AR VISKAS DAROMA ŪKIŠKAI?

0
95
podolskis

Ir vėl pavasaris, vėl mus kviečia nauji darbai, bei tie, kurių nespėjome padaryti pernai. Kiekvienais metais nutirpus sniegui mus pasitinka duobėti keliai, bet ar mes galim tuos kelius tvarkyti taip, kad važiuojant, o kartais net ir einant nereikėtų keiksnoti tų, kurie už tuos kelius atsakingi, manau, kad taip. Visi suprantame, kad viskas kainuoja, nepigus ir kelių remontas, bet gi tam kiekvienais metais išleidžiama nemažai rajono biudžeto pinigų. Deja, bet tie pinigai ne visada išleidžiami tinkamai. Kaip pavyzdį netinkamo ir neūkiško keliams skirtų pinigų panaudojimo matome beveik kasdien. O tas blogas pavyzdys tai pagrindinės Vytauto gatvės remontas. Važiuojant šia gatve manau, kad rajono vadovus negeru žodžiu mini daugelis vairuotojų ir ne be pagrindo.

Pernai pavasarį meras pasidalino žinia – bus kapitališkai tvarkoma kelio A6 dalis Zarasų mieste, t.y. Vytauto gatvė. Puiku, bet štai automobilių kelių direkcija tvarkysianti pačią gatvę nenori savais pinigais tvarkyti ir šaligatvių bei lietaus nuotekų, todėl pasiūlė tai padaryti Zarasų rajono savivaldybės lėšomis (visur daro savomis, o štai čia jau ne). Dar praeitą pavasarį Gusevui pasakiau – mere, tai didelė pinigų suma, todėl reikia kreiptis raštu, važiuoti, prašyti, o gal ir reikalauti, kad tuos pinigus skirtų kelių direkcija, o jei ne ji tai Susisiekimo ministerija. Po ilgų įkalbinėjimų meras sutiko nuvažiuoti ir nuvežti prašymą bei susitikti su pinigus skirstančias atsakingais asmenimis. Sėdo jie kartu su administracijos direktoriumi R. Keršiu į automobilį bei sako – turim mes ten savų partinių reikalų, tai už vien ir šį išspręsim. Sekančią dieną mero klausiam – na kaip sekėsi? Sako nežinau, nes nelabai suspėjome, prašymą perdavėme kažkokiems klerkams, o susitikti su ministru ir paaiškinti susidariusią situaciją nebuvo laiko. Na kadangi mūsų rajono vadovam neužteko laiko, o gal jie to tiesiog nenorėjo, todėl ir atsakymas buvo nuspėjamas – pinigų negausite, pavėlavote, prašykite kitais metais. Tuomet meras pasiklausęs savivaldybės administracijos specialistų patarimo nuėjo lengviausiu keliu. Nusprendė klausimą teikti tarybai, kad Vytauto gatvės lietaus nuotekos būtų tvarkomos kitų rajono kelių bei gatvių sąskaita. Neva tai reikia daryti labai skubiai, o tai nesuspėsime kartu su automobilių kelių direkcija, kuri tvarkys visą gatvę. Tam skubiai buvo skirta apie 300000 Eur. Atlikti darbai, daugelyje vietų perkasta gatvė ir ką gi mes matome dabar praėjus metams? Ogi tai, kad niekur skubėti nereikėjo, nes kelininkai Vytauto gatvės pernai ir netvarkė, o tik planuoja tai daryti šiemet. Galbūt kai kam tai atrodo ir niekai, bet man asmeniškai labai gaila, kad tie 300000 buvo išleisti ten kur galėjome gauti pinigų iš kitų institucijų, o šiuos pinigus būtume išleidę kitiem rajono keliams, kurie verkiant reikalauja remonto. Meras galbūt gali teisintis, kad viskas padaryta teisėtai, bet gi to niekas ir neginčija. Bet vat ar ūkiškai ir žiūrint viso rajono reikalų čia jau kitas klausimas.

P.S. kitame straipsnelyje bandysiu iškelti į viešą svarstymą būsimus projektus, kurie yra dar tik suplanuoti, bet klausimas ar labai reikalingi.

Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys
Rimvydas Podolskis

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite