APLINKOS MINISTERIJA RAGINA VANDENĮ IŠ PAVIRŠINIŲ VANDENS TELKINIŲ NAUDOTI ATSAKINGAI

0
64
watter g2bf42e133 1280
Ketvirtadienio duomenimis, sausra augalų vegetacijos laikotarpiu toliau fiksuojama dalyje Utenos, Anykščių ir Zarasų rajono savivaldybių, praneša Aplinkos ministerija.

Ministerija gyventojus ir ūkio subjektus hidrologinės sausros metu ragina atsakingai ir taupiai naudoti iš paviršinių vandens telkinių išgaunamą vandenį, neviršyti nustatytų vandens naudojimo limitų ir į gamtinę aplinką išleidžiamų teršalų ribinių verčių.
 
Aplinkos ministerija primena, kad nuo pirmadienio visoje Lietuvoje paskelbta hidrologinė sausra. Sausringas laikotarpis paviršinio vandens telkiniuose prasideda tada, kai vandens lygis daugiau kaip pusėje vandens matavimo stočių, pasiekia vidutinį žemiausią šiltojo sezono vandens lygį.
 
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nurodo, kad esant hidrologinei sausrai, ypatingą dėmesį į vandens lygio svyravimus tvenkinyje ar patvenktame ežere turėtų atkreipti paviršinių vandens telkinių naudotojai. Jie privalo užtikrinti, kad užtvankos ir patvankos praleistų ne mažiau vandens už nustatytą gamtosauginį debitą.
 
Hidroelektrinės turbinos turi būti išjungiamos, kai vandens lygis tvenkinyje nukrenta 10 cm ar daugiau normaliai patvenkto vandens lygio, akcentuoja tarnyba.
 
Subjektams, turintiems leidimus išgauti vandenį iš paviršinių vandens telkinių, privaloma laikytis ir nepažeisti išduotose paviršinio vandens telkinio naudojimo sąlygose nurodytų vandens sunaudojimo kiekių, o pasiekus sąlygose numatytą ribą – nutraukti vandens naudojimą, pažymima ministerijos pranešime.
 

ELTA (ELTA)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite