ANTAZAVĖJE PUOSELĖJAMOS UŽGAVĖNIŲ TRADICIJOS

0
95

Vasario 11 d. Antazavės centre bendromis pajėgomis buvo įvykdyta žiemos išvarymo ceremonija! Smagiai griežė Antazavės kapela, jai talkino šaunus Visagino muzikontas, iš delno būrė juodbruvė čigonaitė. Kanapinio ir Lašininio žūtbūtinė kova baigėsi pirmojo pergale, o kaip kitaip – juk ateina gavėnios čėsas, teks susiveržti diržus!

Žaidimų, įvairių rungčių tai išradingieji antazaviškiai prigalvojo visiems pagal jėgas – maišais vanotasi, rąstas trauktas, lenktyniauta su rogutėlėmis. O jau kiek kalbų kalbelių būta susitikus seniai matytus bičiulius!

Prisižaidę, pasigalynėję, prisikimšę pilnus pilvus Antazavės gaspadinių keptų riebių blynų bei tiršto sotaus šiupinio, palydėję dūmais dangun Gavėną raitomis ant šiaudinio riestaragio Ožio – jau kvieskime į savo kiemus pavasarį, gana žiemai žibint akimis!

Šventės pabaigoje LR Seimo nario Vidmanto Kanopos padėjėjas Tadas Barauskas padėkojo bendruomenės pirmininkei Danutė Skardinskienė ir šeimininkėms už skanius blynus ir vaišes, seniūnui Algirdui Lekaveckui ir jo komandai už kultūrinę programą.

D. Skardinskienė dėkoja rėmusiems, dalyvavusiems ir šokusiems: „Nuoširdi padėka Antazavės Užgavėnių šventės iniciatoriui ir rėmėjui Mykolui Dainiui su šeima. Seniūnaitėms Dalei Čičinskienei ir Vidai Šileikienei – jokia šventė nepraeina be jų pagalbos. Šeimininkėms Genutei, Živilei, Vaidai, Vidai, o taip pat Mieliauskų šeimynai bei visiems prisidėjusiems maisto produktais. Už Ožio skulptūrą ačiū Gyčiui Gruzdui ir jo pagalbininkams!“

Šventės organizatoriai – Antazavės bendruomenės centras, Antazavės dvaras, Antazavės seniūnija

V. Visockienė, nuotr. autorės

www.dusetukultura.lt

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite