AUSTIEJA IR JOS KŪRYBINĖ MUZIKINĖ PROGRAMA „VUORÓ – ANTAZAVĖS DVARE

0
178

Spalio 14 dieną Antazavės dvare skambėjo dainuojamoji poezija – pilnutėlę žiūrovų salę užbūrė dainininkė Austieja – savo melodingu balsu, giliais dainų tekstais, nuoširdžiu, ypatingai šiltu bendravimu… Vertėjų iš žemaičių kalbos jos dainoms nereikėjo – žodžiai intuityviai pasiekė kiekvieno klausiusio širdį… Renginį vedė kultūrinės veiklos vadybininkė Antazavės dvare Raimonda Gruzdienė. Šiemet tai jau trečias koncertas iš projekto „Muzika gurmanams“.

Austieja – muzikos ir poezijos kūrėja, kurios išskirtinis bruožas – žemaičių kalba atliekamos dainos, persipynusios su subtiliais muzikos ir gamtos elementais. Kūrėja yra savo dainų autorė, solistė, pritaria smuiku ir fortepijonu: „Esu žemaitė. Ir manau, kad jei mintį vedi iš savo vidaus, ji skamba gimtąja kalba, kuria geriausiai ir atsiskleidžia. Galiu dainuoti bendrine lietuvių kalba, galiu išjausti, tačiau veikiausiai tai nebūtų taip tyra ir taip gilu. Žemaičių kalba savo grynumu yra tarsi kelio į tikrumą sutaupymas. Mums, žemaičiams, ši kalba yra arčiausiai dangaus“.

Atlikėja išgarsėjo daina „Žiaurē graži žėima“ – vos per porą dienų tapo interneto sensacija, nes žmonės ja pasidalijo tūkstančius kartų. „Nerealiai gražu! Pasirodo gražiausia meilės kalba visai ne prancūzų, o žemaičių“, – emocijomis dalinasi viena klausytoja.

Austieja koncertavo kartu su grupės nariais – Deividu Pilecku (fortepijonas) ir Tadu Petkevičiumi-Grajausku (gitara). Deividas Pileckas – profesionalus pianistas, studijuojantis džiazą, itin talentingai galintis improvizuoti įvairiuose žanruose. Tai jaunas, perspektyvus, ypatingą muzikinę intuiciją turintis muzikas.

Tadas Petkevičius-Grajauskas – profesionalus gitaristas, atlikėjas, džiazo pedagogas, save randantis minėtame žanre, tačiau sielos platybėse aprėpęs ir Austiejos kūrybą, kurią dabar puošia savo gitaros garsais. Dalyvavęs gausybėje džiazo festivalių Lietuvoje ir užsienyje, bendradarbiauja su įvairaus spektro atlikėjais ir kompozitoriais.

„Rinkdamasi sau muzikantus vadovavausi intuicija. Vienas iš svarbiausių dalykų buvo tai, kad muzikantai tuščiai nedemonstruotų technikos, ko šių dienų kontekste netrūksta, užgožiant svarbiausią dalyką – sielą muzikoje. Man svarbu buvo, kad jie gebėtų rasti dainą ir vienos natos skambesio gylyje. Tai jie gali“,  – grupės sąstatą originaliai pristato nepaprastoji Austieja.

Kultūros centras Dusetų dailės galerija, kaip regiono profesionaliosios kultūros puoselėtoja, siekianti kultūrinių renginių kokybės ir įvairumo, maloniai kviečia Jus į Antazavės dvarą, kuriame jau trečiąjį sezoną vyksta projekto „Muzika gurmanams“ – Antazavės renginių ciklo muzikiniai pasirodymai.

Organizuoja: Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Antazavės dvaras

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Zarasų rajono savivaldybė

Projekto vadovė Ieva Špūrienė

Nuotr. I. Špūrienės

www.dusetukultura.lt

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite