ALĖS DEKSNIENĖS (ROKIŠKIS) AUTORINĖ FOTOGRAFIJŲ PARODA „VELTINIS FOTOGRAFIJOJE“

0
41
2 20220125 190936 2

Amatų centre Antazavės dvare nuo gegužės 2 d. iki birželio 30 d. eksponuojama sertifikuotų tautinio paveldo produktų – veltinių, veltinio, vyriškų veltinių kepurių – tradicinės amatininkės, senojo vilnos, milo vėlimo, kepurių vėlimo, siuvimo amato puoselėtojos, tradicinių amatų meistrės Alės Deksnienės autorinė fotografijų paroda „Veltinis fotografijoje“.

A. Deksnienė gimė 1965 m. Žeimių kaime, Rokiškio rajone. Nuo pat vaikystės labai mėgo rankdarbius, išbandė įvairiausias jų sritis: mezgimą, nėrimą, siuvimą, siuvinėjimą, makrame pynimo techniką ir kita. Polinkį į rankdarbius paveldėjo iš mamos, kuri buvo siuvėja, mezgė labai dailias pirštines su tradiciniais raštais. Alė vilnos vėlimu susidomėjo 2007 m. Lankė vilnos vėlimo kursus Rokiškio suaugusiųjų mokymo centre. Tais pačiais metais dalyvavo grupinėje parodoje Rokiškio krašto muziejuje, kur pristatė darbus, sukurtus iš vilnos. Pastaraisiais metais kartu su vyru Kęstučiu Deksniu, taip pat vilnos vėlėju, aktyviai dalyvauja amatininkų ir liaudies meistrų gaminių mugėse, senųjų amatų šventėse, festivaliuose, edukacijose, parodose, projektinėje veikloje. Renginių metu pristato savo veltus darbus, demonstruoja senąjį vilnos vėlimo amatą, veda edukacijas vaikams ir suaugusiesiems. Vilnos vėlimo amatą paveldėjo iš vyro giminės ir dabar naudoja dar kadaise senelių ir tėvų naudotus įrankius. Jie yra trečios kartos vilnos vėlimo amatininkai ir tęsia šią šeimos tradiciją iš kartos į kartą.

A. Deksnienei 2019 m. suteiktas A kategorijos tautinio paveldo produkto sertifikatas (veltiniams ir veltiniui). Tais pačiais metais amatininkė tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nare. 2021 m. veliamoms vyriškoms veltinėms kepurėms suteiktas A kategorijos tautinio paveldo produkto sertifikatas bei tradicinių amatų meistro vardas.

2022 m. Kaziuko mugėje Vilniuje amatų meistrė A. Deksnienė apdovanota už tradicinių amatų puoselėjimą („Geriausieji mugės amatininkai“).

Parodos autorė taip pat užsiima tapyba, audinių dažymu augalais ir fotografija. Nuo 2011 m. lankė Dailės studiją suaugusiesiems pas dailininką Raimondą Gailiūną. Dalyvavo keturiose grupinėse tapybos darbų parodose.

            Parodinė veikla:

  • 2019 m. surengta pirmoji personalinė veltų darbų paroda „Iš praeities iki dabarties“;
  • 2020 m. regioninėje Respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ užimta III vieta;
  • 2021 m. regioninėje Respublikinėje taikomosios tautodailės parodoje-konkurse Iš Džiugo sakmiųįteiktas specialusis prizas;
  • 2021 m. regioninėje Respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ įteiktas specialusis diplomas už tradicijos tęstinumą;
  • 2021 m. sukūrė vasarinių suknelių kolekciją „Įkvėpta gamtos“ iš natūralaus šilko, kurį išmargino augaliniais dažais ir augalų antspaudais. Kolekcija pristatyta Lietuvos kūrėjų renginyje „Kūrybos podiumas“ Kaune;
  • 2021 m. dalyvavo tarptautiniame projekte „Nematerialaus Sėlių krašto paveldo sklaida Lietuvoje ir Latvijoje“ Koknesėje ir Aknystoje (Latvija), Kupiškyje ir Adomynėje (Lietuva), pristatė savo autorinę fotografijų parodą „Veltinio kelias“ ir veltinių kolekciją.
  • 2022 m. paroda „Veltinis fotografijoje“ surengta Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos galerijoje „Autografas“, Kriaunų muziejuje.

Kviečiame apsilankyti.

Vilma Mickutė, Amatų centro Antazavės dvare vadovė

1 20211219 161812

IMG 3727

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite