ANTROKAMS – NEMOKAMOS PLAUKIMO PAMOKOS

1
93

Praėjusią savaitę merė Nijolė Guobienė su komanda buvo susitikusi su VšĮ Plaukimo – Triatlono Akademijos vadovu Eugenijumi Rakitinu aptarti Zarasų pradinukų plaukimo įgūdžių lygį bei kaip Akademija galėtų prisidėti prie jų ugdymo.

EugenijusRakitinas dalijosi patirtimi apie praktiką, kai regiono vaikai yra mokomi plaukti Ignalinos ir Visagino baseinuose. Daugiausia dėmesio buvo skirta antrokų plaukimo ugdymui, nes startuoja jau nebe pirmus metus vykstantis projektas ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, kurį koordinuoja ir administruoja VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras. Projektą finansuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir miestų, kuriuose vyksta projektas, savivaldybės. Projektas vyksta visoje Lietuvoje.

Plaukimo pamokų organizavimas ir atsakomybės. Plaukimo pamokos antrokams – nemokamos. Tėvelių atsakomybė yra aprūpinti vaiką maudymosi reikmenimis – maudymosi kostiumėliu ar trumpikėmis, rankšluosčiu, plaukimo akiniais. Mokytojai ir mokyklos rūpinasi tvarkaraščių suderinimu ir vaikų priežiūra kelionės metu (mokinius lydi mokytojas). O Zarasų rajono savivaldybės administracija rūpinasi transporto išlaidomis ir daline kompensacija už mokymo paslaugas ir baseino nuomą.

Pamokos turėtų pradėti vykti jau spalio mėnesį Visagine. Antrokai bus mokomi plaukti visus mokslo metus – iki pavasario. Iš viso yra numatomos 32 pamokos (viena išvyka – 2 pamokos), iš viso – 16 išvykų į Visagino baseiną. Vaikai vežami mokytis plaukti pamokų metu, o po treniruotės yra parvežami atgal į mokyklą. Taip pat vyksta užsiėmimai ir vaikams su spec. poreikiais.

Merė domėjosi, kodėl šis projektas yra skirtas tik antrų klasių mokiniams, nes mokėti plaukti turėtų visi vaikai be išimties. Treneris pasakojo, kad antrokai jau turi mažiau baimių, taip pat yra ne per vėlu, jei vaikas norėtų pradėti profesionalią plaukiko karjerą. Merė Nijolė Guobienė klausė, ar nereikėtų pradėti mokyti plaukimo pradmenų nuo pirmos klasės, treneris Eugenijus Rakitinas antrino, kad pažindinti su vandeniu reikia pradėti kuo anksčiau. Jie sutarė, kad pasidomės galimybėmis pradėti plaukimo pamokas pirmokams Všį Zarasų ligoninės baseine.

Trumpai apie trenerį Eugenijų Rakitiną:

VšĮ Plaukimo – Triatlono Akademijos vadovas – Eugenijus Rakitinas, turintis 20 metų pedagoginę patirtį bei sporto magistro laipsnį. Eugenijus yra Lietuvos plaukimo sporto meistras ir čempionas, vis dar aktyviai dalyvaujantis įvairiose plaukimo ir triatlono varžybose. Akademijos vadovas per savo trenerio karjerą yra išugdęs du Lietuvos plaukimo sporto meistrus: Dovilę Mikoliūnaitę ir Eriką Kapočių.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite