Adomus

DĖL MOKINIŲ UGDYMO ORGANIZAVIMO RAJONO MOKYKLOSE 2019–2020 M. M.

mokslaiKoronaviruso grėsmės situacija šalyje nuolat stebima. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija vykdo konsultacijas su savivaldybių, mokyklų vadovų, mokytojų, mokinių ir jų tėvų atstovais dėl mokslo metų ugdymo proceso baigimo. Išliekant karantino apribojimų švelninimo tendencijai nuo gegužės 18 d. visose rajono mokyklose atnaujintas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas įprasta tvarka ir nuotoliniu būdu. Zarasų „Lakštingalos“ mokykla ikimokyklinį ugdymą vykdo įstaigoje. Vasarą ikimokyklinis ugdymas bus teikiamas mokykloje įprasta tvarka. Priešmokyklinio amžiaus grupių vaikai iki birželio 5 d. bus ugdomi tiek įprasta tvarka, tiek nuotoliniu būdu.

 

Dėl bendrojo ugdymo organizavimo gegužės 19 d. nuotoliniu būdu tarėsi rajono Savivaldybės administracijos atstovai ir švietimo įstaigų vadovai. Pasitarime aptarti mokyklų direktorių pasiūlymai ir esamos sąlygas švietimo įstaigose, išanalizuotos Švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintos rekomendacijos dėl ugdymo proceso organizavimo 2019–2020 m. m. birželio mėnesį. Rajono Savivaldybė rekomenduoja iki ugdymo proceso pabaigos nuotoliniu būdu vykdyti pradinį, pagrindinį bei III gimnazijos klasės mokinių ugdymą, jei toks mokyklos direktoriaus sprendimas yra suderintas su mokyklos taryba. 1–4 klasių mokiniams ugdymo procesas baigiasi birželio 5 d., 5–10, III gimnazijos klasės mokinių – birželio 19 d., o IV gimnazijos klasės mokinių – gegužės 22 d. (jei mokslo metų bėgyje ugdymo procesas nebuvo intensyvintas).

 

Pasibaigus ugdymo procesui, IV gimnazijos klasės mokiniams bus skiriamas pasirengimo brandos egzaminams laikas. Siekiant sudaryti kuo geresnes sąlygas pasiruošti laikyti brandos egzaminus ir atsižvelgiant į besiruošiančių laikyti brandos egzaminus mokinių pageidavimus, bus teikiama mokymosi pagalba: organizuojamos konsultacijos (individualios ar grupinės) mokyklose ir nuotoliniu būdu bei siūlomos mokiniams kitokios pasirengimo egzaminams formos bei veiklos.

 

Numatyta iki ugdymo proceso pabaigos nuotoliniu būdu vykdyti mokinių ugdymą Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje ir Zarasų „Lakštingalos“ mokykloje specialiosiose (lavinamosiose) klasėse pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo individualizuotas bei socialinių įgūdžių programas ir teikti švietimo pagalbą, jei toks mokyklos direktoriaus sprendimas suderintas su mokyklos taryba.

 

Rekomenduojama neformalųjį vaikų ir suaugusiųjų švietimą vykdyti nuotoliniu būdu ir mokyklose (patalpose ar lauke), atsižvelgiant į ugdymo programų specifiką.

 

Nuotoliniu būdu, suderinus su tėvais (globėjais, rūpintojais), turėtų būti teikiama vaikams švietimo pagalba.

 

Organizuojant vaikų ugdymą (formalųjį ir neformalųjį) bei neformalųjį suaugusiųjų švietimą turi būti užtikrintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais nustatytas būtinas vaikų švietimo organizavimo sąlygos.

 

Kartu primenama tėvams, kad vaikus į ugdymo įstaigą gali leisti tik sveikus: nekarščiuojančius, neturinčius viršutinių kvėpavimo takų infekcinių požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

 

Švietimo ir kultūros skyriaus informacija

mokslai


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Savaitės populiariausi

TAI KAS SVARBU VISIEMS
04 Birž 2020 16:49

Noriu pasidalinti man, o gal ir nemažai gyventoju [ ... ]

Plačiau
PAVOGTI 4 ELEKTRINIAI PASPIRTUKAI-ČIOPERIAI
03 Birž 2020 06:47PAVOGTI 4 ELEKTRINIAI PASPIRTUKAI-ČIOPERIAI

2020-06-02 apie 18.04 val. gautas individuali [ ... ]

Plačiau
GABIAUSIEMS MOKSLEIVIAMS, JŲ PEDAGOGAMS – APDOVANO...
02 Birž 2020 12:40

Nors karantinas ir pakoregavo mūsų visų gyvenim [ ... ]

Plačiau

Naudingos nuorodos

Apklausa

Ar laikotės karantino?

Naujausi skelbimai

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Darbo skelbimai)

noimage
06-05-2020

Išnuomojamos patalpos Zarasuose
( / Nekilnojamasis turtas)

Išnuomojamos patalpos Zarasuose
06-05-2020

Statome karkasines pirtys, ir t.t
( / Darbo skelbimai)

Statome karkasines pirtys, ir t.t
06-05-2020

Darbas internete tarptautinėje kompanijoje
( / Darbo skelbimai)

Darbas internete tarptautinėje kompanijoje
06-05-2020

Modernios virtuvės reikmenys ir dovanų idėjos
( / Kita)

Modernios virtuvės reikmenys ir dovanų idėjos
06-05-2020

Detoksikacija,laselines Vilnius,Klaipeda,Siauliai,Lietuva
( / Darbo skelbimai)

Detoksikacija,laselines Vilnius,Klaipeda,Siauliai,Lietuva
06-04-2020

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information