ATKREIPS DIDESNĮ DĖMESĮ Į NEĮGALIŲJŲ PARKAVIMO VIETAS

0
158

Zarasų mieste bei rajone, atnaujinant daugiabučių namų kvartalus, kiemuose įrengtose automobilių stovėjimo aikštelėse atsiranda vis daugiau vietų, skirtų neįgaliųjų asmenų naudojamoms transporto priemonėms pastatyti. Šios vietos yra skirtos negalią turinčių asmenų patogumui, nes statyti automobilius kitoje vietoje jiems gali būti sudėtinga ar net neįmanoma dėl esamų aplinkos kliūčių (pvz.: šaligatvių, bordiūrų ir pan.) bei dėl to, kad dažnai pritrūksta papildomos erdvės visiškai atidaryti automobilio dureles, pastatyti vežimėlį ar vaikštynę.

Pastaruoju metu vis dažniau tenka išgirsti gyventojų nusiskundimų, kad yra piktnaudžiaujama neteisėtai statant automobilius neįgaliesiems asmenims skirtose stovėjimo vietose, kai asmenys su negalia patiria sunkumų dėl aplinkos prieinamumo. Atsižvelgdami į tai Zarasų rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus viešosios tvarkos pareigūnai ketina vykdyti sustiprintas automobilių stovėjimo vietų, skirtų neįgaliesiems asmenims, kontrolės priemones Zarasų mieste bei rajone. Sustiprintos tokių vietų kontrolės imtis paskatino ir tai, kad gruodžio 3 d. kasmet yra minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena.

Atkreipiame dėmesį, jog Kelių eismo taisyklės nustato, kad vietoje, pažymėtoje neįgaliojo su vežimėliu simboliu, gali stovėti tik transporto priemonės, pažymėtos skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę turinčios transporto priemonės.

Pagal Lietuvos žmonių su negalia sąjungos informaciją, neįgalieji asmenys turi teisę naudotis skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ kelionės metu. Šis ženklas suteikia teisę naudotis specialiomis parkavimo vietomis, kurios yra pritaikytos neįgaliesiems asmenims. Taip pat, neįgalieji asmenys gali įsigyti automobilių statymo kortelę, kuri suteikia teisę parkuoti automobilį neįgaliųjų parkavimo vietose. Kam gali būti išduota neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė ir skiriamasis ženklas „Neįgalusis“ atitinkamai nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus įsakymu patvirtintas Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos aprašas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintas Asmenų, turinčių teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, nustatymo ir dokumento, patvirtinančio teisę naudoti ženklą „Neįgalusis“, išdavimo tvarkos aprašas.

Transporto priemonės, kurią vairuoja teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turintys neįgalieji arba juos vežantys asmenys, priekis ir galas turi būti pažymėti kvadratiniais mėlynais skiriamaisiais ženklais „Neįgalusis“ su baltu apvadu ir baltu kelio ženklo „Neįgalieji“ simboliu.

Draudimas stovėti kitoms transporto priemonėms stovėjimo vietoje, kuri skirta skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę turinčioms transporto priemonėms yra numatytas Kelių eismo taisyklių 150.16 papunktyje. Atsakomybė už tai  yra numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 21 dalyje ir užtraukia baudą vairuotojams nuo šešiasdešimt iki vieno šimto aštuoniasdešimt eurų.

Kviečiame visus transporto priemonių vairuotojus parkuojantis atkreipti dėmesį į stovėjimo vietoje esančius žymėjimus, kad nebūtų pažeidžiamos Kelių eismo taisyklės ir neįgaliųjų asmenų interesai.

Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus informacija 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite