AIRINGA ŠAPALAITĖ APDOVANOTA 500 EURŲ PRIZU UŽ PUIKIUS REZULTATUS

4
118

Šiuo metu Airinga Šapalaitė gyvena dar aktyviau nei visada – laikomi abitūros egzaminai, pasiruošimas stoti studijuoti į universitetą ir dar tebevykstantys koncertai ir pasiruošimas konkursams nesutrukdė susitikti su Zarasų rajono savivaldybės mere Nijole Guobiene ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos direktoriumi Rimantu Bikučiumi.

Šis susitikimas įvyko atskirai nuo visų gabių vaikų apdovanojimų ceremonijos (kuri vyko Zarasų rajono savivaldybės administracijos Didžiojoje salėje 2024 m. birželio 14 d.), nes tą dieną Airinga laikė istorijos valstybinį egzaminą. Gabių vaikų apdovanojimo ceremonijoje Airinga Šapalaitė turėjo būti apdovanota didžiuoju prizu – 500 eurų už savo pasiekimus tiek respublikiniuose, tiek tarptautiniuose muzikos konkursuose.

Susitikimo metu Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos direktorius Rimantas Bikulčius gražių žodžių negailėjo nei Airingai, nei ją ruošusiam mokytojui Gražvydui Gasparavičiui – būtent šis mokytojas „atrado“ talentą Airingoje ir stengėsi jai padėti šį talentą išugdyti iki tokių pasiekimų, kokius matome šiandien. Direktorius ne kartą pažymėjo, kad ši mergina turi ne tik daug talento, tačiau įdeda ir labai daug nuoseklaus darbo. Atsakomybė ir darbštumas – Airingos ryškiausios direktoriaus matomos savybės.

Kaip pati Airinga sako – mokytojas Gražvydas tikrai svariai prisidėjo prie jos pasirinkto muzikos kelio. Gražvydas stengėsi, kad jaunoji kūrėja ir atlikėja dalyvautų daugybėje koncertų ir konkursų, kurie, kaip mokytojas sako, „užaugina raumenį“ ir suteikia daug patirties. Airinga prisimena, kad iš pradžių ji turėjo scenos baimę, tačiau dalyvavimas konkursuose suteikė daugiu pasitikėjimo savimi ir šiuo metu ji, stovėdama ant scenos, jaučiasi puikiai. Mergina pasakojo, kad jos muzikos kelias prasidėjo nuo 6 metų, kai ji labiausiai norėjo būti pianiste ir pradėjo mokytis šios specialybės. Vėliau šios svajonės atsisakė, o mokykloje muziką jai pradėjo dėstyti mokytojas Gražvydas, kuris Airingai pasakė: „Tu dainuosi“. „Taip ir įvyko!” – juokiasi Airinga.

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė džiaugėsi Airingos pasiekimais muzikinėje veikloje, įteikė atminimo dovanas. Merė domėjosi mokinės tolimesnių gyvenimu ir muzikos vieta jame, muzikos kelio pradžia ir kitais gyvenimo planais. Airinga pasakojo, kad šiuo metu aktyviai ruošiasi stoti į universitetą – toliau ji planuoja mokytis glaudžiai su muzika susijusią specialybę Lietuvoje. Paklausta ar planuoja dalyvauti kuriame nors populiariame televizijos muzikiniame šou, Airinga atviravo, kad artimiausiuose planuose šios svajonės nepuoselėja, tačiau ateitis gali atnešti įvairių iššūkių.

Daugiausiai jėgų ir laiko mergina atiduoda muzikai, tačiau ir kitų mokykloje dėstomų dalykų rezultatais ji nesiskundžia – sako, kad svarbu būti visapusišku žmogumi – juk kūryba ir yra iš visumos, nes užsidaręs ir susikoncentravęs tik į vieną dalyką geros dainos neparašysi. Reikia ir mokytis, ir ilsėtis, ir su draugais pabūti.

Paklausta ar džiaugiasi užaugusi Zarasuose, ar jai užteko mokyklos bendruomenės ir kitų mokymosi resursų būtent čia, Airinga sakė: „Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę augti ir mokytis čia, nes visi mano, kad galimybių yra tik didžiuosiuose miestuose, o aš manau kitaip. Būtent mano mokytojai man skyrė pakankamai laiko, pamatė mane ir skyrė man tiek dėmesio, kiek man reikėjo, kad šiandieną turėčiau tokius rezultatus, kokius turiu. Manau, kad kitur aš nebūčiau gavusi tiek dėmesio ir mokytojų laiko“.

Dėkojame Airingai Šapalaitei ir jos mokytojui Gražvydui Gasparavičiui už garsinamą Zarasų rajono vardą, puikius pasiekimus muzikos srityje ir linkime sėkmės kuriant ateities planus!

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

4 KOMENTARAI

  1. Dėkojame Airingai Šapalaitei ir jos mokytojui Gražvydui Gasparavičiui už garsinamą Zarasų rajono vardą. Jau nebe pirmą kartą administracijos „rašytojai” prirašo nesąmonių. Dėkoja už garsinamą vardą. Nesupratome minties. Gal vardo garsinimą? Kas dėkoja už vardą?

  2. Yra ir daugiau „perliukų” straipsnyje. Dalyvavimas konkursuose suteikė daugiu pasitikėjimo savimi. Kas čia per žodis daugiu. Apskritai tekstas išdraikytas, nesukoncentruotas ir kelia šypseną dėl tokio padėkos mergaitei.

  3. Savivaldybės rašymo profesionalams ir talentams kur kas lengviau yra tiesiog iš interneto svetimus šventinius sveikinimų tekstus kopijuoti, o čia jau tenka patiems su skurdoku lietuvių kalbos išmanymu kokią nors žinutę sukurpti. Bėda.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite