APIE FUTBOLĄ DUSETOSE

0
22
futbolas

Visus 2017-2018 mokslo metus ir dar truputėlį vasaros Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos sporto aikštyne veikė futbolo būrelis pradinių klasių mokiniams. Ir ką gi jis veikė?

Nuo rugsėjo uoliai treniravosi kelis kartus per savaitę. Ir berniukai ir mergaitės žaidė su kamuoliu, be kamuolio, bėgiojo, vertėsi kūliais bei kalbėjosi apie žaidimus ir save. Kartais varžėsi tarpusavyje ir važiavo ieškoti stipresnių už save. Dažniausiai surasdavo. Suradę varžėsi, mokėsi ir po žingsnelį tobulėjo.

Taigi, dalyvavom visos Lietuvos pradinukų lygoj. Vieninteliai iš viso Zarasų rajono. Kaip mums sekėsi? Sekėsi gerai, nes daug žaidėm, kartą net laimėjom. Mergaitės kartu su futbolo klubu “Utenis“ dalyvavo Lietuvos mažų mergaičių čempionate! Žaidė Utenoj, pabuvojo Kaune ir Ukmergėje. Visi kartu, padedami tėvelių, buvom Zarasuose patikrinti, kaip sekasi Zarasų berniukams žaisti futbolą. Berniukai išmėgino jėgas su Užpalių vaikais Užpalių miestelio futbolo aikštėje, gavo dovanų po futbolo batelius ir pasivaišino mamyčių keptais keksiukais.

O viską vainikavo birželio 22 dieną švęstas trečiasis komandos gimtadienis. Sunku pasakyti, kodėl trečiasis. Geriau neklausinėkit. Žinau tik tiek, kad prieš tai buvęs, buvo antrasis. Matyt tai trečiosios komandos gimtadienis. Susirinko pilnas kiemas vaikučių, jų mamyčių ir tėvelių. Žaidėm futbolą trys prieš tris. Šeimomis. Kas su tėčiu ir mama, kas su sese ar broliais, kas su pussesere ar pusbroliu, kas su dėde, o kas su treneriu ar kunigu Kęstučiu iš Utenos. Svarbiausia buvo žaisti kuo daugiau, kuo smagiau, kuo mažiau sėdėti. Tikrai. Nes nežaidusios mamytės sušalo ir ėmė mėlynuoti. Tad turėjom nustoti žaisti ir eiti prie laužo sušilti (sušildyti mamyčių, tėčiai tai visi žaidė) ir kepti dešrelių. Dar valgėm tortą, arbūzą ir dar daug įvairių skanėstų. Visi maži vaikučiai gavo po komandos gimtadienio medalį. Atminimui. Ir visokių dovanėlių. Dėl džiaugsmo. Kas negavo, tegu nenusimena, nes tikrai gaus visi, kurie ateis į treniruotes, žais varžybose, uoliai stengsis ir norės visko visko, ką tik įstengs padaryti.

Ir visa tai vyko, vyksta, vyks (kol bus norinčių žaisti ) neformalaus vaikų švietimo programos, kuri 2018 m. finansuojama Europos Sąjungos fondo lėšomis, dėka. Esu dėkingas sumanytojams ir vykdytojams. Nes tai veikia. Ir tikrai reikalinga.

Dusetų vaikų futbolo būrelio „Žaisk futbolą – tobulink save“ treneris Rimas Vaitukaitis

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite