2024 M. PIRMĄJĮ KETVIRTĮ DARBO UŽMOKESČIO ATOTRŪKIS TARP REGIONŲ SIEKĖ 435,5 EURUS

4
99
eurai

Vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio atotrūkis tarp Sostinės regiono bei Vidurio ir vakarų Lietuvos 2024 m. pirmąjį ketvirtį sudarė 435,5 eurus ir nuo 2023 m. ketvirtojo ketvirčio padidėjo 52 eurais, praneša Valstybės duomenų agentūra.

Anot tarnybos, vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis 2024 m. pirmąjį ketvirtį Sostinės regione buvo 2398,8 eurai ir, palyginti su 2023 m. pabaiga, padidėjo 3,4 proc. Tuo metu vidurio ir vakarų Lietuvos regione bruto darbo užmokestis buvo 1 963,3 EUR ir per ketvirtį išaugo 1,4 proc.

Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis Sostinės regione atskaičius darbuotojo mokesčius (neto) sudarė 1 468,1 eurus ir per ketvirtį išaugo 3,2 proc., Vidurio ir vakarų Lietuvos regione jis sudarė 1 233,3 eurus ir buvo 2,4 proc. didesnis.

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje per ketvirtį išaugo visose apskrityse – nuo 0,4 proc. Alytaus iki 6,1 proc. Tauragės.

Anot agentūros, didžiausią – 2 398,8 eurų – bruto darbo užmokestį gavo Vilniaus apskrities įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojai. Mažiausiai – 1 723,6 eurus – uždirbo Utenos apskrities darbuotojai.

Kaip aiškina valstybės duomenų agentūra, darbo užmokesčio pokyčiams įtakos turėjo nuo 2024 m. sausio 1 d. padidinta minimalioji mėnesinė alga, padidinti biudžetinių įstaigų darbuotojų minimalieji pareiginės algos koeficientai, pasikeitusi neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiavimo tvarka ir kitos priežastys. 

Darbo užmokestis 2024 m. pirmąjį ketvirtį išaugo daugumoje savivaldybių

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis 2024 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, išaugo 43 savivaldybėse nuo 0,1 (Klaipėdos m. ir Trakų r.) iki 7,5 proc. (Jurbarko r.).

Didžiausią bruto darbo užmokestį – 2 478,7, eurus – gavo Vilniaus miesto savivaldybės įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojai. Šioje savivaldybėje vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis 317,7 eurais viršijo šalies vidurkį.

Mažiausiai – 1 463,6 eurus – uždirbo Zarasų r. savivaldybės įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojai, jų bruto darbo užmokestis buvo 1015,1 EUR mažesnis nei Vilniaus miesto savivaldybės.

Lyginant 2024 m. pirmąjį ketvirtį, su tuo pačiu laikotarpiu 2023 m. vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis augo visose savivaldybėse nuo 3,9 iki 19,8 proc.

Vidutinis darbuotojų skaičius padidėjo penkiasdešimtyje savivaldybių

Anot agentūros, sostinės regione vidutinis darbuotojų skaičius per ketvirtį padidėjo 1,1 proc., Vidurio ir vakarų Lietuvos regione – 1,4 proc. Per metus vidutinis darbuotojų skaičius padidėjo: Sostinės regione – 2,1 proc., Vidurio ir vakarų Lietuvos regione – 1,2 proc.

Per ketvirtį vidutinis darbuotojų skaičius padidėjo 50 savivaldybių nuo 0,1 (Panevėžio m., Pasvalio r., Ignalinos r. ir Elektrėnų) iki 7,3 proc. (Neringos), 9 savivaldybėse vidutinis darbuotojų skaičius sumažėjo nuo 0,1 iki 6,6 proc., Raseinių r. savivaldybėje – beveik nepakito.

Per metus vidutinis darbuotojų skaičius padidėjo 31 savivaldybėje nuo 0,2 (Birštono) iki 10,1 proc. (Kauno r.), likusiose 29 savivaldybėse vidutinis darbuotojų skaičius sumažėjo nuo 0,1 (Molėtų r. ir Švenčionių r.) iki 4,7 proc. (Šilutės r.).

ELTA (ELTA)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

4 KOMENTARAI

  1. Zarasuose merė rinkimuose žadėjo gerus atlyginimus, ir darbus visiems
    O dabar merė demonstruoja didelę špygą naivuoliams.jie to ir nusipelnė.zarasiose darbo žmogui sąlygos blogiausios. Milojonierė alkana zarasiškio neužjaučia.

  2. Kas gali paneigti, kad pinigai vokeliuose tik valdžios atstovams. Pasidomėkite kiek priedų jie sau pasiskyrė. Gerokai nustebsite. Na o naivuoliams – didelė riebi špyga. Dar nepripratote?

  3. Merei reikėtų ne su darbo vizitais po Čekijas trankytis, o pradėti nuo apsilankymo Zarasų UAB „Danvita”, kur pamatytų, kaip iš vidaus atrodo traškučių fabrikas ir kad algos ten nesiekia net čia įvardyto oficialaus Zarasų vidurkio.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite