KAIP GERIAU TVARKYTI ZARASUS?

podolskisKaip jau minėjau praeitame savo straipsnyje, šį kartą bandysiu paliesti ne tais kas jau įvyko, bet tai kas vyksta dabar ir kas dar bus daroma. Bandysiu pasidalinti savo mintimis, o taipogi norėtųsi išgirsti ir gyventojų nuomonę apie jau bepradedamus ir dar tik planuojamus objektus.

Pradėsiu nuo „pigiausio“, apie pusę milijono eurų kainuosiantį projektą, tai pasažo statybas. Daugelis gal net nelabai supras ir žodį pasažas, tai liaudiškai tariant – turgus. Ir nusprendė mūsų rajono valdantieji šį turgelį už pusę milijono eurų statyti buvusios policijos kieme. Prieš tai tiesa norėta šį pastatą įkišti ten, kur ir dabar veikia turgelis - miesto centre, bet pasipriešinus vietos turgelio prekybininkams bei aplinkiniams gyventojams šios minties atsisakyta ir statyti kaip jau minėjau nuspręsta senosios policijos kieme. Pirmas klausimas: ar mums reikia trečio turgaus, tegul net ir dengto, jeigu vietiniai prekybininkai nesuruošia jame prekiauti? Antras klausimas: ar mes neturime kur geriau panaudoti tų pusės milijono eurų? Ir trečias klausimas: kaip atrodys modernus, lengvų konstrukcijų pastatas kiemelyje tarp dviejų apgriuvusių pastatų, tai pačios senosios policijos bei begriūnančių buvusių Šaulių namų? Mano nuomone, tuos pinigus reikėtų panaudoti tvarkant seną policijos pastatą, nes jis priklauso savivaldybei, o atrodo tikrai apgailėtinai. Tiesa, kai aš tai pasiūliau, mūsų valdžia tik suniurnėjo, kad ateis laikas sutvarkys ir šį pastatą, o į klausimą ar mums reikia naujų pastatų jeigu mes turime nenaudojamų ir griūvančių atsakymo taip ir nesulaukiau.


Antras mūsų „mega“ projektas, kurį nusprendė daryti mūsų neklystantys vadai tai Širvio mokyklos sporto salės remontas. Skamba tikrai gerai, nes remontuoti salę būtų visai ir neblogai. Tik va po žodžiu remontas paslėpta faktiškai senosios salės nugriovimas (paliks tik vieną sieną) ir naujos pastatymas. Tiesa, naujoji salė bus keliais metrais didesnė, o kainuos visas šis remontukas apie pusantro milijono eurų. Pagrindinis argumentas, kad reikia statyti šią salę yra tas, kad mums reikia šiek tiek didesnės salės, kurioje galima būtų žaisti tarprajonines varžybas. Tiesa tokia salė yra profesinėje mokykloje Dimitriškėse, nuo Širvio mokyklos nutolusioje vos už kelių šimtų metrų. Bet štai pavaldi ji ne rajonui, o Švietimo ir mokslo ministerijai ir todėl reikia prašytis ten pažaisti. Nemanau, kad tai rimtas argumentas išleisti pusantro milijono eurų jeigu galima būtų tiesiog sudaryti sutartį leidžiančią mūsų sportininkas toje salėje ne tik žaisti, bet ir treniruotis. Na, o tokios sutarties suma esu įsitikinęs būtų vos tūkstantis ar keli tūkstančiai eurų ir tai jeigu nesugebėtume susitarti dėl nemokamos panaudos. Todėl ir vėl norom, nenorom kyla klausimas – ar rajono vadai tinkamai sugeba naudoti lėšas ateinančias į mūsų rajoną?


Trečias objektas, kurį šį kartą norėčiau paliesti tai tako palei ežerą tąsa. Šį kartą ir vėl skamba labai gerai ir taką palei Zaraso ežerą tikrai reikia daryti, kad jam pasibaigus nereikėtų kilti laiptais prie apžvalgos rato, o galima būtų eiti toliau iki tilto, tada praėjus po tiltu pasukti ir grįžti į miesto centrą. Tai būtų puiki ir užbaigta pasivaikščiojimo vieta. Patogi tiek mamoms su vėžimėliais, tiek ir senjorams, kuriems užlipti laiptais prie apžvalgos rato kartais būna jau ir sunkoka. Na, o ką gi sugalvojo mūsų „gudročiai“? Ogi šį taką tiesti iki pat muitinės, iki Laukesos ežero. Bet gi ar kas pamąsto kaip šis takas susisiektų su Zarasų miestu, nes grįžti į Zarasus važiuojamąją kelio dalimi yra tikrai nesaugu, o grįžti tuo pačiu taku neįdomu. Visame pasaulyje pasivaikščiojimo takai (promenados) yra daromi gana trumpi ir koncentruoti, kad prie jų galėtų kurtis verslai, kavinukės ir parduotuvėlės. Na, o kas galėtų atidaryti kavinukę kažkur prie Griežto jeigu jau ir dabartinės esančios miesto centre vos galą su galu suduria?


Taipogi šis projektas stipriai paliestų ir gyventojus, kurių žeme reikėtų tiesti šį taką. Žinoma, galima būtų nusispjauti ir tose vietose kur kiltų ginčai su žemių savininkais, o kelių kilometrų atkarpoje jų tikrai kiltų, statyti pontoninius tiltus, tik ar kas paskaičiavo kiek kainuos pastatymas, o paskui ir priežiūra, manau, kad be kelių milijonų čia neįsiverstume. Beje, nemažiau svarbus klausimas ar tokį „mega“ projektą patemtų ir „rajono kišenė“? Šis projektas yra dar tik derinimo stadijoje, bet labai gaila, kad eilinį kartą į žmonių nuomonę atsižvelgti niekas nesiruošia. Viešo svarstymo metu, kuris vyko Zarasų bibliotekoje susirinko pilna salė zarasiečių, atėjo ir meras. Deja, bet meras tik visus pasveikino, „pasidžiaugė“ būsimu projektu, o kai atėjo laikas gyventojams paklausti kas jiems įdomu ar neaišku ir išsakyti savo nuomonę, meras tuoj pat pasišalino, taip ir neatsakęs nei į vieną klausimą. Padiskutavo susirikusieji, išsakė savo nuomonę, kuri beje stipriai skyrėsi nuo valdžios ir išsiskirstė. Beje, paskui protokole kažkodėl buvo parašyta, kad daugelis šiam projektui pritaria, nors tiems kas ten buvo atėjęs tikrai taip neatrodė. Todėl pabaigai norėčiau pasakyti, kad tai ką mes darome mūsų rajone, mes darome visiems, o ne tik išrinktiesiems. Juk mes visi čia gyvename ir mylime mūsų Zarasų kraštą.


Pirmieji du projektai, tai pasažo statyba ir naujos salės statyba jau nuėjo taip toli, kad sustabdyti tai vargu ar įmanoma. Bet va pakrantės tvarkymas dar tik projektuojamas ir čia mes galime padaryti taip, kad šis projektas būtų naudingas visiems ir atspindėtų daugelio zarasiškių požiūri į savo kraštą, jų vizijas kaip geriau tvarkyti Zarasus bei rajoną ir kur tikslinga būtų leisti milžiniškus pinigus.

Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys
Rimvydas Podolskis

podolskis


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
+2 # Benvenutas 2017-04-09 17:25
Įrenginėkite turgaus pasažą policijos pastate. Ponas Petrai Papovai, padėkite tarybos nariams racionaliau naudoti būsimas lėšas. Ačiū Jums, jei įsiklausysite. Panele Aurelija Trimonyte, gyvenate Zarasuose, tad būkite racionalesni. Inicijuokite pasažo įrengimą policijos pastate. Dėkoju, jei įsiklausysite.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Simonas 2017-04-09 17:29
Tieskite takus link Griežtos ežero ir aplink jį. Kodėl mikrorajonas lieka "posūnio" vietoje?.. Kodėl mikrorajono gyventojai negali pasidžiaugti gražia, sutvarkyta aplinka šalia namų?.. :(
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # tinta 2017-04-09 18:07
Pritariu minciai,kad pries isleidziant milijonus musu dabartiniai rajono vadovai turetu pasitarti ir su gyventojais.Daugelis musu matyt pastebejo,kad meras Nikolajus patekes i pareigas stipriai [pasikele],bet jis matyt pamirso,kad bus ir kiti rinkimai kuriuose mano supratimu ,jam del to,kad atitruko nuo liaudies seksis tikrai prastokai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Antanas 2017-04-11 18:33
Pavasaris..kur keliu remontas-velniai! Rinksiu saskaitas uz pakabos remonta ir i teisma pedinsiu..pasazai-hujazai..jus darykite kas reikalinga Zarasu miesto gyventojams ,tvarkykite nuo caro laiku paliktus isklerusius mikrorajono kiemus su isgriuvusiais bardiurais ir saligatvius tiestus 1980 metais o ne ziurekite kur atkata padaryt is naujo projekto!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # Mokestis 2017-04-11 19:39
Sporto mokyklai jau seniai reikia turėti SAVO modernią sporto salę,mūsų jaunimas atstovauja mūsų rajonui,jį prezentuoja.
O dėl kitų projektų-darykit ką norit,bet sukurkit naujų darbo vietų.Galima investuoti eurą,kad grįžtų du.Net milijonieriai pinigų veltui nemėto,gal todėl jie ir milijonieriai :)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Papildymas 2017-04-14 12:49
https://www.facebook.com/867438489990464/photos/a.868061666594813.1073741828.867438489990464/1359796377421337/?type=3&theater
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Remigijus iš Kreting 2018-12-19 16:24
Dabar man nereikia nerimauti dėl Kalėdų, nes aš tiesiog gaunu 15 000 eurų paskolą iš mano labai gero draugo pono Theodoro. Ar jums reikia bet kokios paskolos? Susisiekite su juo tiesiogiai el. paštu:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti


Apklausa

Šviežias daržoves:


Savaitės populiariausi

TRYS DIENOS, DU FESTIVALIAI, VIENO MIESTO GIMTADIE...
15 Rugp 2019 08:17TRYS DIENOS, DU FESTIVALIAI, VIENO MIESTO GIMTADIENIS

Rugpjūčio 15 - 17 d. Sėlių aikštėje ir [ ... ]

Plačiau
PAS ZARASIŠKĮ RASTOS GALIMAI NARKOTINĖS MEDŽIAGOS...
14 Rugp 2019 08:34PAS ZARASIŠKĮ RASTOS GALIMAI NARKOTINĖS MEDŽIAGOS

2019-08-13 apie 19.30 val., Utenoje, Pramonės g.  [ ... ]

Plačiau
UAB VIGOTEMA AUTOSERVISO PASLAUGOS
13 Rugp 2019 15:07UAB VIGOTEMA AUTOSERVISO  PASLAUGOS

UAB VIGOTEMA
AUTOSERVISO PASLAUGOS

Plačiau

Naudingos nuorodos

Naujausi skelbimai

Parduodamas kieto kuro katilas Vigas su 1 metų garantija
( / Kita)

Parduodamas kieto kuro katilas Vigas su 1 metų garantija
08-19-2019

Parduodamas kieto kuro katilas Vigas su 1 metų garantija
( / Kita)

Parduodamas kieto kuro katilas Vigas su 1 metų garantija
08-19-2019

METALO DETEKTORIAI
( / Kita)

METALO DETEKTORIAI
08-19-2019

Perkame automobilius
( / Transporto priemonės)

Perkame automobilius
08-19-2019

uniforma
( / Drabužiai, avalynė)

noimage
08-19-2019

Volkswagen Golf, 1.9 l, 1998
( / Transporto priemonės)

noimage
08-19-2019

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information