APTARTOS TARPTAUTINIO KULTŪRINIO BENDRADARBIAVIMO PERSPEKTYVOS

0
103
Seminaras Zarasu muziejuje 2017 0812 Alvydo Stausko fotografija DSC09775

Zarasų krašto muziejus vykdydamas projektą ,,Penas ir jo mokiniai“ rugpjūčio 11 dieną atidarė kraštiečio dailininko ir pedagogo Yjegudos Peno ir šešių jo mokinių parodą. Tą proga kitą dieną surengtas seminaras ,,Tarptautis kultūrinis bendradarbiavimas (Lietuva–Latvija–Baltarusija).

Seminare aptartos tolesnio bendradarbiavimo tiesiant Žydų kultūros kelią perspektyvos. Vitebsko srities kraštotyros muziejaus padalinio Dailės muziejaus vyriausioji mokslinė bendradarbė Svetlana Kot skaitė pranešimą apie Vitebsko srities kraštotyros muziejų, Y. Peno ir jo mokinių kūrybos parodų organizavimo Lietuvoje galimybes. Viešnia iš Marko Rotko meno centro Daugpilyje ekspozicijos kuratorė Valentina Smertjeva pristatė savo centrą, ekspozicijų įvairovę, kalbėjo apie bendradarbiavimo perspektyvas rengiant parodas. Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas pasidalijo mintimis apie dailininkų darbų pristatymus Lietuvoje ir Latvijoje. Zarasų krašto muziejaus muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius) Vasilijus Trusovas pranešime ,,Zarasų krašto muziejaus galimybės bendradarbiauti su kitais kaimyninių šalių muziejais tiesiant Žydų kultūros kelius“ pateikė pasiūlymų, kokie Muziejaus kolekcijų rinkiniai galėtų būti eksponuojami kaimyninių šalių parodų salėse (pavyzdžiui, liaudies meno, kraštiečio dailininko Miko Šileikio tapybos darbai ir kita).

Vasilijus Trusovas, Zarasų krašto muziejaus muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius)

Alvydo Stausko nuotraukos

Seminaras Zarasu muziejuje 2017 08 12 Alvydo Stausko fotografija DSC09850

Seminaras Zarasu muziejuje 2017 08 12 Alvydo Stausko fotografija DSC09840

Seminaras Zarasu muziejuje 2017 08 12 Alvydo Stausko fotografija DSC09837

Seminaras Zarasu muziejuje 2017 08 12 Alvydo Stausko fotografija DSC09821

Seminaras Zarasu muziejuje 2017 08 12 Alvydo Stausko fotografija DSC09804

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite