APIE PARODĄ „KOVOTOJOS XIX-XX“ ZARASUOSE

0
87

Nuo birželio 14 d. Zarasuose, Zarasų krašto muziejaus padalinyje adresu D. Bukonto g. 1,  veikė iš  Lietuvos nacionalinio muziejaus atgabenta paroda „kovotoJOS XIX-XX“. Joje su mūsų regiono gyventojais dalintasi kokybiškai sukurtu turiniu. Šios parodos, kuri 2022 m. rodyta Vilniuje, Lukiškių kalėjime, turinys buvo sukurtas pristatant eksponatus iš Lietuvos nacionalinio muziejaus ir kitų Lietuvos muziejų bei archyvų, pasitelkiant vaizdo, garso, tekstines priemones, eksponatų rekonstrukcijas, inovatyvius dizaino sprendimus. Čia nagrinėjamos aktualios problemos apie lyčių lygybę, moterų pasipriešinimą, emancipaciją ir kitos temos.

Parodos veikimo metu vyko 16 edukacinių užsiėmimų, kurių metu beveik 300 Zarasų rajono ir Visagino miesto moksleivių bei 13 jų mokytojų susipažino su ekspozicija, atliko praktines užduotis, pagilino savo žinias. Parodoje lankėsi ir Zarasų šaulių kuopos nariai, jų vadovė Vaida Lazdauskienė. Edukacinius užsiėmimus vykdė Zarasų krašto muziejaus muziejininkė Rimutė Morozovienė.

Gausiausiai zarasiškiai ir miesto svečiai parodą aplankė rugpjūčio mėnesį vykusios Zarasų miesto gimtadienio šventės metu. Lapkričio 23 dieną, minint Lietuvos kariuomenės dieną, muziejuje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išleisto atlaso „Šiaurės rytų Lietuvos partizanų sritis“ II dalis pristatymas. Minėto renginio tema glaudžiai siejosi su parodos „kovotoJOS XIX-XX“tema, todėl renginio dalyviai, tęsiant kovotojų temą, turėjo galimybę aplankyti parodą. Tuo pačiu tai buvo ir simbolinis parodos „kovotoJOS XIX-XX“uždarymo renginys. 

Lietuvos Nacionaliniam muziejui sutikus, parodos Zarasuose veikimas pratęstas iki 2024 m. gegužės 20 d. Todėl kviečiame Zarasų miesto, rajono ir aplinkinių rajonų gyventojus apsilankyti tikrai vertingoje parodoje, kuri atskleidžia paskutinių beveik 200 metų Lietuvos istorijos laikotarpio moterų veiklą kovojant dėl savo ir dėl visų žmonių teisių bei laisvių, dėl Lietuvos nepriklausomybės.

Mokinių grupėms, užsisakiusioms edukacijas, parodos lankymas nemokamas.

Zarasų krašto muziejaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite