Adomus

Ignalinos kredito unija

Dienos informacija


Dienos vardadieniai:


Lietuvoje

Prisijungimas / Registracija

KEISIS BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ DARBUOTOJŲ ATLYGINIMAI

atlŠiandien Seimas pritarė teisės aktų pakeitimams, kurie lems biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos koeficientų didėjimą mažiausiai uždirbantiems ir užtikrins teisingą apmokėjimą už kvalifikuotą darbą.

Be to, nuo kitų metų nustačius 840 eurų minimalųjį darbo užmokestį ir 186 eurų bazinį pareiginės algos dydį, minimalūs kvalifikuotų darbuotojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai bus didesni už nekvalifikuotų darbuotojų darbo užmokestį. 

Nuo 2023 m. sausio 1 d. pareiginės algos padidės apie 17 tūkst. nekvalifikuotų (D lygio) darbuotojų, kuriems nustatytas minimalusis darbo užmokestis (padidės apie 83 eurais į rankas), apie 25 tūkst. darbuotojų, kurie gauna minimalius koeficientus (atlyginimas padidės 98-158 eurais), daugiau kaip 60 tūkst. pedagoginių darbuotojų.

Maksimalius pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų dydžius nuspręsta didinti, siekiant atliepti matomą tendenciją, jog dalis biudžetinių įstaigų darbuotojų jau yra pasiekę maksimalias koeficientų lubas. Nuo kitų metų maksimalūs koeficientai didės 11-16 proc., t. y. vidutiniškai apie 350 eurų. Taip pat teisės aktuose patikslinta, kad darbuotojui nustatytų priemokų suma negali viršyti 30 proc. pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio, o už budėjimą darbuotojui mokama Darbo kodekso nustatyta tvarka.

A, B ir C lygio pareigybių minimalūs koeficientai padidinti nuo 10 iki 12 proc. (A ir B lygio pareigybių minimalius koeficientus didinant 0,5 koeficientiniais dydžiais, C lygio – 0,4), administracijos padalinių vadovų ir jų pavaduotojų, įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų pareigybių minimalūs koeficientai padidinti 0,6 koeficientiniu dydžiu. 

A lygis – tai pareigybės, kurioms eiti būtinas ne žemesnis nei aukštasis universitetinis arba koleginis išsilavinimas, pavyzdžiui, kultūros centro vadovas, teisininkas, personalo specialistas, buhalteris, kalbos redaktorius, socialinis darbuotojas, aktorius. B lygis – tai pareigybės, kurioms reikalingas ne žemesnis kaip aukštesnysis išsilavinimas, įgytas iki 2009 metų, ar specialusis vidurinis išsilavinimas, įgytas iki 1995 metų, pavyzdžiui, apskaitininkai, registratoriai, sekretoriai, technikai, operatoriai. C lygis – tai pareigybės, kurioms būtinas ne žemesnis kaip vidurinis išsilavinimas ir (ar) įgyta profesinė kvalifikacija, pavyzdžiui, vairuotojas, slaugytojo padėjėjas, socialinio darbuotojo padėjėjas, virėjas, gaisrininkas.  

Pareiginės algos padidėjimo pavyzdžiai:
Turinčių minimalius koeficientus savivaldybės daugiafunkcinio centro vadovo, rajono turizmo informacijos centro vadovo, rajono kultūros centro vadovo pareiginė alga nuo 2023 m. dėl minimalių koeficientų ir dėl bazinio dydžio padidinimo padidėtų 154 eurais, sporto centro vadovo, kuris turėjo maksimalų koeficientą, pareiginė alga tik dėl bazinio dydžio padidėtų 74 eurais.

Mažiausią koeficientą turinčiam A lygio darbuotojui, pvz., kalbos redaktoriui ar buhalteriui pareiginė alga dėl bazinio dydžio didėjimo ir dėl mažiausio koeficiento didėjimo padidėtų 120 eurų. Jeigu tai A lygio darbuotojas, pvz., finansininkas ir jo koeficientas yra maksimalus, jam dėl bazinio dydžio pareiginė alga padidėtų 58 eurais. C lygio pareigybėms – jeigu tai mažiausią koeficientą turintis slaugytojo padėjėjas, jam pareiginė alga dėl bazinio dydžio didėjimo ir dėl koeficiento didėjimo padidėtų 98 eurais. Jeigu tai C lygio darbuotojas, pavyzdžiui, vairuotojas, turintis didžiausią pareiginės algos koeficientą, jam pareiginė alga tik dėl bazinio dydžio padidėtų 39 eurais. 

atl


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti

Apklausa

Ar dėl infliacijos ribojate savo išlaidas?

Savaitės populiariausi

PATVIRTINTA SAVIVALDYBIŲ RINKIMŲ KOMISIJŲ SUDĖTIS ...
29 Lapk. 2022 13:28PATVIRTINTA SAVIVALDYBIŲ RINKIMŲ KOMISIJŲ SUDĖTIS 2023 M. RINKIMAMS

Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VR [ ... ]

Plačiau
KVIEČIAME DALYVAUTI KALĖDINĖJE MUGĖJE – PAGAMINTA ...
01 Gruod. 2022 06:40KVIEČIAME DALYVAUTI KALĖDINĖJE MUGĖJE – PAGAMINTA ZARASŲ RAJONE!

Kalėdinėje mugėje dalyvaus vietos gamintojai ir [ ... ]

Plačiau
NUOSTABUS KONKURSAS – ŠVENTĖ „MIS MOKYKLA 2022“...
28 Lapk. 2022 12:11NUOSTABUS KONKURSAS – ŠVENTĖ „MIS MOKYKLA 2022“

„Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje gražiausia [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

Nupirkčiau
( / Transporto priemonės)

Nupirkčiau
11-29-2022

Tvirtinimo diržai,sukabinimai
( / Kita)

Tvirtinimo diržai,sukabinimai
11-28-2022

Kasu sniegą, dirbu kt. darbus
( / Darbo skelbimai)

noimage
11-28-2022

Vandens šulinių valymas Tel.864385273
( / Darbo skelbimai)

noimage
11-28-2022

Kaitlentė
( / Kita)

Kaitlentė
11-27-2022

Eglutė
( / Kita)

Eglutė
11-27-2022

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information