PAMINĖTOS ZARASŲ SKAUTŲ ORGANIZACIJOS ATKŪRIMO 22-OSIOS METINĖS

DSCF5441Nuo vasario vidurio iki kovo 1 dienos Zarasų krašto muziejuje veikė 1995 m. atkurtos skautų organizacijos Zarasuose 22-osioms metinėms skirta paroda. Apie šios organizacijos susikūrimą, istoriją papasakojo muziejininkas Šarūnas Pošius. Parodoje eksponuojamas nuotraukas iš ankstesnės skautų veiklos, organizacijos simbolius komentavo bei prisiminimais dalijosi pirmasis Zarasų skautų vadovas Rimvydas Cikanas. Apie dabartinę skautijos veiklą pasakojo Lietuvos skautijos Utenos Abraomo Kulviečio draugovės Zarasų skyriaus skautų vadovas Ugnius Meškas. Renginyje taip pat dalyvavo Artūras Laurikėnas, vienas iš pirmųjų atkurtos skautų organizacijos vadovų, keletas kitų buvusių bei būrelis jaunųjų skautų. Drauge buvo sudainuota keletas R. Cikano sukurtų skautiškų dainų.

Truputis šios organizacijos istorijos. Skautų draugovė Zarasuose buvo įkurta 1923 m. Jos įkūrėjas ir vadovas – mokytojas A. Urbonas. 1927 m. Zarasų skautai bendravo su Rokiškio Tumo-Vaižganto, Latvijos Daugpilio gimnazijų skautais. Skaučių globėja Zarasų gimnazijoje buvo mokytoja A. Buzelienė, berniukų – mokytojas P. Šuolys, o vėliau – A. Šatas. Nuo 1933 m. Zarasų krašte veikė S. Dariaus ir S. Girėno aviacijos draugovė, įkurta skauto Zigmo Drungos.


Magučių miške, rytiniame Zarasaičio ežero krante, yra 170 m virš jūros lygio iškilusi kalva – aukščiausia vieta Zarasų miesto ribose, vadinama Skautų kalnu. Skautų kalno istorija siekia 1935 m., kai Zarasų Kazimiero Būgos aukštesniosios komercijos mokyklos skautai šią kalvą apsodino medeliais. Tais pačiais metais skautams remti draugijos pirmininko, Zarasų apskrities viršininko Jono Šlepečio rūpesčiu iš nugriautos bažnytėlės paimtas pamatų akmuo, nutašytas ir jame iškalta skautiška lelija su šūkiu ,,Budėk!“. Prie akmens-aukuro vykdavo skautų sueigos, jaunimas švęsdavo Jonines, Sekmines ir kitas metines šventes, kurdavo laužus, linksmindavosi.


1940 m. Rusijai okupavus Lietuvą, Lietuvos skautų sąjunga buvo panaikinta.

1955 m. akmuo sovietų valdžios buvo nuverstas nuo pamatų ir užbertas žemėmis.

1989 m. įvyksta Atkuriamasis Lietuvos skautų suvažiavimas, kuriuo atkuriama skautų veikla Lietuvoje. Tais pačiais metais Zarasų jaunuoliai, padedant rajono miškininkams, skautų akmenį atkasė ir atstatė ant išlikusių pamatų, šalia pasodino medelių.

1995 m. įkuriama Lietuvos skautija. 1996 m. vasarą Gražutės girioje suorganizuota pirmoji Zarasų skautų stovykla. Šiuo metu Utenos Abraomo Kulviečio draugovės skyriaus tunte yra 15 skautų, jiems vadovauja U. Meškas.

Vasilijus Trusovas, Zarasų krašto muziejaus kolekcijų saugotojas-kultūrinių renginių koordinatorius

Vasilijaus Kukonenkos nuotraukos

DSCF5441

DSCF5445

DSCF5448

DSCF5453

DSCF5460

DSCF5467

DSCF5468


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Kino filmas Zarasuose


Apklausa

Koks Jūsų pagrindinis poreikis keliaujant?Bendruomenė „Miško broliai“

Savaitės populiariausi

DIMITRIŠKĖSE DURIS ATVĖRĖ KAVINĖ
15 Lap 2019 14:32DIMITRIŠKĖSE DURIS ATVĖRĖ KAVINĖ

Zarasų profesinėje mokykloje buvo apleistos ir s [ ... ]

Plačiau
ĮSIBRAUTA Į KOMPIUTERIŲ KABINETĄ
13 Lap 2019 08:15ĮSIBRAUTA Į KOMPIUTERIŲ KABINETĄ

2019-11-12 gautas Zarasų rajono Antazavės social [ ... ]

Plačiau
ZARASŲ „ROTARY“ KLUBAS KVIEČIA SKAITYTI
12 Lap 2019 12:15ZARASŲ „ROTARY“ KLUBAS KVIEČIA SKAITYTI

Skubame skaitytojams pranešti džiugią ži [ ... ]

Plačiau

Naudingos nuorodos

Naujausi skelbimai

OPEL ASTRA
( / Transporto priemonės)

noimage
11-18-2019

Greita paskola. Paskolos internetu. Vartojimo kreditas.
( / Kita)

Greita paskola. Paskolos internetu. Vartojimo kreditas.
11-18-2019

Adi C-4 2,5l. 85kw
( / Transporto priemonės)

Adi C-4 2,5l. 85kw
11-18-2019

Pirksiu
( / Kita)

Pirksiu
11-18-2019

Statybinis konteinerinis vagonėlis
( / Nekilnojamasis turtas)

Statybinis konteinerinis vagonėlis
11-18-2019

TVENKINIŲ KASIMAS–EKSKAVATORIAUS NUOMA
( / Transporto priemonės)

TVENKINIŲ KASIMAS–EKSKAVATORIAUS NUOMA
11-18-2019

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information