Politinė reklama. Bus apmokėta iš Aurimo Gudo politinės kampanijos sąskaitos. Užsakymo Nr. 2020/09/24/01

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Rimvydo Podolskio politinės kampanijos sąskaitos. Užsakymo Nr. 2020/09/25/01

DIAKONO DAINIAUS KAUNIEČIO KUNIGYSTĖS ŠVENTIMAI

zarasuparapijaKunigas krikščionį lydi nuo pat gimimo: vaiko krikštas, vėliau laiminami svarbiausi gyvenimo tarpsniai, jis išlydi ir Anapus Saulės… „Geras kunigas – stipri parapija“ – neretai išgirsi. Todėl Sausio 19 diena – neeilinė diena visai Zarasų dekanato bendruomenei: Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje Linas Vodopjanovas OFM, Panevėžio vyskupas, diakonui Dainiui Kauniečiui suteikė antros pakopos kunigystės šventimus.

Rodos, net gamta džiūgavo — lauke buvo panašu į pavasarį.. O bažnyčioje buvo daug ne tik parapijiečių, bet ir svečių, atvykusių net iš Kretingos, Biržų, Utenos, Anykščių rajonų.

Linas Vodopjanovas OFM, Panevėžio vyskupas, džiaugėsi, kad tikintieji gausiai susirinko ir meldžiasi už tą, kurį Dievas pašaukė. Kunigystės šventimai – senas ir gražus paprotys, kai susirinkdavo bendruomenė – dėkoti, melstis Dievui, kad išrinktasis būtų tinkamas. Įdomiai sutapo, kad net Pirmasis Skaitinys Iš pranašo Izaijo knygos kalbėjo apie pašaukimą, kad buvo pašauktas „nuo pat motinos įsčių“. Mes dažnai nejaučiame, iš kur mūsų įvairūs pašaukimai. Tai Dievo iniciatyva. Žmogus kartais planuoja, tačiau jei Dievas nešaukia – planai nesipildo. Kunigystėje – lyg santuokoje: jei žingsnis žengtas – reikia tesėti iki galo. Dievas veda. Ypatingai svarbu kunigo gyvenime – nepamiršti ir tikėti Dievu: „kuris nuo gimimo padarė mane savo tarnu“. Viešpats sakė norįs „ne kad man tarnautų, bet kad aš tarnaučiau“ – toks turėtų būti kunigo, kuris atsiliepia į Dievo pašaukimą, gyvenimas.

Baigdamas homiliją, Vyskupas linkėjo kunigui Dainiui savo gyvenime ir tarnystėje visada vadovautis Pa­lai­min­to­jo Jur­gio Ma­tu­lai­čio žodžiais: „Aš no­riu sudeg­ti kaip žva­kė ant al­to­riaus“. Dievas, yra visur, ypatingai žmoguje, todėl visada veda geriausiu, teisingiausiu keliu, o darydami nuodėmes – blogus darbus, tik suluošiname ir save, ir savo sielą. Ir nors dabar dažnai godumas vadinamas protingu taupumu, palaidumas – savo laisvės ieškojimu, – taip žmogus tik bando pateisinti save. „Kunigystė – Dievo dovana kiekvieną dieną. Kaskart per Šventas Mišias prisimink pasakojimą apie Dievo avinėlį…“

Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas dekanas Vydas Juškėnas ne tik dėkojo Vyskupui, broliams kunigams, parapijiečiams, tardamas: „Dabar esi vikaras. Paskui – būsi klebonas. Nesvarbu kuo bebūtum, svarbiausia – būk Žmogumi“.

„Atlikau išpažintį ir norėčiau atsiprašyti visų: gal nebuvau dvasingas bičiulis, draugas“ – kalbėjo į kunigus įšventintas Dainius Kaunietis, dėkodamas Dievui už gyvenimą ir pašaukimą būti Jo įrankiu. Padėkos žodžius skyrė Mamai, visai gausiai šeimai, parapijiečiams, ypatingai Zarasų švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonui dekanui Vydui Juškėnui— už jo pakantumą ir žmogiškumą, Linui Vodopjanovui OFM, Panevėžio Vyskupui – už sakramento suteikimą.

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mokyklų direktoriai, tikybos mokytojos, Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos atstovai ir kiti..

Dainiaus Kauniečio Pirmosios Šv. Mišios bus aukojamos 2020-02-09 Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčioje.

Giedrė MIČIŪNIENĖ

www.zarasuparapija.lt informacija

zarasuparapija


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitos. Užsakymo Nr. 2020/09/15/01


Politinė reklama. Bus apmokėta iš Rimvydo Podolskio politinės kampanijos sąskaitos. Užsakymo Nr. 2020/09/25/02

Savaitės populiariausi

ŠAUKIAMAS 17-ASIS ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYB...
21 Rugs 2020 05:35

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savival [ ... ]

Plačiau
SUKČIAI IŠVILIOJO 39300 EURŲ
21 Rugs 2020 08:11

2020-09-18 apie 18.29 val. gautas vyro (g. 1989 m. [ ... ]

Plačiau
NEBLAIVUS NISSAN X-TRAIL VAIRUOTOJAS
22 Rugs 2020 06:45NEBLAIVUS NISSAN X-TRAIL VAIRUOTOJAS

2020-09-21 apie 16.29 val. Zarasų r., kelyje Šta [ ... ]

Plačiau

Apklausa

Ar manote, kad rudenį mūsų laukia nauja COVID-19 viruso banga?

Naujausi skelbimai

Perkame senus rusiškus motociklus
( / Transporto priemonės)

Perkame senus rusiškus motociklus
09-25-2020

Automobiliu supirkimas
( / Transporto priemonės)

Automobiliu supirkimas
09-25-2020

greita paskola (RINOFINANCY@GMAIL.COM)
( / Nekilnojamasis turtas)

greita paskola (RINOFINANCY@GMAIL.COM)
09-25-2020

greita paskola (RINOFINANCY@GMAIL.COM)
( / Kita)

greita paskola (RINOFINANCY@GMAIL.COM)
09-25-2020

greita paskola (RINOFINANCY@GMAIL.COM)
( / Transporto priemonės)

greita paskola (RINOFINANCY@GMAIL.COM)
09-25-2020

Segmentinė tvora
( / Kita)

Segmentinė tvora
09-25-2020

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information