Adomus

PAREIŠKIMAS

zrsZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS MERAS

Zarasų rajono savivaldybės tarybai

Pranešu, kad Zarasų rajono savivaldybę pasiekė informacija apie Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) priimtą sprendimą, kad Zarasų rajono savivaldybės tarybos narė Aurelija Trimonytė supainiojo viešus ir privačius interesus ir pažeidė LR Viešų ir privačių interesų derinimo įstatymo 12 str. 2 dalį.

Zarasų rajono savivaldybės tarybos narė Aurelija Trimonytė, atstovaudama savo vadovaujamai VšĮ „Sprendimų centras“, pasirašė projektų finansavimo sutartis su Europos socialinio fondo agentūra ir gavo dalinį finansavimą iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto.

Zarasų rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, vadovaudamasi atliekamo audito metu gautų dokumentų informacija apie Administracijos sudarytas biudžeto lėšų naudojimo sutartis, 2020 m. gruodžio mėn. informavo Zarasų rajono savivaldybės merą ir Kontrolės komiteto narius apie galimą interesų konfliktą, nes VšĮ ,,Sprendimų centras“ iš rajono Savivaldybės biudžeto gavo 9689,80 Euro dalinio finansavimo pagal biudžeto lėšų naudojimo sutartis, o Zarasų miesto vietos veiklos grupė pritarė 5 organizacijų projektams, kurių steigėja ir/ar darbuotoja yra grupės Tarybos narė Aurelija Trimonytė. Į Zarasų miesto vietos veiklos grupės tarybą Aurelija Trimonytė deleguota Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimu. 

Kontrolės komitetas, vadovaujamas Tarybos nario Kęstučio Stankevičiaus, 2021 m. sausio mėn.  svarstė galimus pažeidimus ir pasiūlė rajono Savivaldybės merui įvertinti situaciją dėl galimo interesų konflikto atstovaujant Zarasų rajono savivaldybei Zarasų miesto vietos veiklos grupėje ir spręsti klausimą dėl deleguotų rajono Savivaldybės tarybos narių tinkamo atstovavimo Zarasų miesto vietos veiklos grupės taryboje.

Atsižvelgus į Kontrolės komiteto siūlymus, buvo kreiptasi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją, kuri ir priėmė sprendimą, kad Zarasų rajono savivaldybės tarybos narė Aurelija Trimonytė supainiojo viešus ir privačius interesus ir pažeidė LR Viešų ir privačių interesų derinimo įstatymo 12 str. 2 dalį.

Vadovaujantis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos rekomendacijomis dėl savivaldybės mero ir savivaldybių tarybos narių nusišalinimo tvarkos, Aurelija Trimonytė, prieš teikdama savo įstaigos projektus,  turėjo informuoti atitinkamai merą ir (ar) tarybos narius apie esamą interesų konfliktą, raštu arba žodžiu pareikšti apie nusišalinimą arba atsistatydinti iš Zarasų miesto veiklos grupės tarybos narių.

Tai, kad Aurelija Trimonytė pažeidė įstatymą, nieko nenustebino. Apie galimai padarytą pažeidimą detaliai aprašė ir fiksavo Zarasų rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba savo rašte.

Nustebino įstatymo pažeidėjos Aurelijos Trimonytės reakcija į visą šią situaciją. Susidarė įspūdis, kad ji ne tik nesigaili, kad pamynė  įstatymą, derindama viešus ir privačius interesus, bet ir kad vos ne meras kaltas, kad Zarasų rajono savivaldybės tarybos narei Aurelijai Trimonytei nepriminė prievolės vengti bet kokių situacijų, kurios gali sukelti viešo ir privataus intereso konfliktą.

Įstatymo pažeidėjai Aurelijai Trimonytei primenu, kad ji yra davusi priesaiką Lietuvos Respublikai. Šios priesaikos tekstas:  „Aš, Aurelija Trimonytė prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus.“

Taip pat primenu, kad pažeidėja buvo aktyvi tuometinėje politinėje daugumoje, priimant sprendimą dėl 20 proc. dydžio skyrimo iš dalies finansuoti Zarasų miesto veiklos grupės projektus Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Manau, kad pamindama įstatymą, supainiodama viešus ir privačius interesus ji  pažeidė LR Viešų ir privačių interesų derinimo įstatymo 12 str. 2 dalį. Aurelija Trimonytė galimai sulaužė ir Tarybos nario priesaiką. O tą reikėtų labai atidžiai įvertinti.

Tarybos narei Aurelijai Trimonytei primenu, kad įstatymai galioja ne tik Zarasų rajono savivaldybės merui, mero pavaduotojui, administracijos direktoriui, jo pavaduotojui ar valstybės tarnautojams. Galioja ir Tarybos nariams, ne išimtis taip pat ir Aurelija Trimonytė. Badydama pirštu į kitų nuodėmes, nuo to netapsite skaidresne.

Jūsų vietoje aš nemenkinčiau moralinės (o gal ir materialinės) žalos, kurią padarėte  pažeisdama viešus ir privačius interesus. O atsiprašyčiau. Atsiprašyčiau Zarasų krašto žmonių,  savo komiteto ,,Kurk Zarasams“ bendražygių, kuriuos tokiais savo „žygiais“ nuviliate. 

Zarasų rajono savivaldybės tarybos narius kviesčiau atsakingai vertinti, ar abejotinos reputacijos Aurelija Trimonytė gali eiti Ūkio komiteto pirmininko pareigas ir spręsti ar ji nepažeidė Tarybos nario priesaikos. Siūlysiu kuo skubiau įgyvendinti Zarasų rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos rekomendaciją ir atšaukti Aureliją Trimonytę iš Zarasų miesto veiklos grupės tarybos narių.

Zarasų rajono savivaldybės meras

LSDP Zarasų skyriaus pirmininkas Nikolajus Gusevas

Pareiškimas perskaitytas Zarasų rajono Savivaldybės tarybos posėdyje, įvykusiame 2021 m. gegužės 7 d.

zrs


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
+2 # Kornelija 2021-05-07 15:18
Labai teisingai Gusevas pasakė, kad įstatymai galioja visiems, net ir Aurelijai.... Ypač, kai ji labai dažnai pirštu į kitus rodo
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Frekenbok 2021-05-07 22:17
O mane pasiekė informacija, kad Gusevas neblaivus vežė savo tėvus į kapus, kad ant ežero corona dalino ir t.t. Aišku, nepaisant visko tvarkos reikia laikytis!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Jeigu sąžiningai 2021-05-08 08:19
Reikia pabrėžti, kad įstatymai galioja VISIEMS Trimoniams, nes VISI jie mano kitaip.Šaunus meras, nors sykį pastatė tuščias šnekorkas vieton. Ten, kur jų vieta ir yra. Ar ne laikas šios VŠĮ projektus patikrinti, tą galėtų padaryti Valstybės kontrolė. Kiti abejoju rajone ar sugebėtų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # sąžiningi.. 2021-05-11 18:45
O kas vadovauja skaidriai kontrolei?Kas vadovas?ar pvz atlieką ižpažintį.. Įdomu būtų jo(-s)CW skaidrumas,nes ne visi pažįsta.Tai svarbu ,juk pareigos garbingos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Rokas 2021-05-09 01:32
"Kas ne su mumis - tas prieš mus"? Kas nedirba - tas neklysta. Taigi kuo iš esmės kaltinama p. Aurelija Trimonytė? Kokią apčiuopiamą žalą Ji padarė? Jei gauti pinigai buvo panaudoti pagal paskirtį, tuomet kur čia neetiška veikla? Ši jauna politikė yra aktyvi, visuomeniška ir iniciatyvi, o kas nedirba - tas ir neklysta.
Šaunu, kad mūsų meras Gerb. p. Nikolajus Gusevas siekia būti skaidrumo garantas Zarasų raj. Dėkoju merui, nes rajono gyventojai Jumis tiki ir pasitiki. Jūs mūsų visų ramstis ir pasitikėjimas ŠVIESIA RYTDIENA. Reikia didžiuotis, kad mūsų meras su savo asmeninio politinio pasitikėjimo komanda, kuri yra kompetencijų vulkanas, ypač regioninės politikos ir investicijų klausimais iki šiol nenuilstamai, be atvangos, Zarasų krašte, jau ne pirmą, o antrą kadenciją siekia pritraukti į Zarasus gerai apmokamas darbo vietas, mažinti socialinę atskirtį, o ir apskritai siekti, kad rajono gyventojai būtų patys laimingiausi Lietuvoje. AČIŪ AČIŪ AČIŪ.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Dėkingi 2021-05-09 13:24
Ypač įvairiose koalicijose dirbusiam merų patarėju, buvusiam muitinės, banko veikėjui Arvydui Veikšrai, jis taip pakėlė rajoną, išgarsino kaip stropiausią muitinę ir sąžiningiausius muitininkus ir net banką, kad rajonas ir šiandien pirmaujančiose pozicijose ir niekaip nusileisti nereikia. Komandai ir dirbti nereikia, o dar prisideda Trimonytės projektai, tai dar ilgai taip rajonas pirmaus. Ačiū tokiems įvairių politinių skersvėjų ir uraganų patarėjams ir projektų įgyvendintojams. Toliau dirbkite. Tikra tiesa. Kas dirba, tas spjauna ant įstatymų ir ant teisėsaugos. Valio, ponai ir ponios! Tačiau kiek tai tęsis?!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # dėkingiII 2021-05-11 19:07
Nesisekė su merais ir patarėjais.Tiek rajoną nugyveno kad liko pelningai prichvatizot aikštę ir patariu Magučių aikštyną nu dar kapines. Veikšra kaltas dėl to , Trimonyte dar ką čia pielavojo meras.Gal mokyklas ir mokytojus gynė Abromavičius ar atvirkčiai ir kai neliko ko, tai tyliai pagerbtas pareigom o jus čia draskykitės.kKas dar kaltas ,ai Kelečienė kliuva ,Guobienė. net visi Trimoniai.Meras visiem teisėjas ir neklystatntis.ŠLOVĖ.ŠLOVĖ nors liūdna.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Iš kaimo 2021-05-11 22:36
Merui - pagal tavo (nes vadinti Jūs nesiverčia liežuvis) praeitį, dabartį ir darbus...sila jest uma nenado. Nabagas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # Rokui dešimtukas 2021-05-11 18:53
Rokui 100 balų tai gali ir stipriau "pagirt".Durnesnio ką PAREIŠKĖ ir būt negali, kas jam kuria ir kodėl.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19?

Savaitės populiariausi

68-ERIŲ BIRUTĖ ĮRODĖ, KAD JUDĖJIMAS – JAUNYSTĖS ŠA...
11 Birž. 2021 11:54

Judėjimas – sveikatos, grožio ir jaunystės š [ ... ]

Plačiau
2021-06-10: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE
11 Birž. 2021 10:432021-06-10: COVID-19 SITUACIJA ZARASŲ RAJONE

Praėjusią parą neužfiksuota  COVID-19 lig [ ... ]

Plačiau
UŽSIDEGĖ Į MEDĮ ATSITRENKĘS AUTOMOBILIS
16 Birž. 2021 05:59UŽSIDEGĖ Į MEDĮ ATSITRENKĘS AUTOMOBILIS

2021-06-16,  05.31 val. Bendrajame pagalbos c [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

Parduodu medinį langą
( / Kita)

Parduodu medinį langą
06-17-2021

Parduodamas namas Kavolių k.
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodamas namas Kavolių k.
06-17-2021

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Darbo skelbimai)

noimage
06-17-2021

Parduodama senovinė ūkininko sodyba Sniegiškių k.
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodama senovinė ūkininko sodyba Sniegiškių k.
06-17-2021

Zarasų mieste, Šaltupės g., parduodamas namas
( / Nekilnojamasis turtas)

Zarasų mieste, Šaltupės g., parduodamas namas
06-17-2021

Parduodamas namas K. Donelaičio skg., Zarasuose
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodamas namas K. Donelaičio skg., Zarasuose
06-17-2021

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information