NEGANDŲ METU POLITIKĖ RENGIA POLITIKAVIMO PUOTĄ ARBA ATSAKYMAS Į RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARĖS DAIVOS KELEČIENĖS PAREIŠKIMĄ

Spausdinti

zarasai logoKai vieni žmonės dirba, deda visas pastangas likviduojant ekstremaliosios situacijos padarinius, stengiasi, kad mūsų žmonės išsaugotų sveikatą ir gyvybę, kiti tuo metu turi visai kitus tikslus. Šiuo sudėtingu laikotarpiu susikrauti greitą kapitalą, nesvarbu materialinį ar politinį.

Vienas iš tokių charakteringų pavyzdžių yra Zarasų rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Kelečienės pareiškimas rajono Savivaldybės merui. Šis Daivos Kelečienės pareiškimas buvo viešai paskelbtas rajono Savivaldybės tarybos posėdyje, išspausdintas rajono laikraštyje „Zarasų kraštas“ . Šiame pareiškime rajono Savivaldybės tarybos narė apkaltino merą nebūtais dalykais, pareikšdama, kad jis kaltas dėl Zarasų rajono ligoninės direktorės išėjimo iš darbo.

 

Merui, rajono Savivaldybės tarybos daugumai šiuo metu tenka daug dirbti neskaičiuojant darbo valandų ir poilsio dienų, kovojant su koronaviruso pandemija, organizuoti svarbiausius ekstremaliosios situacijos užkardinimo ir likvidavimo darbus, tačiau tokio karšto darbymečio metu į šią veiklą kiša pagalius Tarybos narė, kurios tikslas nepagelbėti rajono gyventojams, o atitraukti nuo svarbių darbų ir problemų sprendimo.

 

Taip, VšĮ Zarasų ligoninės direktorė Irena Liutkienė parašė prašymą dėl atleidimo iš pareigų. Meras, laikydamasis įstatymų reikalavimų, privalėjo šį prašymą patenkinti. Tačiau tokį sprendimą direktorė padarė ne dėl mero priekaištų ir reikalavimų. Džiaugiamės tuo, ką ligoninėje nuveikė direktorė ir galima pasakyti jai daug padėkos žodžių.

 

Rajono gyventojams norime pasakyti tiesą. Rajono Savivaldybės tarybos narė Daiva Kelečienė vasario mėnesį Savivaldybės tarybos Ūkio komiteto posėdyje nepagarbiai elgėsi su direktore, dėl to kilo konfliktas. Po jo direktorė atėjo į mero kabinetą ir pareiškė, kad toliau ji dirbti tokioje situacijoje nebegali. Po šio įvykio direktorė Irena Liukienė buvo nuraminta ir darbą tęsė toliau. Tačiau tarp Daivos Kelečienės ir ligoninės vadovės konfliktas vis labiau ir labiau stiprėjo ir peraugo į atvirą priešpriešą. Dėl šių priežasčių direktorė nedalyvavo net rajono Savivaldybės tarybos dvyliktame posėdyje. Šiuo sudėtingu laikotarpiu direktorei dėl didelės darbų naštos, padidėjusio darbo krūvio ir emocinės įtampos dirbti buvo labai sudėtinga ir reikalavo daug fizinių jėgų. Prisidėjo prie to ir Tarybos narės Daivos Kelečienės ankstesni puldinėjimai.

Netiesą skelbia Tarybos narė, kad meras susitikime su aplinkinių rajonų merais sutarė, kad Karščiavimo klinika bus steigiama Visagine. Šiame susitikime įvyko tik aptarimas, kurio metu visaginiečiai pasiūlė mums sąlygas. Po šių sąlygų aptarimo meras kartu su rajono Savivaldybės administracijos ir sveikatos priežiūros vadovais įvertino šias sąlygas ir nusprendė drauge, kad ši Karščiavimo klinika turi būti steigiama Zarasuose. Tai patogiau bus zarasiškiams, o taip pat Zarasų medikams, kurie turėjo dirbti Visagine.

 

Karščiavimo klinikas steigti sumanė ne rajono Savivaldybės meras su rajono Savivaldybės administracija. Sveikatos apsaugos ministerija įpareigojo šalies savivaldybes steigti karščiavimo klinikas, kuriose bus priimami karščiuojantys galimai koronavirusu COVID-19 užsikrėtę asmenys. Šiose Karščiavimo klinikose būtų atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Nors direktorė nebedirba, meras pavedė direktoriaus funkcijas atlikti rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Remigijui Lamanauskui. Administracijos vadovai privalo įvykdyti Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimą ir Zarasuose, kaip jau buvo numatyta, bus Karščiavimo klinika. Bus patogiau ir pacientams ir medikams.

Manytina, kad šioje sudėtingoje situacijoje skelbti, organizuoti ir vykdyti konkursą į VšĮ Zarasų ligoninės direktoriaus pareigas nėra pats geriausias laikas. Konkursas bus paskelbtas bei organizuojamas po karantino, laikantis reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų. Dedamos visos pastangos išsaugoti Zarasų ligoninę ir joje teikiamų paslaugų skaičių ir kokybę.

Vietoj to, kad Tarybos narė rašinėtų pigius pareiškimus, verčiau ji pasiūlytų racionalesnį sprendimą, kurį su dideliu malonumu išnagrinėtume. Tačiau racionalaus grūdo pareiškime nerandame. Politikavimu tvarkos ligoninėje neįvesi, medikų gerovės bei pacientų geresnės gydymo kokybės nepasieksi. Tačiau Tarybos narė to visai ir nesiekia, galvojama ir svajojama apie aukštus politinius reitingus ir vaizduotėje jau seniai dėlioja aukštus postus.

 

Taigi, prieš mėnesį rajono Savivaldybės tarybos narė Daiva Kelečienė iš visų jėgų ir įniršio puolė direktorę Ireną Liutkienę ir jos pastangas, o dabar kardinaliai pasikeitė Tarybos narės požiūris – ji tapo aktyvi ligoninės vadovės gynėja.

Šiuo sunkiu ir labai sudėtingu laikotarpiu tikėjomės, kad bus pamirštas pigus politikavimas, nebus spekuliuojama žmonių dėl ateities išgyvenimais ir visi susitelksime bendram darbui, siekiant įveikti užklupusią pandemijos negandą. Deja, šiandien tenka stebėti Tarybos narės asmeninių interesų dominavimo pavyzdį. Šio sudėtingo iššūkio metu.

Norime išreikšti savo palaikymą priešakinėse linijose stovintiems žmonėms: VšĮ Zarasų ligoninės, VšĮ Zarasų pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojams, slaugytojams, laborantams, kitam medicinos įstaigų personalui, greitosios pagalbos vairuotojams už Jūsų pasiaukojamą ryžtą, nuoširdžią pagalbą ir rūpestį žmonėms. Visi šie darbuotojai nusipelnė pačios didžiausios pagarbos, pasitikėjimo, įvertinimo ir padėkos.

 

Rajono Savivaldybės informacija

zarasai logo


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information