Adomus

,,TAUTIŠKĄ GIESMĘ“ GIEDOKIME VIENU BALSU SU VISA LIETUVA

Mindaugas e1467574265802Zarasų krašto muziejuje liepos 6 d., ketvirtadienį, 19.00 val., vyks renginys, skirtas pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventei – Valstybės dienai. Programoje: Tomo Baranausko, istoriko, istorijos populiarintojo, publicisto, Vilniaus edukologijos universiteto lektoriaus, pranešimas; Zarasų"Ąžuolo" gimnazijos ir Dusetų meno mokyklos mokinių piešinių parodos ,,Aš myliu Lietuvą“ atidarymas; koncertas. Atlikėjai – vokalistė Aušra Liutkutė (sopranas), Živilė Survilaitė (pianinas) ir Arvydas Barzinskas (trimitas).

21.00 val. – ,,Tautiškos giesmės“ giedojimas ant apžvalgos rato. Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja Žemės rutulį. Himnas po vieną neskamba. Skamba garsiai, kai mūsų daug. Prisijunk! Pagarsink Lietuvą!

Zarasų aeroklubo ,,Orlėkis“ motorizuotų parasparnių ir viešosios įmonės LAKE & SKY VILMESTA CUP 2017 karšto oro balionų pasirodymas (esant palankioms oro sąlygoms).

1251 m. Mindaugui priėmus krikštą, Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė popiežiaus Inocento IV Milane surašyta bule buvo paskelbta katalikiška Lietuvos karalyste. Tokiu būdu Lietuvos didysis kunigaikštis, vėliau Lietuvos karalius Mindaugas žengė žingsnį Lietuvos valstybės tarptautinio pripažinimo Europoje link. Vis dėlto karaliaus Mindaugo ir kunigaikštienės Mortos vainikavimas buvo dar reikšmingesnis pasiekimas Lietuvai, kada popiežiaus įsaku buvo įkurta Lietuvos vyskupija, o kartu ir Lietuvos valstybė.


1990 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas įstatymu „Dėl švenčių dienų“ liepos 6-ąją – Mindaugo karūnavimo dieną – paskelbė Valstybės švente. Šiemet minėdami Valstybės dieną pradedame ir Lietuvos valstybingumo šimtmečio renginių
programą. 

Koncerto atlikėjai:
Vokalistė Aušra Liutkutė (sopranas) studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, yra įgijusi magistro bei meno licenciato laipsnio diplomus. Nuo 2002 metų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros dėstytoja. A. Liutkutė yra paruošusi ir atlikusi vaidmenis: Amūras C. W. Gluck operoje „Orfėjus ir Euridikė“; Džiuljeta Bruk B. Britten operoje „Žaiskime operą“; Vienuolė Čerkatričė G. Puccini operoje „Sesuo Andželika“; Karališkoji Puikybė A. Scarlatti oratorijoje „Šv. Kazimieras Lenkijos ir Lietuvos Karalius“; Malvina, Berniukas J. Gaižausko operoje vaikams „Buratinas“; Rozina, Berta G. Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“. Atlikėjos repertuare gausu lietuvių bei užsienio kompozitorių atliekamų kūrinų. Dalyvavo festivaliuose bei koncertuose: „Atžalynas“, „Skambanti banga“, „Baroko kelias Lietuvoje“, „Cantiamo“, „Tytuvėnų vasara“, „Sugrįžimai 2005“, „Mūsų miesteliai“, Ch. Frenkelio vilos vasaros festivalis, M. Mažvydo festivalis „Giesmė mano žemei“, sakralinės muzikos festivalis „Džiūgaukim…Aleliuja“, „Druskininkų vasara su Čiurlioniu“, meno projektas „Nu Lietuva, nu Dauguva“ ir kt. Yra gastroliavusi JAV, Olandijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Latvijoje, Estijoje.


Živilė Survilaitė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigė įgydama fortepijono ir vargonų specialybes. Tobulinosi atlikėjų meistriškumo kursuose Čekijoje, Austrijoje, Šveicarijoje Koncertuoja kaip solistė, talkina chorams, solistams. Gastroliavo JAV, Prancūzijoje, Rusijoje, Čekijoje, Austrijoje, Lenkijoje D. Britanijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje. Taip pat dirba ir pedagoginį darbą muzikos mokyklose.


Trimitininkas Arvydas Barzinskas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Malmės (Švedija) Muzikos akademijos auklėtinis. Jis yra Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos ir B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytojas metodininkas, Nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro trimitų grupės koncertmeisteris, grojantis ir Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre. Muzikantą sutinkame ir daugelio varinių pučiamųjų ansamblių sudėtyje. Arvydas groja su ansambliu ,,Musica humana“, kameriniais Šv. Kristoforo, Klaipėdos ir Vilniaus universiteto orkestrais. Jo, kaip solisto, atliekama muzika gėrėjosi Malmės (Švedija) bei Bergeno (Norvegija) klausytojai.


Maloniai kviečiame!
Renginys nemokamas

Vasilijus Trusovas, muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius)

Mindaugas e1467574265802


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

KomentuotiApklausa

Ar pritariate Vyriausybės įvestiems ribojimams galimybių paso neturinties asmenims?

Savaitės populiariausi

VALDŽIOS SPRENDIMAI TYLOMIS
24 Lapk. 2021 12:54VALDŽIOS SPRENDIMAI TYLOMIS

Šiuo metu viešoje erdvėje garsiai kalbama, tik  [ ... ]

Plačiau
NEBLAIVUS IR BE TEISIŲ BMW VAIRUOTOJAS
28 Lapk. 2021 07:38NEBLAIVUS IR BE TEISIŲ BMW VAIRUOTOJAS

2021-11-28 apie 03.45 val., Zarasų r., Zarasų se [ ... ]

Plačiau
ZARASUOSE PAMINĖTA LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENA
25 Lapk. 2021 11:28ZARASUOSE PAMINĖTA LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENA

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas prasidėjo [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

Nustatymas Palydovinių ir antžeminių antenų!!!
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

Nustatymas Palydovinių ir antžeminių antenų!!!
11-30-2021

Užsuk į barą
( / Kita)

Užsuk į barą
11-30-2021

Lieptu statyba
( / Kita)

Lieptu statyba
11-30-2021

Parduodama sodyba Zarasų r., Smalvų k.
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodama sodyba Zarasų r., Smalvų k.
11-29-2021

Parduodamas namas Zarasų r., Šunelės k.
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodamas namas Zarasų r., Šunelės k.
11-29-2021

mini klaviatura
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

mini klaviatura
11-29-2021

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information