ALBINO ŠILEIKOS DROŽINĖTŲ PRIEVERPSČIŲ PARODA AMATŲ CENTRE ANTAZAVĖS DVARE

0
62

Pirmąją pavasario dieną kviečiame jus į Albino Šileikos drožinėtų prieverpsčių parodos ATIDARYMĄ!

Atidarymo metu turėsime galimybę ne tik susipažinti su autoriumi ir jo mylima veikla, bet ir prie šiltos arbatos puodelio pasimokyti drožybos amato kartu. Kupini širdies Albino darbai pasakiškai papuošė mūsų amatų centrą, tad kviečiame apsilankyti, pamatyti ir puoselėti amatą kartu!

Parodos atidarymas kovo 1 d. (penktadienis), 18 val. Amatų centre Antazavės dvare, Dvaro g. 17, Antazavė.

Paroda veiks nuo kovo 1 d. iki balandžio 5 d.

Apie autoriu:

Albinas Šileika, gimęs 1973 m., gyvena Utenos r., Antalgės k. Mokėsi Lietuvos Policijos Akademijoje, dirba Policijos Departamente. Lietuvos Tautodailininkų sąjungos bendrijos narys.

Nuo 10 metų pradėjo mokytis drožybos amato. Mokyklą baigė Vilniuje, po to Vilniaus Ąžuolo fabrike įgijo staliaus specialybę, o Balbieriškio ŽŪM – žemės ūkio mašinų technologo specialybę. Po mokslų tarnavo Lietuvos kariuomenėje, grįžęs įstojo į Vilniaus Policijos Akademiją. Po studijų įsidarbino Utenos apsk. VPK.

A. Šileika yra Utenos rajono tautodailininkas. Sukūręs 2200 vienetų iš medžio verpsčių-prieverpsčių, 150 vnt. rankšluostinių, kolekcijoje turi 220 vnt. darbų, kurie keliauja po parodas Lietuvoje, JAV, ir.t.t jų būta 138, pravedęs 165 edukacinių užsiėmimų vaikams, suaugusiems.

 2016 vasario 16 d. Utenos rajono savivaldybė A.Šileikai įteikė kultūros premiją „Už kultūros puoselėjimą Utenoje, Lietuvoje. 2016 m.”. Lietuvos žemės ūkio ministerija A.Šileikos drožinius prieverpstes, rankšluostines sertifikavo tautiniu paveldu. 2016 m. Lietuvos žemės ūkio ministerija A.Šileiką sertifikavo tradicinių amatų meistru.

 „Medžio drožyba – tai senas amatas ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kiek mes galime tęsti senąsias tradicijas, išlaikant tautinį paveldą bei jo autentiškumą. O pati kūryba – tai atgaiva sielai, ir senųjų amatų puoselėjimas“, – teigia Albinas.

 Drožinių yra įsigiję kaimo turizmo sodybos, draugai, pažįstami įmonės, užsieniečiai. Daug darbų iškeliavę į JAV, Autraliją, Japoniją, Kiniją, Rusiją, Baltarusiją, Lenkiją, Vokietiją, Didžiają Britaniją, Belgiją, Austriją, Portugaliją, Argentiną, Izraelį, Ukrainą, Kanadą, Estiją, Švediją, Norvegiją, Ispaniją, Prancūziją, Graikiją, Italiją, Airiją, Kiprą, Kazachstaną, Turkiją…

Prieverpstė – tai natūralaus medžio pagaminta ratelio sudėtinė dalis. Prie jos būdavo pritvirtinama verpiamos vilnos ar linų kuodelis. Prieverpstė visuomet būdavo puošiama įmantriais bei įvairiais raižinių motyvais. Šiais laikais prieverpstė tapo solidaus, bei išskirtinio namų interjero dalis, o taip pat unikali dovana išrinktajai, draugui, verslo partneriui arba unikalus rankų darbo suvenyras iš Lietuvos užsienyje gyvenantiems draugams, užsienio svečiams.

Daugiau A. Šileikos kūrybos svetainėje www.sileikosprieverpstes.lt

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite