ATLIEKOS: METAI – NAUJI, PROBLEMOS – SENOS

0
22
1

Lietuvoje griežtėja baudos už šiukšlinimą prie konteinerių. Palikus prie jų didelių gabaritų ar kitokias atliekas, nustatyti pažeidėjai nebus įspėjami, kaip buvo daroma iki šiol – jiems iš karto bus skiriamos piniginės baudos. Įsigaliojus tokiai tvarkai, atliekas prie konteinerių paliekantiems asmenims, iš karto bus skiriamos 30–140 eurų baudos. Už pakartotinai padarytą nusižengimą gresia bauda nuo 140 iki 600 eurų.

Zarasų rajono savivaldybė savo iniciatyva imasi priemonių ir prie probleminių aikštelių įrengia vaizdo stebėjimo kameras. Vaizdo kameros nuolat fiksuoja atliekų tvarkymo pažeidimus. Prie konteinerių paliekamos didelių gabaritų atliekos (seni baldai, kilimai, langai, durys, automobilinės kėdutės, naudotos padangos, vežimėliai, talpos ir kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos). Šių atliekų negalima išmesti į buitinius konteinerius ar pastatyti šalia jų – minėtas atliekas reikia pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kur tokios atliekos iš savivaldybės gyventojų yra surenkamos nemokamai. Primename, kad Zarasuose tokia aikštelė yra Statybininkų g. 11 (tel. Nr. 8 610 05 198). Daugiau informacijos galima rasti: https://uratc.lt/fiziniams-asmenims/.

Neteisėtai paliktų atliekų tvarkymas papildomai kainuoja visiems gyventojams, kurie naudojasi mišrių atliekų surinkimo aikštelėmis, nes jų tvarkymui būtina užsakyti papildomą transportą ir utilizavimo paslaugas.

Nors vykdoma griežtesnė kontrolė, akylai stebimos vaizdo kameros ir skiriamos administracinės nuobaudos, pagrindinis viso to siekis – ne nubausti, o paskatinti gyventojus rūšiuoti, informuoti ir šviesti apie atliekų rūšiavimo naudą.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

2

3

4

5

6

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite