AKCIJOS DAROM 2017 VADOVĖ: SAVO ATEITĮ KURIAME JAU ŠIANDIEN

0
86
16587154 1230355660345849 616552471633713469 o

Organizacija DAROM gyvuoja jau dešimt metų, o šiais, jubiliejiniais ir ypatingai svarbiais Lietuvai metais akcijos DAROM vadove tapo 29 – erių Kristina Baranovaitė. Ji įsitikinusi, jog akcija DAROM yra tinkamas būdas suvienyti Lietuvą kartu kuriant teigiamą pokytį tiek sau, tiek ateities kartoms.

Kuo užsiėmėte prieš tampant akcijos DAROM vadove?
Gyvenime man visada rūpėjo patirti kuo daugiau: veikti, ieškoti, atrasti… Geriausiai šį teiginį iliustruoja tai, jog esu gyvenusi keturiuose žemynuose (viso septyniose šalyse), aplankiusi dar per trisdešimt šalių.

Vytauto Didžiojo universitete esu baigusi viešųjų ryšių magistrą. Pagal mainų programas studijų metais teko pasimokyti Ankaroje (Turkija) ir Osle (Norvegija), atlikti praktiką Londone (Jungtinė Karalystė).

Darbinė mano patirtis taip pat labai plati: nuo anglų kalbos mokytojos Bogotos (Kolumbija) valstybinėje mokykloje iki žurnalistės, nuo projektų vadovės iki darbo vienoje Guadalacharojos (Meksika) kompanijoje su Amerikos rinka, nuo darbo senelių namuose iki Europos Parlamento.

Savo pavyzdžiu noriu pakviesti visus jaunus žmones išdrįsti žengti už savo komforto zonos ribų. Pasaulis daug platesnis, nei galite pagalvoti būdami vienoje vietoje! Tad keliaukite, atraskite, bet visada grįžkite namo. Ir parvežkite tą gerąją patirtį pas mus, į Lietuvą.

Kas paskatino imtis šios veiklos?
Aš tikiu Lietuva ir jos žmonėmis. Tikiu, kad dirbdami visi kartu galime padaryti didelį pokytį, nes juk ir vienas žmogus gali pakeisti pasaulį. Pagalvokite, kiek daug pasiekiame, kai kartą per metus, bene kas dešimtas Lietuvos gyventojas išeina tvarkytis, gražinti savo aplinką. Tai ne tik tvarkymasis, tai ir bendruomeniškumo kūrimas, žmogiškojo ryšio atsiradimas. Vis dažniau kalbama, kad gyvename svetimėjančioje visuomenėje, todėl Lietuvai ypatingai reikalingi tokie tautą vienijantys renginiai – DAROM akcijos.

Ar visą laiką buvote žmogus, kuriam rūpėjo aplinka ir į ją išmetamos atliekos?
Mes visi esame savo pasaulio, Lietuvos kūrėjai. Būkime mūsų šaliai reikalingu pokyčiu. Nepriimkime šio pasaulio kaip duotybės. Būkime verti šio pasaulio, prisidėkime savo darbu prie jo gerovės.

Manau, kad apie aplinką mes turime galvoti globaliai, tačiau elgtis – lokaliai, savo aplinkoje vertinti ir saugoti gamtą.

Švariame pasaulyje gera gyventi. Liūdniausia tai, kai žmonės įpranta gyventi šiukšlių apsuptyje, jie jau nebemato tų šiukšlių aplink save. Jie nebesupranta, kad gamta turi būti švari. Jie netgi nesuvokia, kad viskas, kas išmetama į orą, vandenį, dirvožemį vienokiu ar kitokiu būdu, anksčiau ar vėliau sugrįš žmonijai atgal…

Kuo, Jūsų akimis, ypatingas DAROM?
DAROM ypatingas tuo, kad tai daugiausiai žmonių apjungiantis socialinis judėjimas Lietuvoje. DAROM gimė kaip aplinkosauginis judėjimas, kuriuo siekiama ne tik surinkti šiukšles, bet ir padaryti pokytį žmonėse, kad jie vertintų aplinką ir jos neterštų. Juk vieną kartą pakėlęs šiukšlę, kitąsyk veikiausiai jos neišmesi. Siekiame, kad tvarkymasis būtų ne vienadienis, bet nuolatinis procesas, kad DAROM akcijos Lietuvai nebebūtų reikalingos.

Kokie Jūsų, kaip vadovės, užsibrėžti tikslai?
Siekiame, kad DAROM taptų Lietuvos pilietinės visuomenės raidos pagrindu. DAROM organizacija siekia ne tik rinkti atliekas, bet ir šviesti žmones, įgyvendinti ne tik aplinkosauginius, bet ir kultūrą, sportą, socialinę veiklą, pilietiškumą skatinančius projektus.

Labai svarbus ir vidinės DAROM komandos dvasios palaikymas. Siekiame sukurti tvirtą DAROM komandą, kurioje būtų puoselėjamos savanorystės, aktyvumo, pilietiškumo vertybės. Mes prisiimame atsakomybę už supantį pasaulį ir keičiame Lietuvą į gražesnę.

Jei Jūs taip pat norite prisidėti prie švaresnės bei gražesnės Lietuvos kūrimo – prisijunkite prie DAROM 2017!

Šiais metai akcija vyks balandžio 22 dieną, 10 valandą oficialiuose DAROM taškuose, esančiuose visoje Lietuvoje.

DAROM taškų žemėlapis bus paskelbtas balandžio 10 d. mesdarom.lt Taip pat DAROM taškų ieškokite savivaldybių internetiniuose puslapiuose. Būtent iš šių taškų bus išvežami raudoni DAROM maišai į sąvartynus akcijai pasibaigus.

Organizatoriai kviečia didesnes įmones bei organizacijas registruotis iš anksto: https://goo.gl/forms/PZVHdDpHekNeGRwB2. Tokiu būdu akcijos dieną bus galima tvarkingai suvaldyti dalyvių srautus.

Norintys prisidėti prie akcijos DAROM 2017 organizavimo: tapti DAROM regionų ar miestų koordinatoriais, patruliais ar draugais-rėmėjais, rašykite el.paštu: hr@mesdarom.lt.
Nuo balandžio mėnesio visuose didžiuosiuose prekybos centruose galėsite įsigyti DAROM šiukšlių maišus. Pirkdami šiuos maišus prisidėsite prie DAROM organizacijos iniciatyvų įgyvendinimo.

Sekite naujienas Mes Darom Facebook puslapyje, o visą reikalingą informaciją rasite www.mesdarom.lt.

DAROM ir GAMTA TAU PADĖKOS!
Autorė: Deimantė Tumkutė

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite