APIE ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VYKDOMUS PROJEKTUS

0
66
Daiva Keleciene FOTO

Atsirandant vis naujoms galimybėms ES lėšomis susitvarkyti Zarasų miestą ir rajoną, Tarybos nariai aktyviai diskutuoja dėl vieno ar kito projekto naudos, vertina specialistų nuomonę, taisyklių reikalavimus dėl efektyvių ir tikslingų investicijų.

Per beveik visą rinkimų kadenciją Visuomeninio rinkimų komiteto ,,Švari savivalda“ rinkimų idėjas įgyvendinom dviese (aš ir Ignas Zavadskas), trečias tarybos narys, išrinktas pagal mūsų komiteto sąrašą Vytautas Sekonas save tapatina su Liberalų sąjūdžio frakcija taryboje ir savo politinę karjerą sieja su šios partijos Zarasų skyriumi (šiuo metu jis yra pirmininko pavaduotojas). Pripažįstam, kad sudėtinga turint du balsus įtakoti priimamus valdančiųjų sprendimus, bet visada aktyviai ginam savo poziciją, tariamės su komiteto nariais, formuojam tvirtą nuomonę ir ginam vertybes. O atsakingas ir įžvalgus direktoriaus pavaduotojas Ernestas Jurevičius pagal galimybes realizuoja mūsų idėjas, siūlo ūkiškus problemų sprendimo būdus.

Šį kartą pateiksiu mūsų nuomonę dėl pinigine išraiška reikšmingiausių ir daugiausia diskusijų keliančių Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje įgyvendinamų projektų.

Tenka pripažinti, kad vien tik iš savivaldybės biudžeto lėšų vykdyti brangių projektų, Zarasų rajono savivaldybė negali, nes biudžeto pinigai skiriami socialinėms sritis, švietimui, atlyginimas ir investicijoms lieka labai maža dalis. Todėl visi projektai įgyvendinami ES lėšomis, o iš savivaldybės biudžeto dažniausiai prisidedama 7-15 proc. Kadangi ES skirdama finansavimą nustato remiamas sritis ar nurodo, kuri problema turi būti spendžiama, todėl visi projektai ir turi atitikti reikalavimus, kad gautume lėšų.

Pavyzdžiui, Zarasų rajono savivaldybė dar pernai vasarą buvo parengusi dokumentus ir pateikusi paraišką projektui ,,Prekybos ir paslaugų pasažo įrengimas D. Bukonto gatvėje Zarasų mieste“. Pagal šį projektą buvo numatyta sutvarkyti dabartinį miesto centre esantį turgelį taip, kad jaukiose patalpose rajono ūkininkai ir verslininkai galėtų prekiauti savo produkcija. Kadangi parama skiriama tik apleistų statinių pritaikymui veiklai, turgelio tvarkymui nebūtų skiriamos lėšos, buvo prisitaikyta prie reikalavimų ir nuspręsta sutvarkyti prie senojo policijos komisariato esančią aikštutę, o vietoj garažų įrengti mažas parduotuves rajono ūkininkų produkcijai laikyti ir realizuoti. Sprendimą palaiko vietiniai ūkininkai ir verslininkai. Vieta patraukli turistams, nes yra šalia pagrindinio kelio. Tikimasi, kad rajono gyventojai, pravažiuojantys turistai ar miesto svečiai čia galėtų įsigyti mūsų rajone gaminamą duonytę, mėsytę, žuvį, medų ar vyno butelį. Iš rajono biudžeto reikėtų apie 7 proc. lėšų (apie 33 tūkst. eurų). Perspektyvoje numatoma iš projektinių lėšų pritaikyti veiklai ir atnaujinti buvusios policijos pastatą.

Šiandiena aišku, kad buvęs policijos pastatas nėra patrauklus verslininkams, nes yra kultūros paveldo objektas, jo labai nepakeisi, todėl tvarkytis teks patiems. Verslui parduoti buvę Šaulių namai ir kinoteatras miestelio centre stovi apleisti ir, mano žiniomis, jau atsisakyta minčių čia įrengti viešbučius su SPA procedūromis.

Kitas projektas yra „Zarasų sporto centro erdvių atnaujinimas“. Mažėjant mokinių skaičiui ir siekiant efektyviai naudoti turimas rajono patalpas, Zarasų rajono sporto centras buvo perkeltas į Zarasų rajono P.Širvio mokyklos patalpas. Čia yra sporto salė, kuri pasinaudojant lėšomis skiriamomis neformalaus švietimo infrastruktūros tobulinimui, būtų atnaujinta ir padidinta. Salė atitiktų standartus, joje galėtų treniruotis mūsų moksleiviai, sportininkai, ateityje būtų organizuojamos respublikinės varžybos. Be to, numatoma mokyklos trečiame aukšte įrengti bendrabutį, kuriame galėtų gyventi į sporto stovyklas atvykę sportininkai.

Džiaugiuosi, kad rastas finansavimo šaltinis 20 metų senumo politikų pažadams tesėti. Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšomis įgyvendinus projektą „Zarasų sporto centro baidarių ir kanojų irklavimo sporto plėtra“ ežero pakrantėje bus pastatytos patalpos, kuriose šios sporto šakos entuziastai galės laikyti savo sporto inventorių, persirengti, nusiprausti ar pasinaudoti tualetu. Dėkoju už kantrybę savo darbą mylintiems ir puikiai išmanantiems baidarių ir kanojų irklavimo sporto šakos treneriams, kurių auklėtinių pasiekimai vertinami Europos lygmenyje.

Įgyvendinant projektą „Renginių infrastruktūros atnaujinimas Zarasų miesto Didžiojoje saloje“ (lėšos skiriamos savivaldybių kultūros infrastruktūros modernizavimui), sutvarkysim salos mažąją estradą (dabar ji tikrai apgailėtinos būklės, o svečių ir zarasiečių vasarą čia būna labai daug). Siekiant nedarkyti statiniais salos, būtų tik atnaujinta mažoji scena, sutvarkyti žiūrovų suoliukai, po scena įrengti persirengimo kambariukai, išvalyta ir sutvarkyta pakrantė.

Pritarta ir projektui „Zarasų miesto viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas teritorijoje tarp Dariaus ir Girėno g. bei Šiaulių g. ir dviejuose daugiabučių kiemuose P. Širvio gatvėje“ , o „Pėsčiųjų ir dviračių takų plėtra Griežto ežero pakrantėje nuo Vytauto gatvės iki Griežto gatvės“ projektu bus nutiestas dviračių takas palei Zarasų miesto ežerų pakrantes. T.y. nuo mūsų apžvalgos rato, Zarasų ir Zarasaičio ežerų pakrantėmis iki Griežto ežero nutiestas dviračių takas leis grožėtis mūsų apylinkėmis. Vietose, kur dviračių tako nebus galima tiesti pakrante, nes yra privačios žemės valdos, takas vingiuos virš vandens.

Savo jėgomis, tai yra tik iš Zarasų rajono biudžeto lėšų artimiausiu metu mikrorajono kiemuose bus įrengtos 2 vaikų žaidimo aikštelės, kurių vertė 20 tūkst. eurų. Taip pat iš rajono biudžeto lėšų jau dabar finansuojamas šaligatvių tvarkymas prie jau renovuotų daugiabučių.

Kiekvienas projektas tai realizuota graži idėja, didelis ir atsakingas vietinių specialistų darbas ir kantrybė įtikinėjant vietos politikus, kurie ne visada sugeba kompetentingai įvertinti situaciją. Nieks neduos mums pinigų gatvių skylėms užlyginti, jei jie numatyti griūvančių pastatų atnaujinimui ar mokinių poreikiams tenkinti.

Padarykim ką galim šiandien, neatidėliokim rytdienai…

Gražūs mūsų Zarasai ir puikūs žmonės juose gyvena, todėl palinkėsiu daugiau šypsenų jų gyvenime ir veiduose.

Zarasų rajono savivaldybės tarybos
VRK ,,Švari savivalda“ vardu, Daiva Kelečienė

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite