Adomus

Ignalinos kredito unija

Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

ELTA naujienos

DARBO UŽMOKESČIO ATOTRŪKIS TARP VILNIAUS IR LIKUSI...
02 Birž. 2023 07:46

2023 m. pirmąjį ketvirtį bruto darbo užmokesčio atotrūkis tarp regionų buvo 421,8 Eur, pran [ ... ]

Plačiau
„SODRA“ PASKELBĖ BIRŽELIO PENSIJŲ IR IŠMOKŲ MOKĖJI...
31 Geg. 2023 08:22

„Sodra“ trečiadienį paskelbė pensijų ir išmokų mokėjimo datas 2023 metų birželio mėn [ ... ]

Plačiau
SEIMAS RADO SUTARIMĄ DĖL SAVIVALDOS POLITIKŲ IŠLAI...
25 Geg. 2023 12:56

Seimui ketinama pateikti Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis bus nustatytas fiksuotas sav [ ... ]

Plačiau

Lietuvoje

Prisijungimas / Registracija

ZARASŲ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE ATIDARYTA GRAFIKĖS NIJOLĖS VILUTIENĖS DARBŲ PARODA

 DSC0039Rugsėjo 19 dieną Zarasų viešosios bibliotekos priestato I a. galerijoje atidaryta grafikės Nijolės Vilutienės kūrybos darbų paroda „Nuoga (Gamta)“. Parodos atidaryme dalyvavo parodos autorė, grafikė Nijolė Vilutienė, jos vyras – grafikas Mikalojus Povilas Vilutis.

Parodos autorė Nijolė Vilutienė atviravo, jog visos jos parodos jai yra vienodai reikšmingos, nesvarbu, kur jos rengiamos – visoms parodoms ji ruošiasi labai atsakingai, atidžiai atrinkinėja darbus. Pasak autorės, ir šiai parodai, kuri atidaroma Zarasų bibliotekoje, ruošėsi itin kruopščiai. Jos manymu kiekviena patalpa diktuoja ką rodyti. N. Vilutienės darbuose svarbi moters tema, su nuoga moterimi. Jos kūriniai – ne pasakojimo kūriniai, kiti gali net nesuprasti – svarstė autorė. „Man tai nėra abstrakcijos. Esu nuotaikos žmogus, noriu išreikšti nuotaiką ir mintį. Mano abstrakčiuose darbuose tarsi nieko konkretaus nėra, bet tai yra mano jausmas ir nuotaika. Tose linijose aš įdedu savęs‘‘- atviravo N. Vilutienė.


Autorė eksponuoja kūrinius, sukurtus, stebint gamtą – grafikę domina ramuma, tyla, chaosas, paslaptis.


N. Vilutienė pasidžiaugė, kad per dusetiškę dailininkę Nomedą Saukienę, Vilniuje susipažinusi su Zarasų viešosios bibliotekos direktore Danute Karliene, kuri ir paskatinusi čia, Zarasų bibliotekoje, surengti parodą. „Sunku yra, kad manęs čia beveik niekas nežino, bet kas ateis sužinos,“ - šmaikštavo grafikė.
Pakviestas pasisakyti Nijolės vyras, grafikas Mikalojus Povilas Vilutis nedaugiažodžiavo. Jis pasidžiaugė, jog beveik tokia pati paroda „Nuoga (Gamta) jau buvo parengta Dailininkų sąjungos galerijoje (Vilniuje) ir jis tada apie parodą viską surašęs į žurnalą „Šiaurės Atėnai“ . „Juk darbai beveik tie patys, o ir Nijolė ta pati, tai ir žodžiai būtų tie patys, tad nieko nelieka, tik perskaityti, ką anksčiau čia surašiau“, – šmaikštavo menininkas.
Ir skaitė: „Menininkas ir jo kūriniai yra du viename. Jeigu menininko kūriniai nėra jis pats, tai nėra ir meninės tiesos. Menininkas meluoja. Nijolė nemeluoja. Save paišo. Save gyvena. Pasaulį mato savo akimis <...> Ir gyvena Nijolė emocijomis. Ir kuria ji emocijomis. Ir pati Nijolė yra emocija. Nijolės paveikslai – meninė tiesa. Nuoga Nijolės dūšia be jokios kosmetikos. Be savęs tramdymo. „Išleisk savo prigimtį į laisvę.“ Štai ką kalba Nijolės paveikslai, pritardami parodos pavadinimui ir Nietzschei.
Menotyrininkas dr. Vidas Poškus rašė: „Parodos pavadinimas (NUOGA [Gamta]) yra ne šiaip sau metafora. Tai orientyras, rodantis kūrėjos interesų lauką ir veikimo būdus. Imdama iš Gamtos jos turtingąsias formas, pati būdama Gamtos dalimi, dailininkė Nijolė Vilutienė apsinuogina, auditorijai atverdama savo jausmus, išgyvenimus bei emocijas. Tokia yra jos grafinio panteizmo esmė.“

Nijolė Vilutienė (Ingelevičiūtė) gimė Ukmergėje. Baigė M. K. Čiurlionio dailės mokyklą ir Vilniaus dailės institutą (grafikos specialybė, 1972). Nuo 1985 metų – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 2005 metais suteiktas Lietuvos meno kūrėjo statusas. Surengė solinių parodų, dalyvavo daugelyje konkursinių, kuruotų parodų Lietuvoje, Italijoje, JAV, Austrijoje, Argentinoje, Suomijoje, Taivane, Škotijoje, Ukrainoje, Japonijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje ir kt.


Menininkės kūrinių yra įsigiję Vilniaus universiteto Grafikos kabinetas, Lietuvos dailės muziejus, Gyoro (Vengrija) municipalinis muziejus, Grabados grafikos muziejus (Buenos Aires), ADOGI mažų formų grafikos centras (Barselona), Nacionalinis Taivano dailės muziejus ir privatūs kolekcininkai. Nijolė Vilutienė kuria grafikos ir akvarelės srityje.


Parodos autorę sveikino ir kūrybinių idėjų linkėjo dusetiškiai dailininkai Alvydas Stauskas, Nomeda Saukienė, Lietuvos puodžių karalius Vytautas Valiušis, jos draugai iš Vilniaus ir kiti.


Parodos atidarymo metu gitara skambino ir dainavo jaunasis bardas, Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ dalyvis, dainuojamosios poezijos festivalių dalyvis Simonas Navickas.


Nijolės Vilutienės paroda „Nuoga (Gamta)“ Zarasų viešojoje bibliotekoje veiks iki lapkričio 4 dienos, kviečiame visus aplankyti šią parodą.

Saulutė Pelekienė, Zarasų viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

 DSC0039

 DSC0045

 DSC0046

 DSC0073

 DSC0077


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti

Zuza.lt - Prekybos centras internete


Srotas24.lt - Automobilių dalys

Apklausa

Ar planuojate savo vasaros atostogas?

Savaitės populiariausi

TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA
31 Geg. 2023 13:03

Birželio 1 diena. Tarptautinė vaikų gynimo die [ ... ]

Plačiau
ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS MERĖ NIJOLĖ GUOBIENĖ AP...
01 Birž. 2023 14:00

Birželio 1-ąją, minint Tarptautinę vaikų gyni [ ... ]

Plačiau
ZARASUOSE ATIDARYTA ŠARŪNO SAUKOS IR NOMEDOS SAUKI...
30 Geg. 2023 14:35

Gegužės 27 d. Zarasų miestui buvo ypatinga dien [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

Maisto gamybos darbuotojai
( / Darbo skelbimai)

Maisto gamybos darbuotojai
06-05-2023

Malkos
( / Kita)

Malkos
06-03-2023

Dvigulė lova
( / Kita)

noimage
06-03-2023

Bulvės grūdai
( / Kita)

noimage
06-03-2023

Pjaunu žole trimeriu
( / Kita)

noimage
05-31-2023

Parduodamas sodo namas su 11,50 a. sklypu Liaudiškių k.
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodamas sodo namas su 11,50 a. sklypu Liaudiškių k.
05-31-2023

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information