AKCIJA „DAROM“: ORGANIZUOTAI IR PAKILIAI

0
13
darom 1

Aktyviai akcijoje „Darom“  dalyvavo rajono Savivaldybės institucijos, įstaigos, seniūnijos, bendrovės. Šią  visuotinę viešųjų erdvių tvarkymo akciją, kurios pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą bei stiprinti vietines bendruomenes, zarasiškiai pasitiko su iššūkiais ir pokyčiais.  Karantino  suvaržymai akcijos nesustabdė. Šiemetinė  akcija pritraukė taip pat daug švarios gamtos entuziastų. Joje aktyviai dalyvauja ir jauni, ir seni.

Prieš akciją įvyko rajono Savivaldybės administracijos pasitarimas. Jame dalyvavo akcijos organizatoriai ir jie aptarė pasirengimą  akcijai „Darom“. Pasitarime buvo akcentuota, kad jau tradicija  tapusi viešųjų erdvių tvarkymo akcija „Darom“ šiais metais vyksta  su pokyčiais. Organizatoriai buvo paraginti  pasirūpinti aplinkos tvarkymu iki galo ir šiukšles ne tik surinkti, bet ir išrūšiuoti bei priduoti. Anksčiau šios akcijos dalyviai ne visuomet susimąstydavo ir žinodavo, kur nukeliauja surinktos šiukšlės, nežinojo ir kas joms ateityje rūpinsis.                                                                       

Entuziastai valė mus supančią aplinką nuo atliekų. Siekiant išvengti žmonių būriavimosi, buvo atsisakyta susirinkimo vietų ir atliekų surinkimo taškų, viešai skelbiant tik problemines teritorijas, kuriose tikėtinos atliekų sankaupos.                                                                            

Savivaldybei didelį paramą suteikė  Utenos regiono atliekų tvarkymo centro  darbuotojai. Išrūšiuotos pakuotės ir antrines žaliavos keliavo į jų skirtus konteinerius, o kitos atliekos buvo pristatytos į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.                                                   

Akcijos organizatoriai pagalvojo ir apie .pavojingas atliekas. Sutiko surinktas akcijos metu pavojingas atliekas laikinai pasaugoti UAB „Zarasų autobusai“. Automobilių  padangas, kitas pavojingas atliekas  akcijos dalyviai atvežė ir paliko laikinam saugojimui šioje bendrovėje.                                     

Visur akcija vyko pakiliai ir organizuotai. Ypač pasižymėjo  antazaviškai.  Savanorė  Aneta Kastrickienė iš Būgų kaimo kartu su trimis seniūnijos darbininkais  sutvarkė du akcijos žemėlapyje Antazavėje pažymėtus taškus, surinko ir išrūšiavo apie 20 maišų atliekų. Buvo surinkta daugiau kaip 30 automobilinių padangų. Jas  nemokamai priėmė Regiono atliekų tvarkymo centro stambiagabaritinių atliekų aikštelėje. Už padangų išvežimo paslaugą sumokės Antazavės seniūnija. Kultūrinių renginių organizatorius Antazavėje, mėgėjų meno kolektyvo vadovas Gytis Gruzdas organizavo Antazavės kapinėse esančių partizanų kapų bei savanorio vyr. leitenanto Juozo Andriūno kapo tvarkymą.                                                                                                                                              

Daug gerų darbų buvo padaryta Turmanto seniūnijoje Po akcijos  pagražėjo aplinka  Degučių, Zarasų  seniūnijose ir kitose rajono vietovėse. Šauniai padirbėjo ir rajono jaunieji šauliai, vadovaujami Algirdo Guogio.                                                                                                            

Savivaldybė dėkoja visiems entuziastams, dalyviams, padėjusiems įgyvendinti šią geranorišką akciją.

Petras Ivanovas

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite