APLINKOSAUGININKAI: PLAUKIOTI MOTORINĖMIS TRANSPORTO PRIEMONĖMIS GALIMA NE VISUR

0
64
motorine

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai praėjusią savaitę vykdydami „Poilsiauk atsakingai“ akcijos reidą Molėtų rajone, Punto ežere nustatė asmenį plaukiojusį motorine vandens transporto priemone, kai šiame ežere tai daryti draudžiama.

Per reidą nustatytas asmuo plaukiojęs banglente, varoma dvitakčiu vidaus degimo varikliu, turinčiu vandens srauto pompą. Šis asmuo aplinkosaugininkams įkliuvo ne pirmą kartą, dar šių metų gegužę asmuo, buvo sulaikytas dėl plaukiojimo draudžiamu laiku. Jam buvo skirta 100 eurų administracinė bauda, kurią asmuo sumokėjo.

Antrą kartą aplinkosaugininkams nustačius asmenį darant tą patį pažeidimą, jam gresia bauda pagal Administracinių nusižengimo kodekso 267 straipsnį dėl aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis pažeidimo, ji gali siekti iki 1150 eurų. Taip pat paimta plaukiojimo priemonė, kurios vertė 7000 eurų. Sprendimas dėl administracinės baudos dydžio ir priemonės konfiskavimo bus priimtas, išnagrinėjus administracinio nusižengimo bylą.

Aplinkosaugininkai didelį dėmesį skiria Lietuvos vandens telkiniams ir aplinkosauginių reikalavimų laikymuisi, plaukiojant vandens transporto priemonėmis. Dėl to primename, kad vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais ar turinčiais vandens srauto pompą galima plaukioti tik 7 vandens telkiniuose: Baltijos jūroje, Elektrėnų mariose, Kauno mariose, Drūkšių ežere (Zarasų r. sav.), Talkšos ežere (Šiaulių m. sav.), Didžiulio (Daugų) ežere (Alytaus r. sav.), Galuonų ežere (Molėtų r. sav.) ir vidaus vandenų keliais laikantis taisyklių

Apribojimai vandens transporto priemonėms taikomi norint mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, savaeigės plaukiojimo priemonės sukeltas triukšmas ir bangavimas trikdo paukščius ir prastina jų mitybą, variklio turbulencija kelia stresą ne tik žuvims, bet visai vandens gyvūnijai. Be to, į vandenį gali patekti kuro, tepalų, degimo produktų ir kitų kenksmingų medžiagų.    

Visų patogumui departamentas yra sukūręs atmintines – vienoje vietoje rasite aktualiausią informaciją apie plaukiojimą plaukiojimo priemonėmis ir plaukiojimo sąlygas atskiruose vandens telkiniuose.

Jei kyla klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.       

Primename, kad apie pastebėtus pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite