ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRUI – KULTŪROS MINISTERIJOS PREMIJA

Spausdinti

22020 metų geriausiu aukščiausios kategorijos kultūros centru Lietuvoje pripažintas Zarasų  rajono savivaldybės kultūros centras. Šios  įstaigos vadovams, meno saviveiklos entuziastams buvo įteiktas Geriausio Lietuvos kultūros centro apdovanojimas – Kultūros ministerijos premija ir atminimo ženklas.

 
Kiekvienais metais Lietuvos kultūros centrai yra kviečiami dalyvauti konkurse Geriausių metų kultūros centro premijoms gauti, kurį organizuoja Kultūros ministerija. Šiame konkurse vertinama kultūros centrų paskutinių penkerių metų aktyvi, kūrybiška, novatoriška veikla. Šiais apdovanojimais siekiama skatinti kultūros įstaigų kūrybingą veiklą, pagerbti darbuotojus. Kultūros centrai buvo vertinami pagal atskiras kategorijas, atsižvelgiant į jų vykdomą veiklą, darbuotojų skaičių, turimą bazę. Komisija vertina, kaip puoselėjama etninė kultūra, mėgėjų menas kuriant menines programas, plėtojant švietėjišką, edukacinę, pramoginę veiklą, ugdant bendruomenės kultūrinius poreikius, organizuojant profesionalaus meno sklaidą.
 
Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras – aukščiausios kategorijos renovuotas daugiafunkcis kultūros centras, aptarnaujantis apie 15 tūkst. miesto ir rajono gyventojų, turistinio sezono metu – papildomai apie 3 tūkst. turistų. Centras turi du teritorinius padalinius – Salake ir Turmante, Smalvose, Samaniuose, Degučiuose, Aviliuose ir Imbrade yra penki kultūrinių renginių organizatoriai. 
 
Kultūros įstaigoje dirba 48 žmonės, iš jų 34 kultūros ir meno darbuotojai. Zarasų rajono savivaldybės kultūros centre veikia  15 folkloro, tradicinės muzikos ir šokių kolektyvų. Jų dėka Zarasuose vyksta unikalūs  etnokultūriniai renginiai – rajono folkloro ansamblių sambūris „Gieda gaideliai“, vaikų folkloro ansamblių sambūris „Oželio pastogėj“, respublikinis vaikų ir jaunimo festivalis „Zalvynė“, tarptautinis folkloro festivalis „Žolynai“, tarptautinis liaudiško muzikavimo festivalis „Sėlos muzikantai“ su aktyvia ir vis besiplečiančia „Mandolinos akademijos“ bendruomene, visame rajone išskirtinės tradicinės Užgavėnės ir Joninės. Taip pat centre veikia 25 mėgėjų meno kolektyvai, būreliai ar studijos, nesusijusios su etnine, tradicine kultūra – tai šiuolaikinių ir linijinių šokių, teatro, dainavimo, muzikos grupės
 
Zarasų rajone etnografų dėka klesti etninė kultūra, aktyviai ir tikslingai veikia amatų artelė, kurioje rūpinamasi autentiškų, sertifikuotų tautinių kostiumų gamyba, istorinių ir sceninių kostiumų siuvimu. Zarasų kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai kasmet parengia aukšto meninio lygio programas, pristatomas Naujųjų metų išvakarėse bei minint valstybines šventes. Turima infrastruktūra ir technologinės galimybės (mobili scena, garso ir apšvietimo aparatūra, modernus išmanusis autobusas „Kultūra ant ratų“ ir pan.) leidžia savarankiškai ir kokybiškai įgyvendinti didelio masto lauko renginius, tokius kaip dainų šventės, įvairūs menų festivaliai, edukacinės veiklos nutolusiuose rajono kampeliuose. Aktyvi projektinė veikla Zarasų kultūros centre sudaro galimybes plėsti kultūrinių edukacijų, pilietinių akcijų, profesionaliojo meno programų asortimentą bei turtinti tarptautinį kultūrinio bendradarbiavimo tinklą. Zarasų kultūros centras – atvira bendruomenei įstaiga, kurioje išklausomi nepriklausomų kūrybinių grupių, laisvųjų menininkų ar pavienių gyventojų norai ir idėjos, stengiamasi įsiklausyti į miesto bei rajono gyventojų poreikius ir juos įgyvendinti.
 
2020-ieji buvo kupini sudėtingų iššūkių, Zarasų kultūros centras  juose  įžvelgė galimybes ir sutelkė visas jėgas, kad kultūrinis gyvenimas Zarasų krašte nenutrūktų. Meno saviveiklos entuziastų veikla, jų kūrybiškumas, meilė menui padėjo įveikti sudėtingiausią laikotarpį ir pasiekti puikių rezultatų. 
 
Zarasų  kultūros centro direktoriui Aurimui Gudui apdovanojimą įteikė  Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, pasakęs daug padėkos žodžių centro vadovams, darbuotojams ir meno saviveiklos mylėtojams. Zarasų kultūros centro bendruomenę sveikino Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Inga Kriščiūnienė, Lietuvos kultūros centrų asociacijos nariai, mūsų artimiausi kolegos iš kultūros ir švietimo įstaigų Zarasų rajone. Sveikino su tokiu aukštu apdovanojimu ir rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis Kultūros centro direktoriui Aurimui Gudui įteikė sveikinimą ir dovaną. Sveikino rajono kultūros darbuotojus ir meno saviveiklininkus Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava.  
 
Aurimas Gudas padėkojo rajono Savivaldybei, merui Nikolajui Gusevui, taip pat  Zarasų krašto garbės piliečiui prof. Gintautui Želviui už rekomendacijas, Seimo nariui Algimantui Dumbravai. „Šiandien mums labai džiugi diena. Be galo džiaugiamės tokiu aukštu įvertinimu, tačiau jis mus skatina naujiems ateities darbams. esame kūrybiškų, iniciatyvių, inovatoriškų, draugiškų ir darbščių žmonių traukos centras“, – kalbėjo šventiniame renginyje direktorius Aurimas Gudas. 
 
Geriausiam aukščiausios kategorijos kultūros centrui įteikta 90 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio premija. 
 
Petras Ivanovas
 
Nuotraukose – Kultūros ministerijos premijos įteikimo šventės akimirkos. 
 
Rimanto Bikulčiaus nuotraukos 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

 

Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information