ATKURTOS VALSTYBĖS ŠIMTMETĮ ĮPRASMINANT

0
34
100

Šiais ypatingo jubiliejaus metais Kazimiero Būgos memorialinis muziejus rengia kraštotyros kūrybines dirbtuves ir reikšmingų istorinių ar nūdienos rubrikų pristatymus „Lietuvos šimtmečio ženklai“ (tai bus virtualių nuorodų – bibliotekos, videotekos, audiotekos – rinkimas ir sklaida, vieši popietės skaitymai, peržiūros bei klausymai, paskaitos ir pokalbiai, 100-čio renginių apžvalga, aktualios parodos).

Kviečiame visus Dusetų krašto gerbėjus (ne tik seniūnijos gyventojus, bet ir apsilankančius žemiečius ar svečius) užeiti į muziejaus parodų salę, esančią Dusetų seniūnijos pastate (antrame aukšte). Nustatytas renginių laikas – kiekvieną antradienį nuo 15 val., bet galite dalyvauti ar susipažinti su veiklomis ir kitu laiku – darbo dienomis nuo 10.00 iki 16.00 val.

Šia proga kviečiame dalyvauti ir konkurse „100 Dusetų krašto istorijos pasakojimų“. Kraštiečių (žemiečių) šventės metu kiekvienam pasakojimo autoriui bus įteiktas (siur)prizas, kurio piniginė nominali vertė nuo 10 iki 100 eurų. Visi pasakojimai bus paskelbti muziejaus interneto svetainėje (http://www.buga.zarasumuziejus.lt), o šimtas reikšmingiausių pasakojimų bus išleisti atskira knyga kraštotyros rinkinyje (antologijoje) Lietuvos šimtmečiui: 100 Dusetų krašto istorijos pasakojimų. Kam būtų sunku parašyti sklandų pasakojimą, kviečiame pasitarti – pasiūlysime pasakojimui tinkamą struktūrą ar net surasime „raštininką“.

O jau vasario 5 dieną įvyks Lietuvos šimtmečiui skirtos kraštotyrinės medžiagos ir fotografijų parodos „Dusetos: šimtmečio apžvalga“ atidarymas. Todėl visus kviečiame į visuotinę (inter)akciją – reikšmingų mums atsiminimų pristatymo santalką. Taigi labai prašome muziejui laikinai (parodos laikotarpiu) paskolinti (padarysime kopijas) arba net suvis padovanoti galimus eksponatus, susijusius su Dusetų krašto istorija. Labai domintų senelių, tėvų ar Jūsų pačių rankraščiai ir nuotraukos, ypač tos, kurios darytos tarpukario laikotarpiu ir sovietmečiu. Juk tai svarbu mūsų paveldui, ir tikrai daug dvasinių turtų galutinai prarandame, kai po artimųjų mirties rankraščiai, seni dokumentai ir nuotraukos sudeginami ar išmetami šiukšlynan. Susimąstykime – kas nereikalinga ar nelabai reikalinga man („guli ir kitiems nematomai dulka“), galbūt reikšminga mums (istorijai, muziejui), tad verta parodyti ainiams. Arba tiesiog ateikime ir parodykime (pavyzdžiui, vartant albumą) savo istoriją savo bendruomenei. Juk mes patys esame gyvi šimtmečio didžiosios dalies liudininkai.

Zarasų krašto muziejaus struktūrinis padalinys Kazimiero Būgos memorialinis muziejus,
Dusetos, K. Būgos g. 31a (II aukšte), tel. 861025972,
elektroninis paštas: bugos.muziejus@zarasumuziejus.lt,
interneto svetainė: http://www.buga.zarasumuziejus.lt
Rytis Pivoriūnas, muziejininkas (kultūrinės veiklos vadybininkas)

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite