykdytojo kontaktinis tel. +370 385 51785
4.Laisvoji mokytoja Ingrida MulvinienėVyresnio amžiaus asmenų fizinio aktyvumo ugdymas Zarasuose18 val.102024 m.birželio–rugpjūčio mėn.
Programos tikslas – vyresniojo amžiaus žmonių fizinio aktyvumo ugdymas per įvairias įdomias ir aktyvias fizines veiklas, leidžiančias gilinti savo žinias apie sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą.Programos vykdymo metu bus organizuojamos paskaitos apie mankštas, jų svarbą, apie sveiką gyvenseną vyks praktiniai užsiėmimai: mankštos, jogos, treniruotės, žygiai gamtoje, plaukimas irklentėmis ir pan. Programos vykdytojo kontaktinis tel. +370 656 50516

 Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite