Adomus

SAVIVALDYBĖJE APTARTOS MIESTO TVARKYMO AKTUALIJOS

4Rajono Savivaldybėje vyko pasitarimas, kuriame dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius, rajono Savivaldybės administracijos specialistai, UAB „Zarasų komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas Juozas Šyvokas.

Pasitarime buvo plačiai kalbėta apie aplinkos tvarkymą Zarasų mieste. Gvildenta ypač aktuali problema dėl prevencinio darbo su šiukšles įvairiose vietose paliekančiais pažeidėjais. Šie  šiukšlintojai dažnai  šalia konteinerių, miškeliuose palieka įvairių, dažnai didelių  gabaritų statybines, buitines ir kitas atliekas. Tokie  pažeidėjai taip pat atveža panašias šiukšles ir prie daugiabučių namų konteinerių aikštelių ir jas ten palieka.
 
Jau dabar imamasi įvairių prevencijos priemonių, kurios padeda išaiškinti pažeidėjus. Pažeidimai yra fiksuojami filmavimo kameromis. Stebėjimo kameromis užfiksuoti pažeidėjai yra nubausti administracine tvarka. Tačiau atpildo sulaukia dar ne visi neklaužados. Pasitarimo metu buvo konstatuota, kad reikia daugiau fiksavimo kamerų. Pasiūlyta rajono Savivaldybės administracijai įsigyti papildomai stebėjimo kamerų ir jas įrengti probleminėse vietose. Būtina, kad tada dar daugiau pažeidėjų ne tik būtų fiksuojama, bet ir griežtai baudžiama administracinėmis baudomis. Tą turėtų daryti seniūnai ir rajono Savivaldybės  administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai, kurie užtikrina viešąją tvarką Savivaldybės teritorijoje. 
 
Pasitarime plačiai aptartos ir kitos priemonės. Būtina gyventojus nuolat informuoti apie UAB ,,Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ teikiamas paslaugas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje Zarasuose Statybininkų g. 11. Apie visas teikiamas šio centro paslaugas informuojama interneto svetainės puslapyje www.uratc.lt.  Šio centro darbuotojai gerina rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūrą Savivaldybės gyventojams. Ten nemokamai priima susidėvėjusias automobilių padangas, statybinės atliekas, didelių gabaritų atliekas – senus baldus ir rakandus, nusidėvėjusią buitinę techniką. Dėl  nusikalstamo abejingumo, o kartais dėl žmonių nežinojimo  atliekos paliekamos ne tam skirtose vietose ir taip niokojama mūsų krašto aplinka. Tokie pažeidėjai sukelia daug rūpesčių atliekų tvarkytojams.  
 
Asmenys, atvežę atliekas į šį centrą, privalo turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą ir pateikti dokumentą  aikštelės operatoriui.
 
Pasitarime buvo akcentuota, kad atliekų tvarkymu privalu domėtis rajono Savivaldybės administracijos darbuotojams, atsakingiems už viešąją tvarką, dalyvauti su policijos pareigūnais reiduose, kurių metu išaiškinami pažeidėjai ir juos bausti. 
 
Buvo kalbėta ir apie atliekų rūšiavimo gerinimą. Svarbu žmonėms aiškinti, kad  ėl tvarkingo atliekų rūšiavimo sumažėtų atliekų tvarkymo kaštai ir kartu mokesčiai už atliekų tvarkymą. Pripažinta, kad Zarasų mieste sudėtingai skinasi kelią ir įprotis tvarkingai rūšiuoti atliekas. Šiuo metu mieste pastebima prie bendrųjų šiukšlių konteinerių daug žalių atliekų. Būtina įpratinti žmones kompostuoti jas. Dažnai gyventojai sukrauna žaliąsias  atliekas į konteinerius, skirtus komunalinėms atliekoms. Dėl to didėja išvežamųjų šiukšlių kiekiai ir ateityje gali didėti mokesčiai. Pasitarimo dalyviai paragino žmones ne fiksuoti šiukšlių kalnus, o būti geranoriškiems ir pilietiškiems. Pasitarime buvo konstatuota, kad būtina žmones kviesti, prašyti ir raginti informuoti apie pažeidėjus miesto seniūniją, rajono Savivaldybės darbuotojus. Pažeidėjai turėtų sulaukti griežtos bausmės. Geri žodžiai, prašymai ne visada paveikia neklaužadas.
 
Meras Nikolajus Gusevas išreiškė susirūpinimą, kad mieste vis dar yra užterštų šiukšlėmis teritorijų. Apmaudu, kad prišiukšlintos lankytinos rajono vietos. Tokias vietas pastebėjus būtina operatyviai reaguoti ir jas sutvarkyti. Žmones reikia ne tik bausti, bet ir auklėti, nuolat informuoti apie vykdomas priemones ir akcijas, kurių metu jie gali atsikratyti nebereikalingais daiktais. Situaciją ir iškilusias problemas išsamiai komentavo UAB „Zarasų komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas Juozas Šyvokas, Gediminas Gaidamavičius, Zarasų miesto seniūnė Rima Zavackienė ir kiti pasitarimo dalyviai. 
 
Petras Ivanovas
Nuotraukose – pasitarimo akimirkos. 

1

2

3

4

 

Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
+8 # skaitytojas 2021-10-05 18:18
gal pirma sutvarkykite nuo rudziu kencianti ir i miesta ivaziuojanciu sveciu akis badantis tilto tureklai .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-8 # Gal 2021-10-05 19:52
Šitas skaitytojas (ja) ar ne Vasaros , rokiškio ligoninės pacientai? Įtariu, kad taip!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # skaitytojas 2021-10-06 09:47
jus ten jau pabuvojot kad viska zinot
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-6 # Skaitytojui 2021-10-05 18:42
O tau tik burbėt...gerai, kad kalba, diskutuoja, o paskui ir daro ką reikia, o ne bele ką
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti


Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės įvestiems ribojimams galimybių paso neturinties asmenims?

Savaitės populiariausi

ZARASŲ MIESTO EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ
03 Gruod. 2021 12:39ZARASŲ MIESTO EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ

Gruodžio 3 d. 16.30 val., Sėlių aikštėje, Zar [ ... ]

Plačiau
TERLIOTOJAI PRIVALO SULAUKTI ĮVERTINIMO
01 Gruod. 2021 09:24TERLIOTOJAI PRIVALO SULAUKTI ĮVERTINIMO

Gražėja Zarasai. Ypač tą pastebi svečiai. Jie [ ... ]

Plačiau
GRUODŽIO MĖNESĮ POLICIJOS PAREIGŪNAI KELIUOSE VYKD...
01 Gruod. 2021 17:50GRUODŽIO MĖNESĮ POLICIJOS PAREIGŪNAI KELIUOSE VYKDYS PREVENCINES PRIEMONES

Informuojame, kad gruodžio mėnesį policijos par [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

Pirksiu Gražą
( / Nekilnojamasis turtas)

noimage
12-06-2021

Lenovo mašininis / automobilinis pakrovėjas, įkroviklis
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

Lenovo mašininis / automobilinis pakrovėjas, įkroviklis
12-06-2021

Metalinė lova
( / Kita)

Metalinė lova
12-05-2021

Gitara su įdėklu
( / Kita)

Gitara su įdėklu
12-05-2021

Vaistinis augalas Alijošius
( / Kita)

Vaistinis augalas Alijošius
12-05-2021

Parduodu medinį langą
( / Kita)

Parduodu medinį langą
12-03-2021

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information