KAM PATINKA ZARASŲ „BARDAKAS“?

kurk Zarasams kandidatėsRajono laikraštis „Zarasų kraštas“ 2020 m. spalio 13 d. Nr.80 (10053) išspausdino Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Benjamino Sakalausko straipsnį „Dėkoju pozityviai nusiteikusiems darbuotojams“, kuriame netvarka kaltinami buvę rajono savivaldybės administracijos Statybos ir komunalinio ūkio, Turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus darbuotojai, tuo pačiu „tarp eilučių“ metami kaltinimai rajono vadovams už Savivaldybėje buvusią netvarką 2011 m., kada rajono tarybai vadovavo dabartinis mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, netvarką nuo 2015 m., kada meru buvo ir dabar tebėra meras Nikolajus Gusevas, o administracijai vadovavo Ramūnas Keršys.

Direktoriui asmeninio „munduro“ saugojimas leidžia ne tik viešai kritikuoti partijos kolegas, bet ir menkinti buvusius ir esamus rajono savivaldybės vadovus. Sunku suprasti, kodėl vadovai taikosi su rajono savivaldybės administracijos direktoriaus metamais kaltinimais ir savo tylėjimu pritaria, prisiimdami kaltę už buvusią, kaip rašo B.Sakalauskas, didelę netvarką rajono savivaldybėje.

Vadovavimas panašus į Baltarusijos diktatoriaus

Nesklandumus administracijoje aiškiai signalizuoja savo noru į žemesnes pareigas pasitraukiantys darbuotojai. Visai neseniai „savo noru“ į žemesnes pareigas pasitraukė Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja. Priešingai nei „Zarasų krašto“ redakcija, netikime, jog darbuotojai savo pareigas palieka savo noru, vedami pozityvios darbinės kasdienybės.

Su psichologiniu smurtu darbe yra tekę susidurti ne vienam. Vieni tai kenčia, nes bijo netekti darbo, kiti neapsikentę pakeičia darbovietę, darbo vietą, pareigas ir nori užsimiršti tai, kas buvo. Psichologinio smurto darbe apraiškos – nuolatinė nepagrįsta kritika, manipuliavimas, pasikartojančios neigiamos pastabos, darbuotojo ignoravimas, viešas žeminimas, noras išjuokti, pasiekimų nuvertinimas, melavimas, gąsdinimas, apie kurias mes pasisakėme savo viešame pareiškime – panašu kad tokia yra Zarasų savivaldybės administracijos kasdienybė.

Direktoriaus siekio psichologiškai dominuoti prieš darbuotojus rezultatas – nuo 2018 m., B. Sakalauskui pradėjus vadovauti administracijai, per 15 darbuotojų „savo noru“ paliko darbo vietą ir perėjo dirbti į žemesnes pareigas, arba tokias pačias pareigas tik kaimyninėje Visagino savivaldybėje. Mūsų žiniomis, darbuotojų administracijoje ir toliau mažėja.

Rugsėjo pradžioje kaip dvi komiteto „Kurk Zarasams“ atstovės išrinktos į tarybą inicijavome Zarasų rajono savivaldybės administracijos darbuotojų anoniminę apklausą. Deja, iškart po mūsų administracijos darbuotojams išsiųsto laiško - kvietimo išreikšti nuomonę, visi administracijos darbuotojai per dokumentų valdymo sistemą „Avilys“ buvo informuoti, jog dėl pateiktos apklausos teisėtumo yra aiškinamasi su Valstybine darbo inspekcija .Tokia žinutė galimai turėjo būti interpretuojama kaip „rekomendacija“ nepildyti mūsų inicijuotos anoniminės apklausos. Visgi, apklausoje dalyvavo virš 20 proc. administracijos darbuotoju, kurių dauguma - darbą su administracijos direktoriumi vertino neigiamai. Daug pasakantis vieno respondento komentaras - „mikroklimatas baisus, darbuotojai žeminami, nevertinami, nėra elementarios pagarbos kaip žmogui“.

Paskutinio tarybos posėdžio metu viešai sukritikavęs mūsų inicijuotą apklausą administracijos direktorius B.Sakalauskas prižadėjo objektyvią apklausą atlikti pats, tačiau apklausos rezultatų iki šiol nepavyko gauti.

Vieša paslaptis, kad administracijos  specialistams „nerekomenduojama“ teikti informacijos tarybos nariams, informacija neteikiama atskiriems skyriams pačioje administracijoje, dažnai sprendimai priimami „už uždarų durų“, nedalyvaujant atsakingiems specialistams, ypač jei jie nepritaria direktoriaus nuomonei.

Mūsų žiniomis, administracijos darbuotojams „nerekomenduojama“ „laikinti“ patinkančių įrašų socialiniuose tinkluose, nes už tai galima susilaukti direktoriaus „pastabų“. Vengdami bereikalingo streso, darbuotojai stengiasi „tapti nematomais“, kas tik dar labiau blogina bendrą administracijos psichologinį klimatą.

Be to, kad negeba motyvuoti  ir bendram tikslui suburti administracijos darbuotojų, B.Sakalauskas nuolat vengia atsakomybės, atsisakydamas pasirašyti konkrečius dokumentus. Įprasta praktika jau tapo B.Sakalausko „atostogos“ arba „liga“,  kai administracijoje pasirašomi tam tikri dokumentai, priimami konkretūs sprendimai.  „Kam reikalingas toks vadovas?“- klausite Jūs. „Kam patinka šis Zarasų „bardakas“? – klausiame mes.

Kėdė brangesnė už garbę

Paskutiniame tarybos posėdyje pateikta interpeliacija dėl nepasitikėjimo B.Sakalausku, A.Abramavičiumi ir R.Lamanausku paliko istorinę žymę Zarasų rajono politikoje. Pirmą kartą, galimai bijodamas slapto balsavimo rezultatų administracijos direktorius B.Sakalauskas pateikė merui tarnybinį pranešimą, siekdamas išvengti slapto balsavimo dėl nepasitikėjimo. Atviru balsavimu 11 tarybos narių (Nikolajus Gusevas, Domijanas Popovas, Erikas Černovas, Arnoldas Abramavičius, Rimantas Jurevičius, Violeta Barisevičienė, Edmundas Čeičys, Daiva Dūdėnienė, Algimantas Cibulskis, Aušra Lamanauskienė, Olga Raugienė) suteikė galimybę B.Sakalauskui išvengti slapto balsavimo.

Deja, pagal LR galiojančius įstatymus turėjo vykti kitaip. Įstatymuose įtvirtinta, jog jei trečdalis tarybos narių (Zarasų atveju - 7 tarybos nariai) pareiškia nepasitikėjimą asmeniu – privalo vykti slaptas balsavimas. Mūsų nuomone, direktorius puikiai nujautė, kad ties slapto balsavimo rezultatais galėjo baigtis jo darbo sutartis. Kreipiamės į tuos 11 kolegų, kurie palaikė B.Sakalausko „pareiškimą“ taip sustabdydami slapto balsavimo procedūrą: Gerbiami kolegos,  tai kas šiuo metu vyksta (arba, geriau sakyti, už tai, kas nevyksta) Zarasų administracijoje, yra Jūsų atsakomybė... Ar tikrai norite gyventi kaip Baltarusijoje? Ar visgi norite matyti Zarasus klestinčius, pilnus kūrybiškų žmonių su daugybe racionalių idėjų?

Keisti pasaulį niekada nevėlu, nes kiekvienas kasdien renkamės į kurią pusę eisime.

Neabejojame, jog kažkam nepatogus šis mūsų tekstas, turbūt yra norinčių, kad mes tylėtume, kad tiesiog ramiai sėdėtume linksėdamos galvomis.

Mes, „Kurk Zarasams“ atstovės, esame nepartinės tarybos narės, kurioms rūpi Zarasų praeitis, šiandiena ir ateitis. Mes galime sakyti tiesą tokią, kokia ji yra, be pagrąžinimų. Mums ir mūsų giminaičiams nereikia darbo savivaldybėje, mums nereikia postų savivaldybės įstaigose. Mums reikia, kad galėtume didžiuotis Zarasais!

Dėkojame visiems, kurie nepaisant vietinės politikos trumparegiškumo,  kuria ir stengiasi vardan Zarasų. Mes su Jumis!

Aurelija Trimonytė, Ingrida Tatarūnė

Zarasų rajono savivaldybės tarybos narės,

„Kurk Zarasams“ komiteto atstovės

kurk Zarasams kandidatės


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
+21 # Žinia 2020-11-12 11:04
Bloga žinia, kad Zarasus valdo "nuogi karaliukai", vidutinių mąstymo sugebėjimų ir nesąžiningi. Tikra tragedija, o paskutinis tarybos posėdis-komedija.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # Teisingai 2020-11-17 19:26
Todėl, kas interpeliacijos autoriai yra tokie buki, jog nesugebėjo parašyti konkrečių ir pagrįstų kaltinimų ir nepasitikėjimas gėdingai sužlugo. Dabar sako, kad komedija, tačiau jos pačios šios komedijos autorės ir artistės. Ar jos ką nors daugiau moka, apart projektų, kurių viešinimo niekada nemačiau. Labai abejoju, kad šių projektų rajonui reikia. Staipsnyje apie projektus jie nė žodžio nepasakė, o reikėjo. Savivaldybė pati apie tai turi pasakyti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Pagarba 2020-11-12 16:03
Ačiū už drąsą sakyti TIESĄ.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-13 # Genovaitė 2020-11-13 00:07
Straipsnyje matau tik mergaičių asmeninių sąskaitų suvedinėjimą,bandant moraliai juodinti direktorių rajono žmonių akyse.Prieš tai darant,kas gali paneigti,kad pačioms reikia pasitikrinti savo " šventumą"? Bent pas kleboną išpažinties tai tikrai reikėtų jums nueiti.Amoralus poelgis ir tiek....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # asd 2020-11-13 03:23
Negaliu suprasti, kodel toks diletantas (Sakalausakas) dar dirba.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-15 # Daiva12 2020-11-13 07:23
Mergitės nežino pačios ko nori. O mūsų direktorius, griežtas, bet teisingas vadovas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-11 # Daivai 2020-11-13 07:57
Kad kaip tik žino. Nepaneigsi, kad pačios balsavo už direktoriaus šio skyrimą, o dabar ar tik nenori kažkuri pati į jo vietą atsisėsti? Tame ir visos šaknys šio reikalo
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Pastebėjimas 2020-11-13 08:10
Kai kurie komentarai man primena stručių poziciją, tačiau sukišus galvas į smėlį, lieka neapsaugoti užpakaliai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Struciams 2020-11-13 09:19
Didžiausia netvarka yra būtent vadovaujant šitam direktoriui, o iš kur ta tvarka atsiras, jei jis pats mažai ką tesupranta, atsakomybės kratosi, o dirbti beveik nėra kam, visi baigia issilakstyti, o kur trumpa, ten trūksta, nebetoli liepto galas, nusitemps ir merą su jo "patarejais" ir visą tarybos daugumą,ir galiausiai nusmukdys rajoną iki dar nematyto dugno.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-16 # Pavyduoliai 2020-11-13 10:03
Neigiamai apie direktorių atsiliepia tik tinginiai. Nori nieko neveikt ir sedėt šiltai savivaldybei... nebe tie laikai. Ir normalu, kad geras direktorius reikalauja ir rezultatų nori. Čia jum ne prie ramuniuko sedėt ir tik algą gaut.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # To pavyduoliai 2020-11-13 10:27
O kokie jo paties, to vadinamojo direktoriaus, darbo rezultatai? Užterorizuoti apie 20 tikrų specialistų-profesionalų , palikusių įstaigą ? Deja, liko didele dalimi nelabai ką sugebantys partiniai varzteliai, kurie niekur netinkami, ir keletas profesionalų entuziastų, dirbančių iš idėjos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Re pavyduoliai 2020-11-13 10:23
Eilinė ar eilinis generalinio generolo regalijų nešiotojau - kaip suprantu esi viena(a) iš tų stručių giminės atstovų, atitinkantis generalinio, užmigusio ant savo regalijų, gebėjimo lygio. Leiskite paklausti o ką gi nuveikė jūsų generalinis visagalis atstovas - bent vienas jo darbų, apart negatyvios aplinkos kūrimo savivaldybėje. Bijoti atsakomybės ir atsakingais momentais nerti į krūmus - štai visi jo gebėjimai. Ta didybės manija, savojo AŠ iškėlimas daro įspūdį tik jam pačiam ir jums, tačiau jo vertinimai jūsų pačių yra visiškai nuliniai. Jus jam esat tuščia vieta - egzistuoja tik jis pats sau, ugdydamas jumyse bailių savybes. Gera gąsdinti tuos, kurie taip jo paniškai bijo. Paprasčiau ir naudingiau nešioti regalijas. Bet jūsų paslauga deja laikina, o kaip gyvensite toliau su savo sąžine.....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Vale 2020-11-13 17:25
Iš mažens tėvai,mokykla moko doros,garbingo elgesio.Pačius sąžiningiausius,protingus turėtume pamatyti ir išsirinkti valdžion,kad nebūtų dėl jų gėda ne tik rinkėjams-visiems.O ką girdim ir matom?Eilinio žmogaus netiriami arba "užmuilinami"nusiskundimai,daugiausiai valdininkais,betvarkė,kurią turi pamatyti eilinis..Apleistas švietimas ,kultūra,medicina,nuotraukose akis bado "bardakas".Didžiuliame savivaldybės pastate,kuriame turėtų atsispindėti darbų,vardan savo krašto,darna,sutarimas -vyksta asmeninių sąskaitų razborkės,savų asmeninių projektų prastūmimai,pykčiai,kombinacijos,vienas kitu nepasitikėjimas,baimė...Košė.Jaunos moterys išdrįso kalbėt-pasveikinkit. P.S.Ar reikia sudegint namą ,kad išsikept kiaušinienės?-o puotaujant stebėt,kuris didesnį kąsnį nugriebs...rezultate WC.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-9 # Pasaka 2020-11-13 19:43
Rašau pasaką apie pastatytą namą ir dingusį pasižadėjimą ir broliuką durniuką, žodžiu Jonelį kvailelį. Apie išparceliuotus žemės sklypus ir gražiausias ežerų pakrantes, apie keistus ir įtartinus projektus. Kokia su nuostabia realybe susieta pasaka. Kur jos neseksi. Ir Savivaldybių darbuotojai darbo metu laikinkite mano pasaką. Graži pasaka, gal literatūrinę premiją paskirs iš vagių grupės, gal projektą prastumsiu. Prašau, laikinkite mano pasaką. Aš labai protinga. Tokia graži pasaka, vaikams laiko sekti pasakų neturiu, jiems ir auklėti laiko turiu mažai, rašau suaugusiems. Nežinau novelę ar pasaką parašiau. Laikinkite!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Pasakai 2020-11-14 06:27
Gerbiamoji, ne veltui tarnauji savo "protingajam" patronui valydama dulkeles nuo jo batelių ir gebėdama tik pasakas sekti.geriau paporinkite apie protingojo patrono personalinį "w'elnyna" ir jo didžiulius "nuopelnus" bei "pasiekimus" kad ir visai netolimoje praeityje.... tiesiog būtų labai įdomu. Negi užleisite vietą kitiems pasireikšti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # pastebėjimas 2020-11-14 08:52
kas gali paneigti, kad pasakų kūrėjas pasts "generolas" - pagal jo p0žiūrį į žmones, pomėgį matyti ir vertinti kitus iš aukšto, nematan savęs....O ir laiko pakankamai turi.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-10 # nesuprantu 2020-11-14 11:47
Kuo jums blogas šis direktorius. Prisiminkite istoriją, ji geriausia mokytoja. Vieno direktoriaus visas turtas parduotas iš varžytinių, dviejų kitų biografijose teistumai ir ne bet kokie, o korupciniai ir jūs čia taip pliekiate dabartinį direktorių. Atsitokėkite. Ką jūs geresnio turėjote? Kaip pirmojo paskyrimo metu jį gyrė Garbės pilietis. Gal buvo tikėtasi ilgametės praktikos? Gal kai kam ir norisi ankstesnių vadovų, kai galimai lengviau buvo galima gaudyti žuvytes. Kas paneigs tokią tikimybę? Kas rinko tokias tarybos narius, man baisu?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-8 # Teisingai 2020-11-14 12:35
Kodėl jūs tada moterelės nešaukėte? Gal buvo labai gerai? Gal tikitės, kad vėl bus pieno upės ir kisielių krantai? Projektai ant galvos kris? Ko gi tikitės?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # pastebėjimas 2020-11-14 13:12
Gal pagaliau praregėkite - ten kur dideli pinigai ir nežinia kokiu keliu susikrauti turtai teisingumo nerasite ir su žiburiu. Tai jau gyvenimo norma Lietuvoje, ne išimtis ir rajone. gal pasidomėkite savo patrono turtais - kaip, kada ir kokiu keliu susikrovė - tai kur kas įdomiau.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Būtent 2020-11-14 13:46
Nežinia kaip susikrovė ir tupetu kaip pelė po šluota, juo labiau pensininkas - laikas ant krosnies lipt, nes jokių idėjų, minčių, tikslų nebėra - absoliutus nulis ir bankrotas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # pastebėjimas 2020-11-15 14:46
Vienų turtai matos gal kitu ne .tik sedi kiekvienoj kadensijoi tylei kaip peles ir nieko neveikia ir ne geda
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-5 # Durneli 2020-11-15 20:22
Išmokyk be klaidų rašyti. koktu dykaduoni tavo komentarus skaityti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Zarasų bardake 2020-11-18 21:29
Klaida ant klaidos, bent vidurinę bardako šeimininkės yra baigusios?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Savaitės populiariausi

NIKOLAJUS GUSEVAS – UTENOS REGIONO PLĖTROS TARYBOS...
22 Saus. 2021 10:15NIKOLAJUS GUSEVAS – UTENOS REGIONO PLĖTROS TARYBOS KOLEGIJOS PIRMININKAS

Mes jau rašėme, kad Zarasų rajono savivald [ ... ]

Plačiau
2021-01-22: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE
22 Saus. 2021 10:122021-01-22: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sve [ ... ]

Plačiau
2021-01-21: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE
21 Saus. 2021 14:492021-01-21: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sve [ ... ]

Plačiau

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19?

Naujausi skelbimai

Virdulys
( / Kita)

Virdulys
01-27-2021

VAIZDAJUOSČIŲ / KASEČIŲ PERRAŠYMAS TIK 6 EUR
( / Kita)

VAIZDAJUOSČIŲ / KASEČIŲ PERRAŠYMAS TIK 6 EUR
01-27-2021

VISAPUSIŠKAS FOTO/VAIZDO kamerų remontas VISOJE LITUVOJE
( / Kita)

VISAPUSIŠKAS FOTO/VAIZDO kamerų  remontas VISOJE LITUVOJE
01-27-2021

Elektroninė cigarete CAPT'N
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

Elektroninė cigarete CAPT'N
01-27-2021

Xiaomi
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

noimage
01-27-2021

Ieškau
( / Transporto priemonės)

Ieškau
01-27-2021

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information