RUBRIKA A.J. GREIMO METŲ ĮPRASMINIMAS

GreimasMinint 100-ąsias Algirdo Juliaus Greimo (pasaulinio garso mąstytojo, semiotiko, kalbininko, mitologo, kultūros ir literatūros kritiko, eseisto) gimimo metines, jo paveldo gilesniu domesiu verta įprasminti šiuos pasauliniu (sukaktis įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą) ir nacionaliniu (Seimas 2017-uosius metus paskelbė A.J. Greimo metais) mastu sureikšmintus metus.

Todėl Zarasų krašto muziejaus struktūrinio padalinio – Kazimiero Būgos memorialinio muziejaus interneto svetainėje veikia rubrika „A.J. Greimo metų įprasminimas“ (žr. http://www.buga.zarasumuziejus.lt/greimui-100).


Ypatingai atkreiptinas dėmesys į straipsnį „Kuo aktualus Greimas ir kuo reikšminga jo puoselėta semiotika?“ (žr. http://www.buga.zarasumuziejus.lt/uncategorized/kuo-aktualus-greimas-ir-kuo-reiksminga-jo-puoseleta-semiotika). Jame – svarbiausios internetinės nuorodos apie A.J. Greimą: jo biografija, bibliografija, archyvai, nuotraukos ir video įrašai, straipsniai apie jį, semiotikos terminų žodynas, nuoroda į diskusiją („Ką reiškia Algirdas Julius Greimas Lietuvai?“), vykusią Vilniaus knygų mugėje, nuoroda į iškilmingą A. J. Greimo 100-ųjų gimimo metinių minėjimą, įvykusį Vilniaus Rotušėje, nuoroda į Algirdo Juliaus Greimo100-ųjų gimimo metinių minėjimo 2017 metais planą. Taip pat jame aprašyti jubiliejiniai renginiai, jau įvykę Vilniuje, Kaune, Kupiškyje ir Dusetose. Šiame straipsnyje, pateikiant semiotinių tyrinėjimų pavyzdžius, aiškinama, kas yra semiotika, kokie reikšmės lygmenys išskiriami semiotinėje analizėje, kas tai yra – diskursinis reikšmės lygmuo (laiko, erdvės ir atlikėjų figūros), kokios schemos taikomos naratyviniame reikšmės lygmenyje, kas tai yra – aktantinis modelis (adresanto, arba teisiančiojo lėmėjo, ir adresato, herojaus ir vertės objekto, pagalbininkų ir priešininkų santykių struktūra), kas tai yra – naratyvinės schemos fazės (manipuliacija, kompetencijos įgijimas, atliktis, sankcija) ir išbandymo formos (kvalifikacinis išbandymas, lemiamasis išbandymas, šlovinamasis išbandymas), kas tai yra – loginės-semantinės reikšmės lygmuo, arba giliausioji (abstrakčiausioji) elementariosios reikšmės struktūra, semiotiniu Greimo kvadratu atvaizduojanti priešingumo, prieštaravimo (neigimo) ir papildymo (subordinacijos) santykius?


Rubrikoje pateikiami ir vieno žymiausių Lietuvos semiotikų prof. Kęstučio Nastopkos du straipsniai: „Algirdas Julius Greimas ir jo mitologija“ (žr. http://www.buga.zarasumuziejus.lt/uncategorized/algirdas-julius-greimas-ir-jo-mitologija) ir eilėraščio semiotinė analizė – Albino Žukausko erotika: „Padravos totoriukė“ (žr. http://www.buga.zarasumuziejus.lt/uncategorized/albino-zukausko-erotika-padravos-totoriuke)


Gera žinia norintiems paskaityti – beveik visos A. J. Greimo publikacijos lietuvių kalba (199 darbų sąrašas) vienu paspaudimu prieinamos internetu (žr. http://www.semiotika.lt/greimas/bibliografija).

Greimas


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

KomentuotiApklausa

Šviežias daržoves:


Savaitės populiariausi

RIMVYDAS VALATKA. „DIDVYRĖS” MARYTĖS MELNIKAITĖS P...
21 Rugp 2019 15:24RIMVYDAS VALATKA. „DIDVYRĖS” MARYTĖS MELNIKAITĖS PAMINĖJIMAS ZARASUOSE SU PUTINO PASIUNTINIU UDALCOVU

Po poros dienų Lietuva minės Didžiojo laisvės  [ ... ]

Plačiau
MŪSŲ VASARA
16 Rugp 2019 13:57MŪSŲ VASARA

Nuo liepos 15 iki rugpjūčio 14 dienos Zarasų &b [ ... ]

Plačiau
MAN „SKAUDA“ DANTŲ PROTEZUS
16 Rugp 2019 07:44MAN „SKAUDA“ DANTŲ PROTEZUS

Dantų praradimas yra labai emocinė patirtis. Net [ ... ]

Plačiau

Naudingos nuorodos

Naujausi skelbimai

Parduodamas kieto kuro katilas Vigas su 1 metų garantija
( / Kita)

Parduodamas kieto kuro katilas Vigas su 1 metų garantija
08-22-2019

Ožkas parduodu 860083814
( / Kita)

noimage
08-22-2019

Tralo paslaugos
( / Kita)

noimage
08-21-2019

Kroviniu Gabenimas - Perkraustymo Paslaugos - Krovinių Perve
( / Kita)

Kroviniu Gabenimas - Perkraustymo Paslaugos - Krovinių Perve
08-21-2019

Batukai
( / Drabužiai, avalynė)

Batukai
08-21-2019

Suknėlė
( / Drabužiai, avalynė)

Suknėlė
08-21-2019

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information