Keliones

KIBKIT, ŽUVELĖS, DIDELĖS IR MAŽOS!

1 vieta bendruomenė iš BiržųKovo 3 d. Dusetose įvyko tradicinė Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės žvejų šventė „Un Sartų Dusetose 2019“.

Šiemet net 86 žvejai entuziastai iš visos Lietuvos varžėsi, kuris sugaus daugiausiai žuvelių. Tarp dalyvių buvo ir keturi žvejai, neseniai dalyvavę pasaulio poledinės žūklės čempionate Bulgarijoje ir iškovoję 1 komandinę vietą.


Ledas buvo storas, oras nešaltas, net saulutė švietė – tad žvejai entuziastingai visą dieną traukė dideles ir mažas žuveles ir ne tiek jau mažai ištraukė, net 116 kg!

Pirmoji žuvelė užkibo Audriui Naujokaičiui iš Molėtų. Didžiausia, sverianti 0,935 g – Virgilijui Kraucevičiui iš Zarasų. Vyriausio žvejo titulą išlaikantis Petras Vasilis iš Biržų, g. 1937 m., šiemet sugavo 3,104 kg žuvies, jauniausias žvejas - dusetiškis Dovydas Morkūnas (g. 2012 m.) ištraukė 0,408 g žuvies.

Ypač smagu, kada šeimos ar bendruomenės atvyksta pasivaržyti šioje žiemos sporto šventėje. Šių metų nugalėtojais šeimų tarpe (viso buvo 3 šeimos iš Vilniaus, Elektrėnų, Molėtų) tapo Ugnius ir Ramūnas Balaišiai iš Žiobiškio, jie pagavo 2,716 kg žuvies.


Dalyvavo 8 bendruomenės iš Molėtų, Obelių, Jonavos, Kernavės, Šakių, Biržų, Anykščių, Kauno, o nugalėjo bendruomenė iš Biržų - Petras Vasilis, Dainius Ulevičius, Vaidas Bučas, Austrius Šešeika sužvejojo 13,043 kg žuvies. Jaunimo tarpe pirmą vietą iškovojo Andrius Dirmantas – 0,987 g (Vilnius), antrą Ugnius Balaišis – 0,735 (Žiobiškis), trečioje liko Martynas Vaikutis iš Utenos - 0,522 g.

Moterų varžybose buvo aštuonios, o prizininkėmis tapo: I - Gintarė Makauskaitė – 2.641 kg (Kaunas), II – Jolanta Ivanova – 2.066 kg (Obeliai), III – Lina Jackaitytė – 1.106 (Elektrėnai). Vyrų tarpe: I - Austrius Šešeika – 5,316 kg (Biržai), II - Darius Jakiūnas – 4,815 kg (Vilnius), III - Vytautas Lisauskas – 4,564 kg (Anykščiai).


Visi prizininkai varžybų pabaigoje buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, suvenyrais, atminimo dovanomis. Irmantas Ermantavičius iš Molėtų, eketės gręžime laimėjęs pirmą vietą, buvo apdovanotas UAB ,,Meškerinė“ prizu – grąžtu.


Prizininkus sveikino, apdovanojimus teikė Dusetų sporto klubo „Ainiai“ prezidentas Eugenijus Deksnys, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, LKSKA „Nemunas“ pirmininkas Kęstutis Levickis, UAB „Vasaknos“ vadovas Algirdas Šiukčius, Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos direktorius Saulius Mažiulis.

Kol žvejai gaudė žuvis, ant kranto visi norintys galėjo išbandyti savo akies ir rankos taiklumą, šaudydami iš pneumatinio šautuvo į taikinį. Taikliausiu buvo Eividas Laucius, Liutauras Šarkovas liko antroje vietoje, Ričardas Vegneris – trečioje. Edita ir Nikolajus Gusevai surinko vienodai – po 14 taškų ir užėmė ketvirtą vietą.

Kad dalyviai bei žiūrovai nesušaltų, bendruomenės savanoriai virė gardžią košę ir žuvienę. Specialius katilus šventei paskolino dusetiškis, Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kapitonas Vaidas Pacevičius.

Vidurdienį ant Sartų ežero vyko prevencinė akcija, sulaukusi didelio žiūrovų susidomėjimo. Jos metu Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos ugniagesiai žiūrovams rodė, kaip išsigelbėti įlūžus ledui. Iškirstoje eketėje panirę narai ir papasakojo, ir vaizdžiai parodė, kaip pasitelkus įvairias specialias ar tiesiog gamtoje rastas priemones galima išsigelbėti patiems ar išgelbėti nelaimėn patekusį. Svarbiausiai tokioje ekstremalioje situacijoje yra neprarasti savitvardos, nepanikuoti, o garsiai šauktis pagalbos bei stengtis kuo ilgiau išsilaikyti vandens paviršiuje.

Renginio metu sulaukta ir netikėtų svečių – Užgavėnių personažų, kurie čia sugužėjo tiesiai iš Kultūros centro Dusetų dailės galerijos, ten pasibaigus šventiniam koncertui. Žiūrovus smagiomis dainomis linksmino Dusetų neįgaliųjų draugijos liaudiškos muzikos kapelija „Ežerija“ bei folkloro ansamblis „Du sietai“ (vad. Sigita Gudonienė), o kaukėti persirengėliai kvietė visus vaišintis blynais, šokti prie kaitraus laužo, kuriame buvo sudegintas Gavėnas, visaip kaip šėlti ir išvaryti žiemužę.


Aukštaitijos poledinės žūklės žvejų šventės „Un Sartų Dusetose 2019“ pavyko puikiai, su žvejais atsisveikinta iki kitų metų.

Ačiū šventės organizatoriams: Dusetų sporto klubui „Ainiai“, Dusetų seniūnijai, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkai, Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai už sėkmingą bendradarbiavimą, ruošiant šventę.

Vyr. teisėjas Aidas Šunta, teisėjai: Igoris Gatijanturis, Alfredas Vytas, Olivijus Čypas, Eugenijus Dek snys. Varžybų sekretoriatas: Birutė Girčienė, Danutė Topalskienė, Regina Jakutienė.

Šventės globėjas Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.

Rėmėjai: LKSKA „Nemunas“, Zarasų rajono savivaldybė, UAB „Vasaknos“, IĮ „Meškerinė“, Sartų ir Gražutės regioninis parkas, UAB „Viralda“, UAB „Lašų duona“, UAB „Romada“.

Vilija Visockienė
Nuotr. autorės

1 vieta bendruomenė iš Biržų

antras iš kairės 1 vieta Austrius Šešeika pirmas iš kairės Levickis 3 Šiukčius 4 Deksnys 5 Mažiulis

DSC08853

DSC09928

gelbėtojai

Gintarė Makauskaitė 1 vieta moterų tarpe

Irmantas Ermantavičius gražtą įteikia seniūnas S. Kėblys

jauniausias žvejas dusetiškis Dovydas Morkūnas

Nemuno prizai

Petras Vasilis vyriausias žvejas

pirmojo turis žuvis

Ugnius ir Ramūnas Balaišiai pirma vieta šeimų tarpe

šaudymo varžybos


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Apklausa

Šviežias daržoves:


Savaitės populiariausi

P. ŠIRVIO GATVĖJE DEGĖ BMW
20 Gegužė 2019 06:18P. ŠIRVIO GATVĖJE DEGĖ BMW

Šią naktį , apie 3 val. 23 min. Bendrojo  [ ... ]

Plačiau
DUSETOSE SUMUŠTAS JAUNUOLIS
20 Gegužė 2019 08:52DUSETOSE  SUMUŠTAS JAUNUOLIS

Šeštadienį, apie 1 valandą nakties [ ... ]

Plačiau
KURORTINIO SEZONO ATIDARYMAS
21 Gegužė 2019 05:12KURORTINIO SEZONO ATIDARYMAS

Gegužės 23 d. (ketvirtadienis)

Plačiau

Naudingos nuorodos

Naujausi skelbimai

Galvijai
( / Kita)

noimage
05-23-2019

Sony xa ultra
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

noimage
05-23-2019

Parduodu garažą
( / Nekilnojamasis turtas)

noimage
05-23-2019

Dovanoja
( / Kita)

noimage
05-23-2019

Indai
( / Kita)

noimage
05-23-2019

Foto
( / Kita)

noimage
05-23-2019

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information