AR ZARASAI GALI SUKURTI SAVO SĖKMĖS ISTORIJĄ?

0
88
DSC 0012

Kovo 16 d. bibliotekoje vyko susitikimas su Lietuvos Respublikos ūkio ministru Virginijumi Sinkevičiumi ir Lietuvos Respublikos Seimo nariu Vytautu Baku. Pranešimus skaitė VšĮ „Investuok Lietuvoje“ specialistė Živilė Kazlauskaitė ir Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokytoja Rimutė Morozovienė.

Padiskutuoti su svečiais ir nuspręsti ką galime kartu padaryti, kad Zarasų kraštas būtų dar patrauklesnis gyventi, dirbti, kurti, sugrįžti, ilsėtis, apie išnaudotas krašto galimybes bei perspektyvas, atvyko Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, mero patarėjas Vilhelminas Kuzmickas, Tarybos nariai Daiva Kelečienė, Ignas Zavadskas, Rimantas Jurevičius, Aurelija Trimonytė, Nijolė Guobienė, Kęstutis Stankevičius, Gintaris Petrėnas, Zarasų rajono jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“ nariai, zarasiškiai.

Prieš suteikiant žodį LR ūkio ministrui Virginijui Sinkevičiui, LR Seimo narys V. Bakas pristatė jauniausią nepriklausomos Lietuvos ministrą kaip darbštų, smalsų politiką, gebantį įkvėpti daugelį žmonių, sėkmingai realizuoti su laikmečiu prasilenkiančias idėjas.

Ministro nuomone, Zarasų kraštas gali sukurti savo sėkmės istoriją, bet tai tiesiogiai nepriklauso nei nuo ministro nei nuo popiežiaus, kuris atvyks rudenį į Lietuvą, šypsojosi V. Sinkevičius. Tai priklauso nuo paties regiono, savivaldos ir žmonių indėlio. Zarasai yra vienintelis miestas Lietuvoje, kuriame vidutinis uždarbis nesiekia 600 eurų, viena mažiausiai verslių savivaldybių Lietuvoje. „Ne paslaptis, kad Zarasų krašto gamta yra be galo graži ir yra galimybė pritraukti turistų“, – teigė V. Sinkevičius. Zarasai turi konkuruoti su kitais miestais, turi būti verslumo skatinimas ir realiausia priemonė, kurią ūkio ministerija šiuo metu gali pasiūlyti – verslo „Spiečiaus“ įkūrimas.

Bendradarbystės centras „Spiečius“ – tai netradicinio tipo verslo vystymosi erdvė, pritaikyta smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 5 metus, siekianti bendradarbiauti tarpusavyje ir plėstis. „Spiečiai“ orientuoti į skaitmeninio ir kūrybinių industrijų verslų atstovus. 2016 m. sėkmingai „Spiečių“ atidarė Alytus ir Šiauliai. Šiaulių spiečių vienija 85 įmonės, iš kurių 23 jau sėkmingai dirba. Įsteigtame Zarasų rajono „Spiečiuje“ verslininkams būtų suteiktos nemokamos kompiuterizuotos darbo vietos su įranga, teikiamos konsultacijos, organizuojami verslo ugdymo mokymai, informaciniai renginiai, kitos verslo skatinimo ir plėtros iniciatyvos.

V. Sinkevičius minėjo, kad šiuo metu vienas iš jo tikslų yra Valstybės turizmo departamento reforma. „Mano siekis atskirti turizmo veiklos priežiūrą ir rinkodarą“, – teigė ministras. Tikimasi, kad ši pertvarka padės padidinti turistų srautus ir generuoti didesnę turizmo sektoriaus grąžą šalies bendrajam vidaus produktui. Šiuo atveju, Zarasams buvo pasiūlyta pergalvoti ir parengti parodų apie Zarasus planą, kurį galima atstovauti Zarasų miestui ir rajonui.

Susitikime dalyvavo VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovė Ž. Kazlauskaitė. Tai yra ne pelno siekianti tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra. Agentūros tikslas – pritraukiant tarptautines kompanijas prisidėti prie naujų darbo vietų kūrimo, didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, šalies žinomumą pasaulyje, investicinį patrauklumą. Pranešėja pasidžiaugė, kad 2017 metai buvo itin sėkmingi įmonei. Užregistruoti 39 užsienio investuotojų projektai, kurių investicijos sieks apie 300 milijonų eurų ir sukurs 5 tūkstančius darbo vietų. „Džiugu, kad pavyko padaryti proveržį būtent gamybos srities investicijoje, kurią matau kaip perspektyvą regionuose“, – kalbėjo specialistė. Pagrindiniai kriterijai ir sąlygos, reikalingi investuotojui yra: kvalifikuota darbo jėga, parengta infrastruktūra, gerai organizuota logistika. Trūksta Lietuvoje gamybiniams procesams reikalingų specialybių. Ekspertės nuomone, turi būti skatinamos šios krypties profesijos, ne išimtis Zarasai.

Susitikime dalyvavo V. Bako istorijos mokytoja Rimutė Morozovienė. Pranešėja apžvelgė XIX a. pramonės augimą, fabrikinės gamybos atsiradimą, verslo įmonių įsikūrimą ir raidą. Buvo įdomu sužinoti, kad verslumo pradžia Zarasuose siejama su žydais. Nors ir nedidelės, tačiau dirbo degtukų, alaus daryklos. Gyvavo odininkai, siuvėjai, mėsininkai, batsiuviai, klestėjo pienininkystė, gyvulininkystė, turizmas. R. Morozovienės pastebėjimu, šiandieną Zarasuose trūksta grožio, sveikatos, žiemos sporto paslaugų. Pasiūlė pamąstyti apie individualių ryšių su užsienio atstovais užmezgimą bei išsiaiškinti ko reikia, pvz., kinams?

Po ilgų ir intensyvių diskusijų, Seimo narys linkėjo priimti ministro idėją, imtis verslo spiečiaus lyderystės, pažadėjo į kitą susitikimą pakviesti Lietuvos Respublikos susisiekimo ministrą Roką Masiulį, specialistus iš LR specialiųjų tyrimų tarnybos ir LR vyriausiosios rinkimų komisijos.

Inesa DUMBRAVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos bibliotekos savanorio Francesco Farinella

DSC 0019

DSC 0029

 DSC0191

 DSC0195

 DSC0201

 DSC0253

 DSC0285

 DSC0314

 DSC0327

 DSC0351

 DSC0407

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite