A. BILOTAITĖS VIZITO UTENOJE METU – DĖMESYS VISUOMENĖS SAUGUMUI  

7
264

Ketvirtadienį Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė darbo vizitu lankėsi Utenos apskrityje. Susitikimo su Utenos, Zarasų, Ignalinos, Molėtų, Anykščių ir Visagino rajonų savivaldybių merais bei statutinių tarnybų vadovais aptarė saugumo situaciją mokyklose ir įstaigose dėl joms siųstų grasinamojo pobūdžio laiškų, taip pat civilinės saugos, policijos pertvarkos ir pareigūnų aprūpinimo klausimus.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, šiandien sulaukėme vieno grasinančio pranešimo dėl neva padėto sprogmens. Elektroninių laiškų siuntimai bent kol kas nurimo.

„Visus iki šiol siųstus pranešimus vertiname kaip melagingus. Tačiau turime išlikti budrūs ir pasirengę, nes hibridinės atakos tampa mūsų kasdienybe. Raginame visus ir toliau laikytis parengtų reagavimo rekomendacijų ir esant reikalui – konsultuotis su pareigūnais“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Vizito metu aptarti ir aktualūs civilinės saugos klausimai, savivaldybių pasirengimas reaguoti, gyventojų švietimo ir informavimo apie pasiruošimą ekstremaliosioms situacijoms stiprinimas.

Anot ministrės, geopolitinės grėsmės reikalauja operatyvių veiksmų užtikrinant gyventojų saugumą – tiek suteikiant jiems daugiau žinių kaip reaguoti, tiek didinant priedangų skaičių, rengiant civilinės saugos pratybas, peržiūrint evakuacijos planus.

Skelbiama, kad šiuo metu vyksta parengties pareigūnų skyrimo procesas savivaldybėse. Utenos, Zarasų, Anykščių, Visagino rajonų savivaldybės šiuos pareigūnus jau turi. Molėtų rajono savivaldybė – procese. Šalies mastu turės būti ne mažiau kaip 74 parengties pareigūnai (60 savivaldybių, 14 ministerijų). Jų misija ekstremaliųjų situacijų suvaldymo metu – itin reikšminga.

Per 1,5 metų savivaldybėse sukurtas 2,5 tūkst. priedangų tinklas gyventojų apsaugai nuo oro pavojaus ir netiesioginio apšaudymo. Pavojaus atveju parinktose priedangose tilptų apie 820 tūkst. šalies gyventojų (iš 2, 85 mln.) , t. y. apie 29 proc.

Taip pat skiriamos investicijos į gyventojų perspėjimo sistemą – plečiamas sirenų tinklas.

Susitikime kalbėta ir apie planuojamą policijos administracinę pertvarką. Siūloma policijos veiklą organizuoti per penkis Policijos departamento struktūrinius dalinius – apygardų vyriausiuosius policijos komisariatus (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio). Po pertvarkos policijos sistema atitiks prokuratūros ir teisminių institucijų teritorinio išdėstymo ribas.

Sumažėjus juridinių asmenų skaičiui bus pašalintos perteklinės valdymo grandys, efektyviau organizuojama veikla ir užtikrinama veiklos kontrolė. Ministrė pažymi, jog pareigūnai nenutols nuo gyventojų, nes jų faktinė darbo vieta liks ta pati – regionuose. Galimybė operatyviai ir lanksčiai perskirstyti pajėgas, naudoti didesnius žmogiškuosius ir aprūpinimo išteklius tik padidins saugumą bendruomenėse.

Papildomai bus įsteigti keturi policijos komisariatai – Marijampolės m., Tauragės raj., Utenos raj. ir Alytaus m. ir raj. savivaldybių teritorijai prižiūrėti.

„Vykdant policijos pertvarką nė vienas policijos komisariatas nebus uždarytas. Papildomos policijos pajėgos bus skiriamos ir darbui seniūnijose – tiek miesto, tiek kaimiškose vietovėse. Mūsų siekis – saugi visuomenė“, – sako ministrė A. Bilotaitė.

Šiuo metu VRM parengtomis Vidaus tarnybos statuto pataisomis siekiama tobulinti pareigūnų užmokesčio sistemą ir pritraukti pareigūnų į tarnybą.

Visų grandžių statutinių įstaigų pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ 2024 m. vidutiniškai augs 108 eurais ir sieks 1 444 eurų.

Vizito Utenoje metu vyko ir diskusija dėl nepilnamečių psichotropinių medžiagų vartojimo ir platinimo prevencijos.

VRM iniciatyva, policija parengė saugumo rekomendacijas mokykloms, kuriose pateikti pasiūlymai dėl saugumo reikalavimų užtikrinimo ugdymo įstaigose ir jų prieigose. 

Policijos duomenimis, 2022 m. registruota 150 nepilnamečių, įtariamų padarius nusikalstamas veikas, susijusias su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jų kontrabanda, per 8 šių metų mėnesius registruoti 75 tokie atvejai.

ELTA (ELTA)

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

7 KOMENTARAI

  1. Gaila, kad ministrė neinformuota, kas iš tikrųjų vyksta Zarasuose. Būta atvejų, kai policija čia galimai piktnaudžiavo savo valdine padėtimi, naudodamasi gyventojų nežinojimu ir savo privalomais vykdyti administraciniais įgaliojimais, priiminėjo nekvalifikuotus, teisės aktais nepagrįstus sprendimus, taip pat nepripažino ir nesiėmė jokių priemonių savo pareigūnų padarytoms klaidoms pašalinti. Labai liūdna, kai sunkiai besiverčiantys zarasiškiai, neišgalintys savo teisių apginti teisme, dar turi bijoti ir policijos.

  2. Ministerija turėtų ne tik reformas daryti, bet ir pasidomėti,kaip dirbaPK vadai ir jų pavaldiniai. Jie gauna pilną informaciją iš žmonių,bet stengiasi apginti munduro garbę.Visai nedirba imuniteto tarnyba,kuri tik stengiasi apginti pareigūnų neprofesionaluma, netinkamą pareigų atlikimą,tyrimo medžiagos klastojimą.Deja,ministerija visai nesirūpina,kaip dirba pavaldiniai.

  3. Zarasų mentai baikštūs, pasimetantys, neturintys tinkamo psichologinio parengimo, nedemonstruojantys policijos pareigūnams būtinos kvalifikacijos ir administracinius teisės pažeidimus įforminantys atmestinai, su klaidomis ir netikslumais. Taip kad visada būkite kritiški šiems uniformuotiems ponams ir nebijokite visomis teisėtomis priemonėmis ginti savo teises. Sėkmės.

  4. Deja, tų teisėtų priemonių gintis nuo įžūliu policininkų nėra. Pas mus rajone uniformuoti ponai elgiasi,kaip jiems norisi,jokios kontrolės jiems nėra.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite