APDOVANOTI „ATLIEKŲ KULTŪROS“ EGZAMINO GERIAUSIEJI

0
63

2024 m. gegužės 5 dieną Zarasų rajono savivaldybės administracijos Didžiojoje salėje šurmuliavo gausybė žmonių – Zarasų rajono mokyklų moksleiviai ir Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ vadovas Ramūnas Juodėnas, UAB „Biomotorai“ atstovai ir kiti smalsūs žiūrovai.

Balandžio 25 dieną įvykusiame „Atliekų kultūros“ egzamine, kuriame galėjo dalyvauti visi gyventojai, dalyvavo įvairaus amžiaus Zarasų rajono gyventojai. Aktyviausius ir geriausiai pasirodžiusius dalyvius apdovanojo Zarasų rajono savivaldybės administracija ir UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“:

  • Zarasų profesinė mokykla – Paulius Virganavičius, 11 kl.
  • Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla – Smiltė Cikanaitė, 4A kl.
  • Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija – Elvina Maigytė, 7B kl.
  • Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija – Augustinas Pupelis, 9A kl.
  • Zarasų r. Antazavės Juozo Gruodžio progimnazija – Aistėja Navickaitė, 6A kl.
  • Suaugusiųjų grupėje – Augustė Vitienė.

Šiems laimėtojams buvo įteiktos Zarasų rajono savivaldybės administracijos dovanos.

UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ vadovas Ramūnas Juodėnas apdovanojo geriausiai rajone pasirodžiusią dalyvę – Gretą Šaltytę.

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 1C (auklėtoja Dalia Baubinaitė) ir 4A (auklėtoja Inga Vainiūnienė) klasių mokiniai ir auklėtojos buvo apdovanoti už aktyvų dalyvavimą egzamine.

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė gyrė vaikus už jų aktyvų dalyvavimą egzamine, už pasiryžimą ir norą gyventi ne tik švaresniame Zarasų rajone, bet ir švariame pasaulyje.

Naudodamiesi proga, kad susirinko tiek jaunų apie aplinkos apsaugą galvojančių dalyvių, UAB „Biomotorai“ pristatė naujieną Lietuvoje – panaudoto aliejaus surinkimo konteinerius. Zarasų rajono gyventojai bus vieni pirmųjų Lietuvoje, kurie nuo šiol galės rūšiuoti maistinį aliejų ir taip apsaugoti savo namų vamzdynus ir prisidėti prie išmetamo anglies dvideginio mažinimo.

Daugiau apie aliejaus rūšiavimą Zarasų rajone skaitykite ČIA.

Džiugu, kad kiekvienais metais prie „Atliekų kultūros“ prisideda vis daugiau visuomeninių iniciatyvų. Jau ketvirtus metus iš eilės „Atliekų kultūros“ apdovanojimai pagerbs nepailstančius kurti tvaresnę, sąmoningesnę ateitį.

Trumpai prisiminkime 2022, 2021, 2020 metų nominantus.

2022 m. nominantai:

„Metų įvykiu 2022“ tapo Sprendimas apmokestinti lengvuosius plastikinius maišelius, „Metų pavyzdys 2022“ – UAB RIMI Lietuva, „Metų kūrėjas 2022“ – Marius Čepulis, „Metų įkvėpimas 2022“ – UAB Biržų duona,

„Metų pasiaukojimas 2022“ – VĮ Sengirės fondas, „Metų DĖK’ui 2022“ nominacija įteikta Augustei Barborai Budrienei.

2021 m. nominantai:

„Metų įvykiu 2021“ tapo nuo pernai liepos 3 d. Lietuvoje įsigaliojęs vienkartinių plastiko gaminių draudimas, „Metų kūrėja 2021“ – Milda Noreikaitė-Bobinienė, „Žinių radijo“ laidos apie atsakingą gyvenseną „Mažiau yra daugiau“ autorė, „Metų įkvėpimas 2021“ – Milda Paukštė  džinsų antrinio panaudojimo studijos „Denim Diaries“ įkūrėja, vystanti daiktų dalijimosi iniciatyvą „DĖK’ui butikas“, „Metų DĖK’ui 2021“ nominacija įteikta Simonui Sonkinui, riedlenčių perdirbimo dirbtuvių „CDIY“ sumanytojui ir edukatoriui, „Metų pasiaukojimo 2021“ apdovanojimas įteiktas socialinėms dirbtuvėms „Tapk laisvas“.

2020 m. nominantai:

„Metų įvykiu 2020“ tapo žygis „Už švarią Lietuvą“ ir jo iniciatorius Giedrius Bučas, „Metų įkvėpimu 2020“ ir „Metų pasiaukojimu 2020“ – Milda Paukštė, viena iš „Butiko DĖK’ui“ iniciatorių ir jame vykdomų veiklų sumanytoja bei įgyvendintoja, „Metų kūrėjo 2020“ titulu apdovanota Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė, „Atliekų kultūra“ TV laidų scenarijų autorė ir režisierė, o „Metų „DĖK‘ui“ nominacija atiteko Domantui Tracevičiui – už stotelių „DĖK’ui“ veiklos koordinavimą, savanorių paiešką, jų mokymus.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite