ZARASIŠKIAMS – ĮSPĖJIMAI APIE NEPOTIZMO RIZIKAS

sttlogoSpecialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos korupcijos prevencijos pareigūnai atliko korupcijos rizikos analizę Zarasų rajono savivaldybėje bei jos viešosiose įstaigose – Zarasų ligoninėje ir Pirminės asmens sveikatos priežiūros centre, interesų konfliktų valdymo, paramos, mokestinių lengvatų teikimo ir darbuotojų priėmimo į darbą srityse.

Nustatyta, kad ir Zarasų rajono savivaldybėje, ir Zarasų sveikatos priežiūros įstaigose egzistuoja prielaidos rastis interesų konfliktams, nepotizmo apraiškoms, kadangi nepakankama Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo vykdymo priežiūra, neužtikrinamas deklaracijų duomenų viešumas.

Savivaldybėje nustatyta nepotizmo rizikų vykdant viešuosius pirkimus – nesilaikant teisės aktų reikalavimų įsigytos renginių organizavimo paslaugos, vykdant pirkimus nebuvo užtikrinama tiekėjų konkurencija (nustatyta atvejų, kai realiai buvo apklausiamas tik vienas tiekėjas). Zarasų ligoninėje ir Pirminės asmens sveikatos priežiūros centre pasitaikė atvejų, kai pasirinktiems tiekėjams buvo sudarytos palankesnės sąlygos dalyvauti viešajame pirkime bei vykdyti sudarytą sutartį.

Zarasų rajono savivaldybei ir jos sveikatos priežiūros įstaigoms, atsižvelgiant į analizės metu nustatytus faktus, buvo pasiūlyta korupcijos riziką mažinančių priemonių. Įstaigos per 3 mėnesius nuo korupcijos rizikos analizės išvados gavimo Specialiųjų tyrimų tarnybai turės pateikti informaciją apie nurodytų rekomendacijų įgyvendinimą.

STT korupcijos prevencijos pareigūnai šiais metais atliko 10 korupcijos rizikos analizių, 2018 metais – 23 korupcijos rizikos analizes.

Išsamią korupcijos rizikos analizę rasite čia.

„STT analitinės antikorupcinės žvalgybos ir korupcijos prevencijos specialistai ne kartą yra analizavę nepotizmo ir paramos teikimo rizikų apraiškas. Paramos teikimas turi būti savanoriškas ir neatlygintinas. Atvejai, kai parama teikiama sistemiškai, siekiant tam tikros naudos, antikorupciniu požiūriu yra ydingi ir sukuria neskaidrių procesų regimybę“, – sako STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius.

Anksčiau STT atlikta analitinės antikorupcinės žvalgybos analizė parodė, kad Zarasų rajono savivaldybės nepotizmo intensyvumo rodiklis 2018 m. gegužės 31 d. duomenimis siekė 27 proc., t. y. kas ketvirtas savivaldybės administracijos darbuotojas buvo susijęs santuokos, giminystės arba svainystės ryšiais. Pagal nepotizmo rizikos intensyvumą Zarasų rajono savivaldybė buvo 4 vietoje tarp 60 Lietuvos savivaldybių.

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba

sttlogo


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
+11 # Sima 2019-07-04 10:06
Na vėl ne kokios naujienos apie Zarasus... kodėl konkrečiai neįvardijami asmenys darantys pažeidimus?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # konkrečiai 2019-07-05 11:15
Negalima nes nebegalės daryti pažeidimų o tai siaubinga.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # liudna 2019-07-04 10:42
niekas jums konkreciu asmenu neivardins o tie visi tikrinimai tai tik del atzimos kad patikrinta,kaip kysininkai dirbo taip ir dirbs,niekas nuo tu rasymu nepasikeis,varnas varnui akies nekirs.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Sima 2019-07-04 10:52
O aš tikiu jauna karta, tokie kaip Trimonytė, Černovas, Stankevičius turi pagaliau padaryti tvarką ir nebijoti senbūvių ...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # tt 2019-07-04 11:32
He he..Visur viešieji pirkimai..Va kur pinigėlių atkatai,tai ko į valdžios lovy lendam..
Labai įdomu kiek pinigėlių kainavo Zarasų saloje mažosios estrados rekonstrukcija.. įtariu praplauta nerealiai,ir dabar jau viskas stovi užleista, jokie darbai nevyksta..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # androidas 2019-07-04 17:32
Iiiiiiirrrr vel kaip visada ZARASAI. Nu graziai mes cia skambame per visa sali. Beveik blogiausia savaivaldybe Lietuvoje. Gal gana geda daryt tokiam graziam krastui. Geda uz musu "valdzia" (vagis kitaip sakant)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-7 # kad 2019-07-06 08:10
zarasuose nebutu korupcijos reikejo i valdze statyt liberalus tai pasisvente zmones ir skaidrus o meru zarasu PM vadove rajonas butu skaidrus ir kristolinis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti


Apklausa

Koks Jūsų pagrindinis poreikis keliaujant?Bendruomenė „Miško broliai“

Savaitės populiariausi

ZARASŲ RAJONE DEGĖ AUTOMOBILIS BMW X6
14 Spa 2019 06:23ZARASŲ RAJONE DEGĖ AUTOMOBILIS BMW X6

2019-10-13, 12:08 val., gautas pranešimas,  [ ... ]

Plačiau
APLINKKELIO TEKS ZARASIŠKIAMS LAUKTI ILGAI
14 Spa 2019 14:25APLINKKELIO TEKS ZARASIŠKIAMS LAUKTI ILGAI

Zarasų miesto gyventojus nuolatos jaudina aplinkk [ ... ]

Plačiau
SIELOS ŽYDĖJIMAS PO SENOJO DVARO SKLIAUTAIS
13 Spa 2019 07:18SIELOS ŽYDĖJIMAS PO SENOJO DVARO SKLIAUTAIS

Rugsėjo 27 dieną būrelis kuriančių, muzikuoja [ ... ]

Plačiau

Naudingos nuorodos

Naujausi skelbimai

Įmonių ir gyventojų turto perkraustymas (perkraustymo paslau
( / Kita)

Įmonių ir gyventojų turto perkraustymas (perkraustymo paslau
10-17-2019

Eksponatų ir parodų įrangos pervežimas Lietuva – Švedija – L
( / Drabužiai, avalynė)

Eksponatų ir parodų įrangos pervežimas Lietuva – Švedija – L
10-17-2019

Transporto Paslaugos Meno kūriniams gabenti Lietuva – Švedij
( / Drabužiai, avalynė)

Transporto Paslaugos Meno kūriniams gabenti Lietuva – Švedij
10-17-2019

VW PASSAT
( / Transporto priemonės)

noimage
10-17-2019

Perkame
( / Kita)

noimage
10-17-2019

klausos aparatai ir kita medicina
( / Kita)

noimage
10-17-2019

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information