ARTURO BUMŠTEINO IR ALANO GURINO PARODA „BE PAVADINIMO“.

0
33
be pav
Rugpjūčio 18 d. 17 val., Zarasų kultūros centro erdvėje „Kupolė“ atidaroma Arturo Bumšteino ir Alano Gurino paroda „Be pavadinimo“.

Arturas Bumšteinas – tarpdisciplininis menininkas, garso ir audiovizualinio meno kūrėjas, dažnai inicijuojantis bendrus projektus, šįkart bendradarbiauja su jaunosios kartos šiuolaikinės skulptūros menininku Alanu Gurinu. A. Bumšteinas pastaraisiais metais kuria garsinius meno projektus bei instaliacijas, A. Gurinas – garsines skulptūras, audiovizualines instaliacijas bei performansus. Šįkart jie pristato bendrą parodą – garso instaliaciją Zaraso ežero saloje esančioje erdvėje „Kupolė“.
Architekto Šarūno Kiaunės suprojektuotoje erdvėje menininkai pabrėžia pirminę pastato paskirtį – šiuolaikinių audiovizualinių pasirodymų galimybę. Kūrėjai parodoje „Be pavadinimo“ tęsia anksčiau kūryboje nagrinėtą išvirkščių objektų – priešingybių temą. Vieninteliu naudojamu elementu tampa dūmų detektorius, tarnaujantis kaip laužo liepsnos garso šaltinis. Nors paprastai šis objektas asocijuojasi su įspėjamąja funkcija, šaižiu sirenos garsu, čia žiūrovas kaip tik kviečiamas meditacinei – juslinei patirčiai: nusiraminti, įsiklausyti, išgirsti sklindančius natūralius garsus. Kadangi pats pastatas susilieja su gamta, menininkai taip pat stengiasi sumažinti intervenciją į parodos erdvę kurdami įvietintą meną, panaudodami tik pastate jau esančius objektus, kurių išdėstymas veikia tarsi integruota garso sistema. Šis kūrinys nesiekia būti fiziniu garso objektu ar baigtiniu muzikos takeliu; parodos neįmanoma dokumentuoti, todėl žiūrovas raginamas dalyvauti procese – fiziškai patirti kūrinį, atkreipti dėmesį į supančią aplinką bei jos elementus.
Arturas Bumšteinas (g. 1982) baigė kompozicijos magistrantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2009 m. dėstė „Snape Maltings“ meno centre D. Britanijoje, 2017 m. – Universitat der Kunste Berlyne, taip pat Vilniaus dailės akademijoje. Menininkas yra surengęs personalinių parodų, dalyvavęs daugybėje grupinių parodų bei festivaliuose Europoje ir JAV. Kūrėjas apdovanotas Europos transliuotojų sąjungos (EBU) prizu „Palma Ars Acustica“ festivalyje 2013 m., Boriso Dauguviečio auskaru už garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas 2019 m. bei Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią muziką spektakliams 2021 m.
Alanas Gurinas (g. 1998) šiuo metu studijuoja bakalaurą Vilniaus dailės akademijoje, skulptūros katedroje. Nuo 2018 m. aktyviai kuria bei dalyvauja eksperimentinės muzikos renginiuose, bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos bei užsienio menininkais kaip vaizdo operatorius. Nuo 2019 m. dalyvauja Arturo Bumšteino barokinio teatro triukšmo mašinų performanse „Navigacijos“.
Arturo Bumšteino ir Alano Gurino parodą „Be pavadinimo“ galima aplankyti iki rugsėjo 10 d., Zarasų kultūros centro erdvėje „Kupolė“ (Salos g. 8, Zarasai)
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Parodos lankymas:
antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais nuo 13.00 iki 19.00 val.
 
Zarasų kultūros centro informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite