APTARTOS JAUNIMO POLITIKOS ĮGYVENDINIMO ZARASŲ RAJONE AKTUALIJOS IR PERSPEKTYVOS

0
148

Lapkričio 16 d. Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė susitiko su Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatore Julija Goštautaite-Adomavičiene ir Zarasų atvirojo jaunimo centro (toliau – Jaunimo centras) vadovu Ramūnu Keršiu, jaunimo darbuotojomis Erika Jaruševičiene ir Auste Kuzmaite-Podolske bei finansininke Virginija Čižauskaite, siekiant aptarti jaunimo politikos įgyvendinimo Zarasų rajone aktualijas ir perspektyvas.

Susitikimo metu Jaunimo centro komanda pristatė įgyvendinamus projektus ir jų tęstinumu, taip pat supažindino su projektais, kurių finansavimą iš Jaunimo reikalų agentūros užsitikrino 2024-2025-iesiems metams.

Dvimečiame atvirųjų jaunimo centrų veiklos projektų finansavimo konkurse Jaunimo centras užėmė pirmą vietą Lietuvoje pagal pateikto projekto kokybę ir gavo 44 000 Eur finansavimą projektui „Atrask galimybes Zarasuose“(po 22 000 Eur 2024-2025 m.). Taip pat buvo užtikrintas finansavimas projektui „Salako atviros erdvės jaunimui vystymas ir paslaugų jaunimui plėtra“, kurio dėka bus tęsiamas atviras darbas su jaunimu Salako seniūnijoje (2024-iesiems metams skirta 12 300 Eur). Džiaugiamės, kad Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras plečia atvirąjį darbą su jaunimu ir 2024 m. atviroji jaunimo erdvė duris atvers ir Turmanto seniūnijoje. Projektui „Turmanto atviros erdvės jaunimui vystymas ir paslaugų jaunimui plėtra“ įgyvendinti Jaunimo reikalų agentūra skyrė 13 000 Eur finansavimą. 2024-2025 m. Jaunimo centras jau užsitikrino 69 300 Eur finansavimą iš Valstybės biudžeto lėšų.

Pasak projekto vadovo R. Keršio atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių projektinis finansavimas  kasmet sukuria daugiau galimybių jaunimui ir padeda taikyti skirtingas darbo su jaunimu formas. Užsitikrintas finansavimas leis diegti naujoves, įsigyti trūkstamą inventorių, atnaujinti ir kurti naujas jaunimui palankias erdves, kurti aplinką, kurioje jaunimas gali pozityviai praleisti laisvalaikį saugiai, užsiimti mėgstama veikla (įvairūs stalo, lauko ir kiti žaidimai, sportas, kūrybinės dirbtuvės, muzikavimas ir t.t.), įgyvendinti savo idėjas, diskutuoti jiems rūpimais klausimas bei pagal poreikį gauti emocinį palaikymą,  psichologinę pagalbą.

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė domėjosi jaunimo darbuotojų darbo metodais, kaip sekasi į Jaunimo centro veiklas įtraukti mažiau galimybių turinčius, neaktyvius ir socialinę atskirtį patiriančius jaunuolius bei spręsti iškylančias problemas.

Jaunimo centro atstovai informavo apie dar vieną projektą, pateiktą Jaunimo reikalų agentūrai, kurio vertinimo rezultatai dar nėra paskelbti.

Jaunimo reikalų agentūra 2023 m. rugpjūtį pakvietė Jaunimo centrą tapti partneriu projekte „Jungtys“, kuris bus įgyvendinamas pagal Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės sutelkties plėtros programos pažangos priemonę „Plėtoti laiku atliekamo efektyvaus darbo su jaunimu sistemą“. Šios priemonės tikslas – mažinti neaktyvių jaunų žmonių skaičių, tikslingai dirbant su mažiau galimybių turinčiais jaunuoliais, niekur nedirbančiais, nesimokančiais jaunuoliais, nuosekliai įgyvendinant intervencines priemones (siekiant padėti jaunuoliams sugrįžti į darbo rinką ir (ar) švietimo sistemą) bei užtikrinant prevencinių priemonių, atliepiančių konkrečių jaunų žmonių poreikius, įgyvendinimą, į veiklas kasmet įtraukti ne mažiau, kaip 45 dalyvius. Jei Jaunimo centro paraiška bus patvirtinta, įgyvendinant projektą „Jungtys“ Jaunimo centre dirbti su tiksline grupe bus įdarbinti papildomi jaunimo darbuotojai-atvejo koordinatoriai bei  siauros srities specialistas (pagal poreikį darbuotojas(-ai) arba paslaugos teikėjas(-ai), įvairių sričių specialistai (pvz. psichologas(-ai), terapeutas(-ai), sveikatos specialistas(-ai), teisininkas(-ai), karjeros konsultantas(-ai), koučingo specialistas(-ai), mitybos specialistas(-ai), priklausomybių specialistas(-ai), lytiškumo ugdymo specialistas(-ai) ir kt.).

Šio projekto įgyvendinimas truktų 4 metus, o finansavimas iš Valstybės biudžeto lėšų Jaunimo centrui sudarytų apie 230 tūkst. Eur, t.y. apie 57 500 Eur per metus. Po jungtinės veiklos sutarties pabaigos 2023 m. rugsėjo 28 d. Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-193 įsipareigojama užtikrinti ne mažiau negu 0,5 etato jaunimo darbuotojo-atvejo koordinatoriaus išlaikymui iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

Susitikimo metu taip pat diskutuota dėl mobilaus darbo su jaunimu formos užtikrinimo Zarasų rajone ir siekiant, įgyvendinti Zarasų rajono savivaldybės 2022-2030 m. strateginį plėtros planą ir Jaunimo reikalų agentūros kasmet teikiamas rekomendacijas Zarasų rajono savivaldybei. 

Jaunimo reikalų koordinatorė J. Goštautaitė-Adomavičienė atkreipė dėmesį į būtinybę atnaujinti mobilaus darbo su jaunimu formos taikymą 2024-aisiais metais, kuris nebuvo vykdomas  2023 m. Susirūpinimą kelia pastarųjų mėnesių nelaimingi atsitikimai, kuriuose nukentėjo ar dalyvavo jaunuoliai (dviejų jaunuolių žūtis, vairavimas apsvaigus, kvaišalų ir psichoaktyviųjų medžiagų naudojimas ir pan.). Tai liudija būtinybę skirti ypatingą tarpinstitucinį dėmesį prevenciniam darbui su jaunimu. Siūloma numatyti mobilaus darbo paslaugos teikimo atnaujinimą 2024-aisias metais, ypatingą dėmesį skiriant Antalieptės, Antazavės ir Dusetų seniūnijų jaunuoliams, kuriems atvirtojo darbo su jaunimu formos yra sunkiai prieinamos.

Po susitikimo su Zarasų rajono savivaldybės mere Nijole Guobiene nagrinėtos temos buvo pristatytos Zarasų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybai (toliau – SJRT) išvykstamojo posėdžio Užimtumo tarnybos Jaunimo darbo centre metu. Šio centro specialistė Kristina Kuzmickienė SJRT nariams pristatė nedirbančio jaunimo situaciją Zarasų rajone ir galimybes jaunimui dalyvauti užimtumo didinimo ir persikvalifikavimo projektuose, tokiuose, kaip „KarjerON“ ir „Kryptis – Ateitis“. Dėkojame Kristinai už išsamią informaciją ir bendradarbiavimą!

(SJRT posėdžio nuotraukos – Eriko Černovo).

Jaunimo reikalų koordinatorė

Priedai

Jaunimo situacija Zarasų rajone 2023 11 01

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite