ARTEMO AZAROVO PARODOS ,,VEIKSMO MENAS“ ATIDARYMAS

0
108

Kovo 1 dieną Zarasų krašto muziejuje vyko Artemo Azarovo tapybos darbų parodos ,,Veiksmo menas“ atidarymas. Parodoje eksponuojami jauno, kare žuvusio 26 metų menininko darbai, o kai kurie iš jų tapyti ir fronte.

Artemas Azarovas (slapyvardis „Dailininkas“) – karys-savanoris, dalinio „Fraikor“ būrio vadas. Dailininkas žuvo 2022 metų kovo 5 d. gindamas savo gimtąjį Charkivo miestą nuo rusų okupantų. Jis turėjo mažai laiko talento tobulinimui, bet jo paveiksluose yra tai, kas daugeliui šiuolaikinių menininkų neprieinama: juose yra ryžtingų veiksmų užgrūdinta idėja.

Jokie žodžiai ar idealai, techniškai geriausiai atlikti paveikslai nieko verti, jei jų kūrėjas nėra pasirengęs jų ginti kovoje. Darbais ir veiksmais Artemas sukūrė savo nemirtingą meną. Veiksmo meną.

Atidarymo metu parodos globėjas, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, papasakojo apie savo pažintį tiek su šia paroda, tiek su Artemo Azarovo seserimi, kuri dabar gyvena emigracijoje. Šiandien Artemo meniniu palikimu rūpinasi jo sesuo, kuri karui prasidėjus persikraustė gyventi į Vokietiją. Sesers teigimu, brolio darbai Europoje yra saugesni, dalis jų eksponuoti Italijoje ir Vokietijoje. Vieną menininko darbą pavadinimu ,,Karinis natiurmortas“ specialiai iš Ukrainos į Vilnių atvežė jo dalinio ,,Fraikor“ draugai. Bičiuliai jį prisimena net tapant fronte. Petras Auštrevičius pabrėžė didelę šios parodos reikšmę Lietuvai, pažymėdamas kelis aspektus. Parodos globėjas sakė, kad daugelis dailininkų, kurie matė šiuos kūrinius, pripažino jaunojo menininko darbus kaip turinčius labai įdomių savybių ir akcentavo, kad jis galėjo tapti puikiu dailininku.

Zarasų rajono savivaldybės Tarybos narys Kęstutis Stankevičius taip pat išreiškė paramą Ukrainai ir pasidalino savo įspūdžiais bei patirtimi iš Ukrainos, kur jam teko būti sausio mėnesį. Jis akcentavo, kad per savo kelionę susidūrė su tikruoju Ukrainos žmonių ryžtu ir atkaklumu siekti laisvės. Be to, K. Stankevičius dėkojo už surengtą parodą ir palinkėjo visiems tikėjimo, kad laisvė laimės.

Dėkojame visiems susirinkusiems ir pasisakiusiems parodos atidarymo metu.

Artemo Azarovo paroda Zarasų krašto muziejuje veiks iki kovo 15 d.

Zarasų krašto muziejaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite