ANTAZAVĖJE PAGERBTI KRAŠTO ŠVIESUOLIAI: MYKOLAS IR LIONGINAS ABARIAI

0
76

Birželio 15 dieną Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčios šventoriuje iškilmingai atidengta ir pašventinta paminklinė lenta, skirta pagerbti šio krašto šviesuolius – Lietuvos šaulių sąjungos vadą išeivijoje, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierių Mykolą Abarių ir kompozitorių Lionginą Abarių.

Ceremonijoje dalyvavo gausus būrys svečių: LŠS V. Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius, Plk. P. Saladžiaus šaulių 9-os rinktinės vadas Jurandas Rusteika, kunigas Vytautas Dagelis, Dusetų seniūno pavaduotojas Algirdas Lekaveckas, Abarių artimieji, 907 kuopos „Vytis“ šauliai ir kiti. Renginį vedė ats. mjr. Gediminas Reutas.

Iškilmių metu pagerbtas šaulys Rimantas Jurevičius, apdovanotas trijų sukakčių atminimo ženklu. Skambėjo Lietuvos valstybės himnas, eilės ir šaulių atliekamos dainos. Visi susirinkusieji vaišinosi šauliška koše ir arbata.

Mykolas Abarius (1926–2022) – išeivijos šaulių sąjungos vadovas, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius. Gimęs Antazavėje, 1919 m. savanoriu įstojo į Lietuvos kariuomenę. Kovėsi nepriklausomybės kovose, vėliau emigravo į JAV. Ten aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, ypač Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje veikloje. 1962–1980 m. ėjo sąjungos vado pareigas.

Lionginas Abarius (1929–2022) – kompozitorius, choro dirigentas, pedagogas. Gimęs Antazavėje, mokėsi Panevėžio gimnazijoje, vėliau studijavo muziką Kaune ir Rygoje. Sukūrė daug chorinės muzikos kūrinių, dainų, instrumentinių pjesių. Ypač žinomos jo dainos „Ant kalno mūrai“, „Lietuva brangioji“, „Egle žalioji“.

Paminklinės lentos atidengimas – tai ne tik pagarba šiems garbingiems Antazavės krašto žmonėms, bet ir priminimas apie jų indėlį į Lietuvos laisvę ir kultūrą.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite