APIE PARODOS „ŠIUOLAIKINIS UKRAINOS SAKRALINIS MENAS. STIKLO IKONOS“ KŪRĖJĄ OLEKSANDRĄ KOVALČIUKĄ

0
56

Gimė 1962 m. Vinicoje (Ukraina). Baigė  Lvivo (Ukraina) taikomosios dailės institutą. Gyvena ir kuria Vinicoje, yra Ukrainos nusipelnęs dailininkas.

Oleksandro Kovalčiuko ikonos, tapytos ant stiklo, dvelkia liaudišku naivumu, tačiau pasižymi ir kūrybos profesionalumu bei ypatingu išraiškos dekoratyvumu. Visi jo darbai spinduliuoja krikščionišku Kristaus prisikėlimo džiaugsmu. Naudodamas tradicines biblines temas, menininkas sukūrė itin iškalbingų kompozicijų, vaizduodamas Šv. Barborą, Šv. pranašą Eliją, Kristų ar Švč. Mergelę Mariją Dievo Motiną. Iš viso menininkas ant stiklo sukūrė apie 200 ikonų, kurias su meile vadina atvaizdais.

Šio menininko ikonose ypatingas vaidmuo tenka gėlei, kuri tapatinama su spinduliuojančia saule ir pateikiama auksiniame fone, pirmiausiai – Dievo Motinos atvaizduose, primenančiuose ryškiausią gėlę tarp gėlių. Profesionalioje ikonografijoje buvo naudojami bibliniai augalai (lelijos ar rožės), liaudies tapytojai puošia ikonas ir paprastomis lauko gėlėmis.

Jo kūrybą tyrinėjusi Ukrainos nacionalinės menininkų sąjungos narė menotyrininkė Nadija Jurčenko rašė: „Pagrindinis Oleksandro Kovalčiuko kūrybos leitmotyvas – temos, susijusios su legendomis, pasakomis ir tikėjimais. Savo kompozicijų raštu ir spalvingumu jos primena barokines XVIII amžiaus Ukrainos ikonas. Savąją nacionalinės tradicijos viziją menininkas atkartoja ryškiomis spalvomis, naudodamas asmeninę technologiją. Šventieji, kuriems būdingi ukrainiečių etniniai bruožai, atrodo didingai, kai jie nupiešti didesnio mastelio, sąmoningai pažeidžiant proporcijas, kai naudojamos dekoratyvios spalvos ir tam tikros detalės. Darbai estetiškai išdėstyti paprastuose mediniuose rėmuose, primenančiuose langų sankirtas, iš kurių matyti šventųjų atvaizdai, kur aktyvi spalva per stiklą tarsi skleidžia ypatingą švytėjimą.“

PARODOS ATIDARYMAS: 2024 m. liepos 9 d. 16.00 val.
TRUKMĖ: 2024 m. liepos 9 – 31 d.
VIETA: Zarasų krašto muziejus, D. Bukonto g. 20
Maloniai kviečiame apsilankyti!

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite