DĖKOJU POZITYVIAI NUSITEIKUSIEMS DARBUOTOJAMS

min news zrs 150 herbasPerskaičiau rajono laikraščio „Zarasų kraštas“ 2020 m. spalio 2 d. Nr.77 (10050) išspausdintą A. Trimonytės ir I. Tatarūnės pareiškimą. Susidariau įspūdį, kad rajone nuolat kai kurie ieško tik kas blogiau, kitaip sakant, taip daroma, kai galvoje tuštuma, o sieloje – „bardakas“ (asocijuojasi su A. Trimonytės administruojama FB grupe). Pareiškimo teiginiai prisotinti melo, šmeižto, destrukcijos, savireklamos ir cinizmo. Tokius metodus naudoja žmonės, kurie gyvenime nėra nuveikę nieko reikšmingo ir, manau, nenuveiks. Taip triukšmaujant ir susireikšminant siekiama tik asmeninių tikslų.


Pradėjęs dirbti Zarasų rajono savivaldybėje pastebėjau didelę netvarką Statybos ir komunalinio ūkio bei Turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriuose. Buvo sužlugdytas Imbrado kultūros namų projektas, švaistomos mokesčių mokėtojų lėšos, netgi savivaldybė dvejus metus mokėjo už koncesininko sunaudotą elektros energiją. Panašių pavyzdžių buvo nemažai.


Vykdydamas tiesiogines savo pareigas privalėjau pradėti tarnybinių nusižengimų tyrimus. Neatsakingai dirbę tarnautojai iš darbo išėjo savo noru. Mano, kaip administracijos vadovo, atsakomybė yra aiškiai reglamentuota tiek įstatymais, tiek pareigybės aprašyme. Galiu drąsiai patvirtinti, kad nė vienas mano artimas giminaitis nėra įdarbintas rajono savivaldybės administracijoje ar savivaldybei pavaldžioje įstaigoje. Valstybinių institucijų valdyme turiu per 20 metų pažangios patirties. Naujai paskirti asmenys dirba sąžiningai ir atsakingai. Pagaliau planingai pradėti remontuoti keliai, reglamentuotas projektų rengimas ir nuveikti kiti reikšmingi darbai.


Dėl netinkamai valdomo turto daug kartų teko raginti spręsti 10 metų nenaudojamų ir griūvančių pastatų ir kitų objektų likimą. Paskutinis aiškinimasis šiais klausimais vyko todėl, kad nebuvo vykdoma privaloma sąlyga, neišsprendus bitininkų bendruomenės perkėlimo į kitas patalpas, neteikti jų patalpų privatizavimui. Deja, šis klausimas sėkmingai „prastumtas“. Galimai sutapo... Šias patalpas įsigyti pirmumo teise turi A. Trimonytė. Sustabdžiau tokias turto valdymo apraiškas.


Neseniai į Zarasus buvo pakviesti galimi investuotojai objektui prie apžvalgos rato statyti. Išnagrinėjus 2011 metų pastato projektą paaiškėjo, kad jam statyti apskritai nėra statybos leidimo. Taip tiesiog „į balą“ buvo išmesta mokesčių mokėtojų 30 000 tuometinių litų, o dabar tie žmonės, kurie tai darė, yra aktyvūs politikieriai. Investuotojai pasitraukė.


Ėmiausi asmeninės iniciatyvos ir atsakomybės, nors aktyviai tam prieštaravo kai kurie politikieriai, kad būtų pasirašyta atnaujinta sutartis su naujuoju Zaraso ežero Didžiosios salos eksploatavimo koncesininku. Jis šiandien aktyviai ir sėkmingai veikia, saloje sukurtos naujos darbo vietos. Koncesininkui dirbti trukdoma ir dabar.  (Pareiškimas laikraštyje „Zarasų kraštas“).


Prieš metus mano iniciatyva buvo patvirtintas verslui palankių teritorijų planas. Beje, kitos šalies savivaldybės tai padarė jau prieš 10 metų, kaip ir susitvarkė komunalinių atliekų surinkimą pagal nustatytą Reglamentą. Be šių darbų, įgyvendiname ir nemažai kitų reikšmingų projektų Zarasų rajono gyventojams.

Dabar atsinaujina savivaldybės administracijos kolektyvas, optimizuojamas etatų skaičius iki šalies mažų savivaldybių vidurkio. Savivaldybės administracijos skyrių vadovais dirbti rekomenduojami kompetentingi ir pažangiai dirbantys darbuotojai. Dabar administracijoje vyraujanti darbinė aplinka teikia vilčių, kad nepasiduosime nuolatiniams destrukciniams veiksmams, nukreiptiems į privilegijų siekimą ir nepotizmo apraiškas.

Dėkoju pozityviai nusiteikusiems darbuotojams, kurių yra dauguma, už darbą Zarasų rajono žmonių labui. Tai įrodoma konkrečiais darbais, o ne lozungais. Linkiu kantrybės siekiant gerų rezultatų, kurie jau yra aiškiai matomi.

Benjaminas SAKALAUSKAS,
Zarasų rajono savivaldybės
administracijos direktorius

Redakcijos prierašas. A. Trimonytės ir I. Tatarūnės pareiškime po teiginio „Vien tik šių metų pastarąjį ketvirtį darbuotojai ėmė bėgti iš administracijos kaip iš skęstančio laivo“ paskelbtos ir dviejų savivaldybės tarnautojų, kurios iš užimtų skyriaus vedėjos ir skyriaus vedėjos pavaduotojos pareigų savo noru perėjo dirbti į kitus skyrius žemesnėse pareigose, pavardės.

„Zarasų kraštas“ pasidomėjo, kas lėmė jų tokį apsisprendimą. Abi rajono savivaldybės administracijos darbuotojos patvirtino, jog administracijos direktorius joms nedarė jokio spaudimo atsisakyti užimamų vadovaujančių pareigų ir pereiti dirbti į žemesnes pareigas. Tokį žingsnį jos žengė savo noriu dėl asmeninių priežasčių. Akcentavo, jog priešingai negu teigiama pareiškime, netgi buvo direktoriaus įkalbinėjamos nesitraukti iš užimamų pareigų ir toliau dirbti.

Jas labiausiai nustebino tai, kad minėtame pareiškime įrašytos jų pavardės. Pareiškimo autorės nė nepaklausė, kodėl iš aukštesnių pareigų pereina dirbti į žemesnes, neinformavo, jog jos bus minimos pareiškime, neprašė tam sutikimo. 


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
+11 # tinta 2020-10-14 17:23
Straipsnio autorius mintis dėsto nesklandžiai ir nelabai suprantamai.Dirba ponas Sakalauskas irgi ne itin gerai,tad ir savo darbais neturėtų pernelyg girtis,bet kas liečia Trimonytę ir tai,kad ji tik daug kalba,bet dažniausiaine visai į temą jis teisus .Na o tai,kad trimonytė nori iš pastato priešais maksimą išguiti bitininkus ,o jų patalpas pusvelčiui įsigyti,taitikrai pažeidžia etikos normas ,o gal ir įstatymus,nes Trimonytė tenyra supirkusi jau daugelį patalpų,o dabar matyt rupinasi ir kaip prichvatizuoti likusias.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-8 # Mažiau gerk 2020-10-15 15:18
Mažiau gerk ir viską suprasi, gėrimas aptemdo protą. Manau tau niekas jau nepadės. Tokia genetika. Siaubas! reikėtų pasidomėti kaip buvo organizuojami turo pardavimo aukcionai, ar tai kažkas kontroliuoja ar išsižioję po koridorius laksto. Reikia Sakalauskui padaryti tvarką, plepios moterėlės privalo dirbti ir spręsti visus klausimus, o ne lakstyti po koridorius.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Gerda 2020-10-16 12:09
Matau, kad šis komentatorius “Mažiau gerk” visiškai nupezęs. Pats nieko nedirba, kas jam pavesta pagal tarnybines funkcijas bei pareigybės aprašą, bet ne, sėdi ir čia rašo užgaulius tekstus. O jei Jam duodi kokią pastabą, kad sėdi ne savo vietoje, be jokios kompetencijos ir gero bent vienos ES kalbos išmanymo, tai šis užputoja iki begalybės. Gerbiamasis komentatoriau “Mažiau gerk”, nebūk toks užgaulius, o tiesą mokėk priimti stoiškai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Manau 2020-10-16 07:20
Geras straipsnis.Manau, daugiau reikėtų parašyti apie šių moterelių projektus. O iš viso jomis privalėtų pasidomėti atitinkamos institucijos ir etikos sargai. Sėdi taryboj ir dar. Kada auditas bus padarytas VVG?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Etika 2020-10-16 08:37
Etikos sargai pirmiausia turėtų (jau turejo) pasidomėti kaip stebuklingai buvo išasfaltuoti keliukai iki tam tikrų ponų namų ir kaip vienas ponas suspėjo vadovauti 2 įstaigoms vienu metu ir kiek už tai nusiplese viso rajono pinigų... Bet pasirodo tokia komisija - Etikos ar Antikorupcijos yra tik popieriuje.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # выф 2020-10-14 21:47
Akivaizdu, kad daug pablogėjo: atvykau iš Latvijos, atėjau į savivaldybe ir jaučiausi kaip antros klasės zmogus, benamis ir pan. - vartai ir apsauga. Neįmanoma suprasti, ką ten veikia kai kurie darbuotojai - jie eina koridoriais, išvyksta papietauti ir iš darbo išeina 20 minučių anksčiau. Kai kurie prašymai svarstomi šešis mėnesius. Yra nekompetentingų ir nekvalifikuotų darbuotojų. Gėda dėl miesto, gaila gyventojų
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Arvydass 2020-10-14 23:37
Zarasų rajonas išgyvena visišką investicijų badą dėl naujų darbo vietų kūrimo. Ką šiuo klausimu galvoja p. Benjaminas Sakalauskas? Džiugu, kad saloje yra sukurtos sezoninės darbo vietos, bet ką daryti žiemą tam jaunimui kuris dirbo, kaip susimokėti už artėjantį šildymą? Apskritai ar rajono valdžia galvoja kažką apie naujų darbo vietų kūrimą Zarasuose? Ar meras turi savo komandoje kompetentingų patarėjų, kurie turėtų kompetencijos ir patirties patarti merui p. N. Gusevui ekonomikos ir investicijų klausimais? Ar jo komandoje yra asmenų, kurie realiai galėtų siūlyti sprendimus, kaip padėti rajonui investicijų srityje, kas merui iki šiol šioje srityje patarinėja? Nes matant apie verslumo klimatą, tai jaučiasi visiškas štilis? Nejaugi p. N. Gusevas ir p. B. Sakalauskas šiuo klausimu po dviejų su puse metų prieš rinkimus kaltins tik opozicijoje esančias tarybos nares, kad dėl jų galimo trukdymo, nepavyko sukurti poros dešimčių, ne sezoninių darbo vietų Zarasų mieste?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Prajuokino 2020-10-15 08:23
Prajuokino du pono vadovo teiginiai. Pirmasis apie esą turimą 20 metų "pažangaus" vadovavimo patirtį. Ar tik ne po tokio jo "pažangaus" vadovavimo buvo panaikinta visa Generalinė miškų urėdija su visais jos generolais? Neleiskime, kad ir su Zarasų rajono savivaldybe pasikartotų tas pat, nes prie to tik artėjame su tokiais vadovais...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Prajuokino2 2020-10-15 08:30
Antras juokingas teiginys-apie esą vykdomą "optimizavimą". Optimizavimasis vyksta savaime, nes geri darbuotojai, gal net geriausieji, neapsikentę tokio vadovavimo, dažniausiai evakuojasi į kaimyninio Visagino administracija, kur gauna aukštas pareigas. Taigi žodžiai apie esą blogą jų darbą tėra blefas ar akiplėšiškas melas. Po tokio "optimizavimo" greitai neliks kam dirbti, nes vietoje išėjusių, kurių ne 2,o kokiu 20, neateina niekas...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Strutis 2020-10-15 08:38
Nėra ko čia girtis, kad savo giminių neįdarbino, lygiai blogai, kad savo bendrapartiecius ar jų pažįstamus dar Ina, juos dengia, skatina. Favoritizmas ne mažesnė blogybė nei nepotizmas. Visas negatyvas ir destrukcija kyla iš pono vadovo, tad seniai jau laikas į užtarnautą poilsį, nebent įsivaizduoja, kad kaip Leninas ar Breznevas atėjo visiems laikams ir be jo rajonui gresia prapultis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # Politika 2020-10-15 10:00
O man patinka, griežtas, bet teisingas vadovas Sakalauskas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # fg@gmail.com 2020-10-15 11:01
Aš geriau susipažinau ir pamačiau, kad jis diletantas arba bijojo atsakomybės, jei reikėjo priimti kokį nors sprendimą net miesto labui.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-4 # Sakalauskui 2020-10-15 11:38
Manau p. Sakalauskui vėl į mero postą reiktų grįžt, vat tada padarytų tvarką
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Nostalgija 2020-10-15 11:50
Gana jau turim nekokį merą su beviltiškais patarejais, apsimelaves ufonautas-dar prastesnis pasirinkimas, net tokiame pamirštame krašte niekas už tokius nebalsuoja. Tokiu vieta - ant krosnies, albumus vartyti, šlovingas dieneles prisiminti belieka.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-5 # Fara 2020-10-15 12:58
Pagaliau direktorius pajudino savivaldybės "švogerių"lizdą,o kudakuoti pradėjo a la politikai,kurių kišenėles ( kas gali paneigti ?) prakrapštė.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Nesuprantantiems 2020-10-15 14:23
Nieko jus nesuprantat, Nikolajus tikras vadas savivaldybei mūsų ir jis vadovauja ir tam pačiam Benei, kuris jo klauso
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Savaitės populiariausi

2021-01-19: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE
19 Saus. 2021 10:302021-01-19: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sve [ ... ]

Plačiau
2021-01-18: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE
18 Saus. 2021 14:102021-01-18: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sve [ ... ]

Plačiau
2021-01-20: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE
20 Saus. 2021 13:512021-01-20: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sve [ ... ]

Plačiau

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19?

Naujausi skelbimai

Pirkčiau garažą
( / Nekilnojamasis turtas)

noimage
01-24-2021

Parduodu
( / Kita)

Parduodu
01-24-2021

Virtuvinis baldų komplektas
( / Kita)

Virtuvinis baldų komplektas
01-24-2021

Superkame.
( / Transporto priemonės)

Superkame.
01-23-2021

POCO M3
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

POCO M3
01-22-2021

Naujas mobilus
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

Naujas mobilus
01-22-2021

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information