Adomus

PARAMA SVARBIAM ZARASŲ KRAŠTO PROJEKTUI

1Į Zarasus atėjo džiugi žinia. Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama padėti nuo pandemijos nukentėjusiam vietinio turizmo sektoriui, paskyrė Zarasų rajono savivaldybei  332 tūkst. eurų Zarasų krašto muziejaus plėtrai. 

Zarasų rajono savivaldybės projektas buvo gerai įvertintas ir sulaukė daug Ekonomikos ir inovacijų ministerijos  ekspertų komisijos vertinimo balsų.
 
Šio projekto „Zarasų rajono savivaldybės Zarasų krašto muziejaus plėtra ir modernizavimas  įkuriant Šarūno ir Nomedos Saukų galeriją bei plėtojant Žydų kultūros kelią“  tikslas – Zarasų krašto vietinio turizmo potencialo stiprinimas per iškilių vietos kūrėjų ir kraštiečių pristatymą, siekiant turistinio sezoniškumo mažinimo ir turistų srautų didinimo Zarasų mieste – Lietuvos kurortinėje teritorijoje. Projekto uždaviniai – pristatyti iškiliausių Lietuvos menininkų tapytojų Nacionalinės kultūros premijos laureato Šarūno Saukos ir Vyriausybės kultūros premijos laureatės Nomedos Saukienės kūrybą turistinio – kurortinio Zarasų krašto / Utenos regiono lankytojams iš Lietuvos ir užsienio šalių, atskleisti iškilių Zarasų krašto žydų tautos atstovų (dailininkas pedagogas Y. Penas, M. Šagalo pirmasis mokytojas, karikatūristas Al Džafė (JAV) kultūrinį palikimą per žydų kultūros kelio plėtojimą, išsaugoti Zarasų miesto senamiesčio dalį ir joje esančius kultūros paveldo statinius, ypač 1854 m. senąjį pastatą, esantį D. Bukonto g. 1 Zarasuose, ir pritaikyti kultūrinio turizmo reikmėms – kultūros paveldo pažinimui.
 
Dabar gavus lėšas šio projekto įgyvendinimui, objektas bus užbaigtas ir galės pradėti numatytas veiklas 2022 metais.
Meras Nikolajus Gusevas pažymėjo, kad projektas ir jo įgyvendinimas yra mūsų specialistų atsakingo ir kompetentingo darbo rezultatas. Ekonomikos ir Inovacijų ministerija rugsėjo mėnesį pakvietė mūsų ir kitas savivaldybes teikti paraiškas gauti finansavimą viešosios turizmo ir poilsio infrastruktūros projektams įgyvendinti. Buvo ne tik dideli reikalavimai, bet reikėjo juos įvykdyti per trumpą laiką. Mūsų specialistai pateikė motyvuotą ir ekonomiškai pagrįstą paraišką ir gavo finansavimą. Džiaugiamės, kad Zarasams pavyko.  
 
Tai puikus mūsų krašto bendruomenės veiklos įvertinimas. Projekto metu kurortinėje teritorijoje sukurta turizmo ir poilsio infrastruktūra tiesiogiai prisidės prie turistų srautų didinimo, mūsų krašto patrauklumo,  bus kuriami patrauklūs kultūrinio turizmo produktai ir paslaugos. 
 
Petras Ivanovas, rajono Savivaldybės mero patarėjas 

1

2

3

 

Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
-8 # Rokas 2021-10-22 16:51
Noriu tarti nuoširdų AČIŪ Merui ir Jo komandai, ypač tiems kurie patarinėja Merui ekonomikos, regioninės plėtros ir investicijų klausimais. Dėkoju, kad Jūsų išminties, įžvalgumo dėka ir profesionalių politinio pasitikėjimo patarėjų dėka, keliate Zarasų raj. ekonominę ir socialinę gerovę. Tik Jūsų dėka Zarasai įgauna antrąjį kvėpavimą. Ačiū Jums už visą tą visuomeninį gėrį, kurį nenuilstamai ir be poilsio kuriate vardan mūsų krašto. Jūs mūsų šviesa, tikėjimas ir viltis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Rokui 2021-10-23 09:10
Paskaičius tavo visus ir ankstesnius komentarus, aišku, kad gyveni am-ino mėnulio pilnaties sąlygomis. Tokia patyrusio psichiatro išvada, nuo savęs pridėsiu. kad nėra sąlygų atsirasti kitai būsenai, kai tėvas serga silpnaprotyste...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-7 # Rokas 2021-10-23 13:17
Gal ir man fazė, gal ir prie fazės, gal ir šeima pagal Jūsų nustatytą diagnozę, tačiau, kad turime šaunų, darbštų ir kūrybingą Merą, su profesionalia politinio pasitikėjimo patarėjų regioninės plėtros ir investicijų klausimais komanda, tai niekas nenuginčys. Šlovė ir pagarba mūsų darbščiausiems, ačiū, kad kuriate vardan Zarasų. Už mūsų Merą, už ateities šviesą kasdienybėje, kylant Saulei iš rytų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # visvien nepažįsti 2021-10-23 18:23
Kiek tau sumokėjo,kad pastoviai rašai tą patį.....per galvą vertiesi,subinlaižys... ;-) :-*
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-7 # Vilius_s 2021-10-24 00:09
Tokia frazė, "kiek tau sumokėjo?" yra labai įžeidi, p. komentatoriau "vis vien nepažįsti". Turime didžiuotis Meru ir Jo politinio pasitikėjimo komanda, kuriai Zarasų krašto rinkėjai per paskutiniuosius dvejus rinkimus patikėjo rajono vairą suteikdami mandatą. Ši komanda nenuilstamai dirbdama Zarasų kraštui, siekia jį paversti ateities rojaus kampeliu šių dienų Lietuvoje. Džiaukimės ir didžiuokimės savo kraštu ir pasirinkimu per rinkimus, rajono vadovais bei visa patyrusia, atsakinga ir energinga politinio pasitikėjimo komanda, kuri Zarasus ir jų apylinkes, savo idėjomis grąžina kasmet jau ne vienerius metus ir rūpinasi krašto regionine plėtros ir investicijų politika šiame turtingais ežerais tyvuliuojančiame ir pušimis žaviame, paslaptingai harmoningos, gamtos apsupties krašte.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Tu taip kvaila 2021-10-26 00:30
Ar tave tėvas girtas padarė. Žiūrėk savo vaikų genetiką. Pašalpų nebus iš ko mokėti...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # gal 2021-10-22 19:39
na va muziejus gaus babkiu gal pakeis sutrunyjusius lauke prie pastato stovincius suolus
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # abejojantis 2021-10-22 19:40
Šalia Nacionalinės premijos laureato Š. Saukos darbų eksponuosime gerb. Al Jaffee darbų kopijas iš knygos, kurios beveik niekas neskaitė ir žinomo Baltarusijoje, bet labai kukliai Lietuvoje dailininko J. Peno darbus nuotraukose? Dar yra laiko pagalvoti, kad neprajuokintume Lietuvos ,,aukšto meno" supratimu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Vilius_s 2021-10-22 19:57
Kopijos, originalai, nuotraukos, koks skirtumas, viskas bus gerai. Gražus pastatas, naujos darbo vietos ištisus metus, naujas turistinis kultūrinis objektas, tiesiog pasidžiaukime. Zarasai atgyja gražiom vaiskiom spalvom. Pasidžiaukime, kad Meras ir Jo politinio pasitikėjimo komanda Zarasus tvarko neatpažįstamai!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Nikita 2021-10-22 23:15
Šaunuoliai, sukūrė ir gavo 300 tūkst. eur., litais tai būtų 1 mln. 100 tūkst. darbams pabaigti. Viliuosi tiek teritorijos eksterjeras, tiek vidaus interjeras, būsimus meno kūrinius reprezentuos puikiai. Bravo. Taip ir toliau, mūsų visų gerb. Mere.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # O rubliais kiek? 2021-10-23 12:36
Rubliais senas komuniūga dar paskaičiuok kiek būtų
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Paskaičiuok 2021-10-25 19:49
Kiek tavo močia rubliais, būdama partorge uždirbo, o tėvas prisivogė. Bus teisingiau.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti


Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės įvestiems ribojimams galimybių paso neturinties asmenims?

Savaitės populiariausi

ZARASŲ MIESTO EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ
03 Gruod. 2021 12:39ZARASŲ MIESTO EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ

Gruodžio 3 d. 16.30 val., Sėlių aikštėje, Zar [ ... ]

Plačiau
TERLIOTOJAI PRIVALO SULAUKTI ĮVERTINIMO
01 Gruod. 2021 09:24TERLIOTOJAI PRIVALO SULAUKTI ĮVERTINIMO

Gražėja Zarasai. Ypač tą pastebi svečiai. Jie [ ... ]

Plačiau
GRUODŽIO MĖNESĮ POLICIJOS PAREIGŪNAI KELIUOSE VYKD...
01 Gruod. 2021 17:50GRUODŽIO MĖNESĮ POLICIJOS PAREIGŪNAI KELIUOSE VYKDYS PREVENCINES PRIEMONES

Informuojame, kad gruodžio mėnesį policijos par [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

Pirksiu Gražą
( / Nekilnojamasis turtas)

noimage
12-06-2021

Lenovo mašininis / automobilinis pakrovėjas, įkroviklis
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

Lenovo mašininis / automobilinis pakrovėjas, įkroviklis
12-06-2021

Metalinė lova
( / Kita)

Metalinė lova
12-05-2021

Gitara su įdėklu
( / Kita)

Gitara su įdėklu
12-05-2021

Vaistinis augalas Alijošius
( / Kita)

Vaistinis augalas Alijošius
12-05-2021

Parduodu medinį langą
( / Kita)

Parduodu medinį langą
12-03-2021

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information